Jump to content
FAS Goran
Rile_bg

Fiat Punto Sporting 1.2 16v

Recommended Posts

Ako je pregrejan motor mora ravnanje.Nedaj boze moze i da pukne glava zato mor na hidro test.Moze i samo zamena dihtunga ali nije sigurica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to kad pukne glava, mora da se uzima nova ili ta moze da se sredjuje. I da li to vazi za sve proizvodjace( vw golf )?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze varenje ako nije na kriticnom mestu i ako nije mnogo.Jer 10cm vara 10e.Pricam o aluminiumu.Ili zamena polovnom glavom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemaju oni problem sa glavom nego sa dihtungom glave. Kad god se skida glava mora da se radi masinska obrada, ravnjanje, zamena gumica i sta treba. To sve ukupno izadje nekih 100-tinak eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je nemaju problema sa glavom.Moj je bio presao 130000 i nisam imao problema.Sve zavisi,kako se zadesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali on je vec to uradio(prodavac), samo ne znam kojim povodom, verovatno mi to nece ni reci, mene vise brine to sto veliki servis nije radjen tih par godina, to bi verovatno znacilo da bih morao odmah da ga uradim, jer ako pukne zupcasti...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvezi auto na proveru kod majstora.Zupcasti zavisi koliko je presao.Menja se valjda na 60000km ako se dobro  secam. A nije neka para.Izmeri kompresiju motora.Ja kada sam merio bila je 11.Malo bezim sa teme ali danas svi lazu i varaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga se i plasim, svi gledaju da ti ga zadaju, zdrpe kintu, pa se j*bi posle

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis za Punta izadje 120 -140e, odradis po kupovini i miran si sto kaze Mica 5 godina ili 50-ak hiljada km.

 

Sorry za off Rile, nadamo se da ce @neshaoct da prebaci ovih par postova u odgovarajucu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se izvinjavam Riletu, sve ukupno mu stoji na satu oko 140k, nista dok se ne otera kod majstora

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce se vratih sa manjeg putovanja,cca 750km Beograd-Stara planina-Svrljig-Nis-Beograd.

 

Puntica smo castili aditivom i punim rezervoarom (prvi put :D ). Stose tice puntica jako dobro je podneo put,na AP 130-150km/h, magistrala u zavisnosti od terena od 40-110km/h. potrosnja po bordu je 17,8km/l sto mu dodje negde oko 5,6l realno oko 6 ili nesto malo preko sto mislim da je skroz ok jer je radila klima i bilo je 3 osobe u kolima i pun gepek. Jedini "problem" je bio kad sam kretao iz Svrljiga za Nis upalila se check engine lampica,ali uz pomoc @Buca_Tipo i majstora nadjena je greska (gornja lambda sonda je nesto zezala) i obrisana,nije se vise palila do kraja puta. :)

20160730_124633.jpg

20160730_192831.jpg

20160730_192840.jpg

20160801_100601.jpg

20160801_100915.jpg

20160801_102311.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,nikad se nista od lampica nije palilo,ovo je prvi put,generalno se nista u voznji nije promenilo sem sto se lampica upalila. Uzecu neku ispravno polovnu pa cu da vidim dal ce biti neke promene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema,kako je ugasena nije se javljala. dijagnostika je pokazala da se stalno pali i gasi da ne radi u kontinuitetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih znao,ali nije ovde u variranju nego radi/ne radi-kao da je ukopcas pa iskopcas sa dzeka,tako se ponasala.

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslednjoj slici je onaj planinarski dom stara planina,u produzetku su skijaske staze,a ove dve su sa druge strane puta ka babinom zubu,tu pored ima lep vidikovac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da se update-uje tema. Radilo se na kolima malo: 

-zamenjena jedna lambda sonda

-zamenjeni kablovi (beru) i svecice

-zamenjeni zadnji paknovi

-uradjen redovan servis -Marly grafitno 10w40 

Sledece na spisku su prednje kocnice sa kocionim crevima i uljem

20161105_105904.jpg

20161105_110133.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...