Jump to content
FAS Goran
Nidzo

Plava šerpica (Fiat Punto 1.2 8v SX)

Recommended Posts

Pa meni se i do Niša isplati doći na ugradnju :D I ja sam pomislio na opijate kad je lupio cijenu za AC jer sam se ljetos kod Radića čisto informativno raspitivao bilo je 350€

Ovaj što ugrađuje Landirenzo daje 2 godine garancije ali opet sa atestom izašlo bi oko 600€ . Baš puno para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na Mirijevu odlican servis AC Stag 200 sa toro bocom, 420 eura, sa 24 meseca garancije. Ja ugradio plin kod njih, perfektno je radio, dok je taj auto bio kod mene, ni sadasnji vlasnik nema primedbi. Daju ljudi i na rate.

Pusticu ti kontakt na PP ako si zainteresovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću ga sada ugrađivati ali pošalji mi kontakt da ga imam kad se odlučim za to jer bitno je i dobro iskustvo drugih u potrazi za izvođačem radova da tako kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio večeras po ovom kijametu i mraku led osvjetljenje u gepek. Stavio 2 trake od po 12 diodica u nosače zadnjih zvučnika ali pošto je ivica nosača visoka ne baca na sredinu gepeka tako da nisam nešto oduševljen ali poradiću malo na tome sutra.

led.jpg

Drugar koji vozi Brava stavio kod sebe led trake u svjetlo kabine ali je dodatno razvukao kabal do zadnjeg kraja tj. onih plastičnih "čepova" u nebu i izbušio po tri rupice za diodice. Mnogo moćno izgleda tako da ću i ja najvjerovatnije da napravim Las Vegas od auta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nalio šerpicu do vrha :) Odredio sam mu da je rezerva kad je kazaljka između sredine i 3/4 i tada sipam.

Punto003.jpg

Slikao je malo ovako gubavu i prljavu. Ovih dana ide na pranje.

Punto002.jpg

A nedavno nam uzeo i ovu igračkicu :)

Punto001.jpg

U potrazi sam za LED sijalicama za tablice i svjetlo kabine. tako da će i to biti uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sam slike tvog puntića i odličan je. Boja je takođe odlična. Ja volim bordo ali i ta šerpa plava je fantastična. I ja sam u potrazi za puntiće. Neka je sa srećom. Pozdrav iz Banje Luke :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala zemo. Ja tebi želim da nađeš dobrog Puntića pa da nam ga predstaviš na forumu ;)

Tapatalk Desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ubačena ova sijalica u plafonjeru kabine

LED_DIODE_KABINA_GEPEK_TABLICE_39_mm_2_KOMADA_sl.jpg

i ova kao osvjetljenje tablice

LED_DIODE_T10_8_SMD_DIODA_CAN_BUS_slika_O_256322.jpg

Nezahvalno je slikati ili snimati LED osvjetljenje ali evo male uporedbe

led.jpg

16 dioda je više nego dovoljno za kabinu. Za sve preko bi morala da se koristi i krema za sunčanje kao što neko reče na forumu :D

Ova sijalica za tablicu na knap staje u kućište, čak sam jednoj s'ebo kontakte pokušavajući da je malo skratim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvukao danas crijevo i mašinu i latio se posla. Nisam ga više mogao gledati onako gubavog. Kad sam počeo da ga slikam nisam mogao da prestanem :rofl:

Punto001.jpgPunto002.jpgPunto003.jpgPunto005.jpg

Punto006.jpgPunto010.jpgPunto011.jpgPunto012.jpg

Punto014.jpgPunto015.jpgPunto016.jpgPunto017.jpg

Punto022.jpgPunto023.jpgPunto025.jpgPunto028.jpg

Punto030.jpgPunto033.jpg

Dobio od drugara ovo i namazao na dve ogrebotinice da vidim da li radi :unsure:

Punto018.jpg

A ovako Fićkovo srce radi na 0 stepeni kad se tek upali :D . Snimano prije 20ak dana. Na 16-oj sekundi ne curi nikakva vitalna tečnost već se voda sliva sa haube kroz odvod na to crijevo. Istraumirao se to veče kad sam gledao snimak i primjetio to :D

SLEDEĆE NA SPISKU ZA UGRADNJU: Ksenoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto ko bombona :) dobra ti guma u gepeku...sa ksenonima ces da progledas,veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ;) Guma je odlična. Kupio je nakon što sam ublatnjavio tapacirung dok sam ubacivao nešto u gepek i prsnem i kupim je za 1500 dinara. Sad samo sunđerom obrišem ako se uprlja i miran.

A ksenone.... jedva čekam da ugradim :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šerpica za rođendan danas (po ePER-u) dobila poklončić :D

IMG_20130329_WA0026.jpg

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjele su mu k'o budali šamar :D Gume su zimske, imaju solidnu šaru samo su stare ali ionako na alufelne planiram ljetnje. Ne znam da li je moj trip ali čini mi se da Puntić bolje i ide sa novom obućom.

aluf.jpg

Jedino sam se smorio kad sam utvrdio da su mi na prednjem desnom točku otišli unutrašnji navoji na dve rupe koji s.ebu i šrafove.

Pošto sam neznalica oko toga, je l' to glavčina? :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno izgleda sa Sporting felnama. Sad ce ti se totalno drugacije ponasati u voznji ali i na volanu.

To gde ti je otisao navoj, jeste glavcina, neko nekada kada je skidao tocak, pretegao je ta dva srafa i svukao je navoj - lozu.

Probaj prvo da ureznicom za taj korak navoja, da procistis navoj t.j. da pokusas da ga oporavis...pa ako ne uspes tek onda uzimaj drugu glavcinu.

Meni se pre par godina na jednom autu ista stvar dogodila, jedan sraf je bio u pitanju, kolega sa kojim sam tada radio, je uzeo ureznicu i procistio navoj tako da je ponovo drzao. Probaj i ti nista te ne kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ću i uraditi. :thumbup:

To sam primjetio i jesenas kad sam stavljao zimske gume i promjenim komplet garnituru šrafova i danas opet ista situacija na istom točku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično izgledaju felne i baš su mu fino legle :) Bukvalno drugi auto od kad si ih stavio. Lep poklon za rođendan :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari ;) Sutra idem da vidim ljetnje gume. Ima u Staroj Pazovi lik koji uvozi polovne gume iz Švajcarske i to jako, jako dobre. 30€ po komadu pa ako treba nekome da znate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...