Jump to content
FAS Goran
Djuntalica

Djuntalica moja jedna jedina :)

Recommended Posts

Čitam sa telefona pa sam brzinski prelistao. Punto je užasan za putovanja mali gepek. Ja juče kupio klincu bicikl jedva sam ga preterao do kuće morao sedišta da obaram. Jedini spas krovni nosači i krovni kofer. Ja kad idem na odmor sve stvari popakujem u krovni kofer, u kolima nema ništa. Razmišljam se i da nosače namontiram i da ih ne skidam sa kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako ide nosac i kofer kad je auto sa troja vrata, video sam da moze, al nisam obratio paznju kako se stavlja.

Drug ima nosace za punta i kofer ali je nosace stavio i ne skida samo kofer skida kad mu ne treba.

Pitao sam da mi pozajmi, reko je nosi kofer al ja nosace ne skidam, valjda se mucio da ih postavi a i znam da idu nesto oko vrata, tu se nesto kaci, a ne znam kako bi ja to kad nemam pozadi vrata....:S

Ali to je ipak jedino resenje, gepek je djoka, mi oborili veci deo zadnjeg sedista, a tetka mi se vozila na onom neoborenom delu gde jedva stane jedno dupe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje nosaci za sve tipove automobila. Ja sam nosace kupio kod Gorana sa Banovog Brda veoma fer i korektan cikica. Sklapanje nosaca i prvu montazu na kola ti on radi svako sledece kacenje nosaca ti traje 5 minuta koliko da ih postavis i dotegnes 4 srafa.

Evo nasao sam neku sliku bas na trovratnom puntu

fe24ae0818c2-800x600.jpg

 

Ja sam kupio CAM TOTUS nosace i bas sam ih malo pre montirao na kola prevezao moj bicikl do servisera. Montaza 5 min.

P170612_17_36.jpg

P170612_17_35.jpg

Ne znam ni da lida ih skidam uopste sa kola videcu

Evo prve godine kad sam kupio Punta pred kretaje za Grcku 2011. Kofer pozajmio od drugara.

p060711140002.jpg

A ovo je prosle godine isto pozajmio kofer ali od drugog drugara :)

P170612_18_57_02.jpg

P170612_18_48.jpg

Ove godine cu sebi da kupim kofer Thule pacific 100 iako imam od koga da uzimam hocu sebi da kupim. Ekstra stvar za putovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta da ih vozas na krovu bzvz ako se lako montiraju...sad vidim kako ide pozadi, mozda su svi nosaci univerzalni, mozda su spec za trovratne aute, provericu to, svakako je to jako dobra stvar za punta, ovako na put jedino moze dvoje da ide, bez da se gura :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam Totus 6800 din

Imas i jeftiniju varijantu Cam logiko ali su nosaci bas grdni oni su mislim oko 4500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis i DPF ga nesto zeza ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam 98. u Nemačkoj mountian bike. Vozio ga 98,99 i 2000. dok nije gorivo počelo da se prodaje legalno na pumpama. Tada sam ga parkirao u podrum i više nikad nisam seo na njega, juče kupio klincu biciklu veliku i setim se da imam i ja biciklu da idemo da se vozimo, možeš misliti našta je ličila posle 13 godina stajanja. Treba da je rasturi celu opere, zameni gume, prednja i zadnja glava, dotegne našteluje ispolira ... sve u svemu 4000 somića :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, dosta je to para kad sve sagledas, nosaci i kofer izadju na dosta, a posto ja momacki putujem, uglavnom sa zenskom, dovoljan mi je puntic, a matorcima ako treba(a trebace) nek si kupuju kofere, nosace ili neko karavance :D

Inace sarane napisao si 4000 somica sto ce reci 4 000 000 din :p

Znamo da si mislio na 4 somica, al ipak, mojne da nas strecas :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doooosaoo mi je moooj mjt ponovo u rukeee :D :D :D

Laganice je podneo put, 1300 km od cega 1100 autoput, natovaren do daske tamo i nazad, cale ga nije spustao ispod 150, na momente i 170-180 kmh, na kraju prosecna potrosnja po kompu 6.1, ja smatram da za taj rezim voznje je ta potrosnja vise nego korektna, sta vi misilte??

 

I ne znam da li nesto bolje ide posle "produvavanja" jer sam 10ak dana vozio corsu koja je u pravom smislu te reci TRAKTOR :D

Kad sam seo u puntica posle tih 10ak dana, kuku ocu kuku majci :D

Evo iz corse jedna slicica :D

IMG_20130508_130308.jpg  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovih dana selio ortaka, vozikao kamionce, ruski GAZ.... sunce ti, kad sam seo u punta ko u spajs šatl....  Al zato kad iz S-a sednem u punta smorim se onako poprilicno :D  Vidim zinulo ti dupe nesto da ga picanis, te felne bi, te xenone, te ovo te ono a realno djunto je kompletan... malo ga unutra picni, one presvlake i ono njesra na volanu je hard-core. I eventualno da turimo sus-pleh i pozadi ona podkrila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smaraj me za presvlaku bre :D :D :D

Kad dodje vreme skunucu je, tj kad skinem tvoj volan i stavim ga na moja kola :p

A te plastike moramo da resimo do jeseni, valjda ih necemo po snegovima izlomiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha bas tako, jedva navuce 150 i to je to, ali to u kolima ne deluje ni malo prijatno, bas nije 150 za corsingera :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lalalalalallaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D :D :D

 

IMG_20130517_155640.jpg  IMG_20130520_173729.jpg
 
IMG_20130522_095310.jpg  IMG_20130522_095350.jpg

 

Da krenemo redom, librica od drugara, sa lepom motorizacijom :D

Moja kilometrazica, upalo mi u oci na okrugao broj , iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii   

Da da, ne moze samo stilo da koci sa Bremboom ovde po forumu, mora i neki djunto da se umesa u corbu :D

Stigli u ponedeljak, (clan foruma Kuvalja pomogao, hvala mu) sutra montiranje, valjda ce biti dobro, probacemo u sopstvenoj reziji, nema sta puno da se pogresi :D

I iskreno se nadam da ce biti nekih poboljsanja, ali o tome kroz neko vreme dok nasednu plocice na diskove :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ces da kocis kao besan  :2guns:  Aj pa javi utiske, kakve su meke, tvrde, dal ispustaju neke zvuke i kako koce.  Meni sve extra samo su plocice tvrde ko djavo pa me nervira zvuk u prvih par kocenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocu, sutra montiranje, pa da vidimo kako ce biti, ovo sad mi je u principu dobro, ali su diskovi potroseni, kontam da su prva ugradnja...koci dobro, ali na jacem kocenju pocne da renda nesto, tj neki grub zvuk ispusta, valjda kad se zagreju diskovi previse pocne da zeza, ali i dalje vata...e na vecim brzinama je vec druga pesma, tu nisam zadovoljan, pa ce mi to biti glavno  da li ce se to promeniti...zivi bili pa videli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, ne moze samo stilo da koci sa Bremboom ovde po forumu, mora i neki djunto da se umesa u corbu :D

 

Treba da se javim Brembu i da tražim da plate reklamu... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...