Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
NesBG

Grande Punto - bruji na određenim brzinama?

Recommended Posts

Drugari,

po prvi put u životu fozim Fiata, pre par dana sam kupio GP 1.2 prešao je stvarnih 63000KM. Primetio sam da u vožnji baš dosta bruji u kabini kada pređem 60km/h. Jel' ima neko takvih iskustava i sta bih to moglo biti?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje gume imas oce da bruji ako ti nisu dobro napumpane gume ako su stare ako su izlizane i uglavnom se sve svodi na same gume...

inace nista drugo ne moze da dovede do brujanja samo na rapavom asvaltu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam uzeo u subotu tako da nisam stigao da proverim,

na njemu su neke pireli 175/65/15 a cini mi se da su mozda malo ispumpani sara im je dobra ali ne znam kolko su stare mozda su cak

i njegove fabricke na njemu. Provri cu to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat je nesto novo za mene ovaj model je super dizajniran i to je sve sto sam video na njemu a i cena je bila povoljne.

ne znam dal da proveravam lezajeve i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oce da krepaju lezajevi napred ali onda je brujanje konstantno ne reaguje na promenu povrsine isto bruji i na asvaltu i na kocki i na makadamu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ok hvala puno.

Svakako cu prvo proveriti gume a onda i lezajeve pa ću videti šta je.

Kolko znam nebih trebalo da su kod FIATA lezajevi skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pirelli P7 zna da dobro zabruji + vibracije. Ali samo kad naleti na neki šuntavi asfalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima nov sam na forumu .

Imam problem sa svojim grandeom jer vec neko vreme mi se cuje taj prednji desni tocak . Prvo sam mislio da je lezaj , medjutim promenio sam i nije , pa sam onda pomislio da su felne i gume pa ih izcentriram sve ponovo i promenim zadnje na prednje i opet nista bruji i to na svakoj brzini najbolje se cuje kad je pusten na leru a u vecoj brzini manje se cuje tojest bruji ali ne toliko iritantno . Molio bih da mi pomognete sa vasim iskustvom jer ne znam sta mi je ciniti . 

Hvala unapred .

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2020 at 10:22 AM, Toni Akardo said:
Pozdrav svima nov sam na forumu .
Imam problem sa svojim grandeom jer vec neko vreme mi se cuje taj prednji desni tocak . Prvo sam mislio da je lezaj , medjutim promenio sam i nije , pa sam onda pomislio da su felne i gume pa ih izcentriram sve ponovo i promenim zadnje na prednje i opet nista bruji i to na svakoj brzini najbolje se cuje kad je pusten na leru a u vecoj brzini manje se cuje tojest bruji ali ne toliko iritantno . Molio bih da mi pomognete sa vasim iskustvom jer ne znam sta mi je ciniti . 
Hvala unapred .

Menjač?

 


 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...