Jump to content
FAS Goran
Ivan

Citroen DS5 / C5 / DS7 Crossback / DS Automobiles

Recommended Posts

Pisah vec negde, kada sam sa Skiletom isao da gledamo peticu, samo sam konstatovao da DS7 stoji parkiran u dvoristu. Ic me ne tangiraju ti crossoveri :). Jos je ovaj njegov DS bas nasviran. 

Terao me covek kasnije puskom :D, kada smo zalili kupoprodaju i da probam. Kaze, mozda budemo trgovali opet za neku godinu, na sta sam se samo nasmejao :)

Da se razlikuje od ostalih na ulici, apsolutno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Ivan said:

@druser

Covek od koga sam kupio peticu, uzeo je sebi upravo DS7 pre toga. Mogu da te povezem sa njim, pa da ti prenese iskustva ako ga ne bude mrzelo. 

U pitanju je DS7, 180 KS dizel automatik, paket opreme Opera. 

@Ivan

Hej, pa to bi bilo super, ako on hoce ukratko da mi kaze utiske.

Edited by druser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je takodje pasionato, ispricamo se uvek na 100 tema.

Pitacu ga, najmanji problem, pa cemo se cuti preko PP da razmenite brojeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti prenesem utiske za 3008 sa istom motorizacijom, posto su na istoj platformi.

Motor odlican, snage sasvim dovoljno.

Menjac dobar, mada se desava ponekad da mu treba vremena da odreaguje, narocito ako nije u sport modu.

Udobnost po meni na visokom nivou (18-ice)

Za sad jako zadovoljan kolima.

Pretpostavljam da je ds7 usminkaniji, ali da je ispod preslikani 3008.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovan ~94.5 k km, DS7 kupljen januara 2023, sad ce jos malo godinu dana ~110k km

2.0 BlueHDI 8 automatik naravno (180ks 400Nm), Opera paket opreme.

stvarno je auto hi tech u smislu tehnike, a i izgled je stvarno nesvakidasnji.

I redak su prizor na ulicama.

 

-adaptivni tempomat + autonomna voznja

-adaptivno vesanje (comfort mode, skenira prednja kamera put ispred i prilagodjava svaki amortizer za sebe u realnom vremenu)

-fancy farovi sto se rotiraju i okrecu pri skretanju

-night vision

-digital instrument cluster

-veliki infotainment, ne znam tacno koliko inca…

-prednji/zadnji senzori i kamere (prave onaj kao “360” view)

-“plutajuci”/scrolling migavci

-grejanje/hladjenje sedista, el podesavanje/ memorija

-zadnja klupa podesavanje nagiba naslona

-el gepek + senzor za nogu da se otvori “sut” :)

 

i jos ima toga, ne mogu sad svega da se setim…

 

Kupljen od Autoservisa Savin, koji se inace bavi servisiranjem Francuskih vozila.

 

Problem sa AdBlue (SCR/NOx) sistemom, sto je koliko vidim pre ili kasnije ocekivano…jbg dizel…

Da ne bih to menjao za 1000+ evra ugaseno software-ski. Mozda bih i promenio, medjutim ni nov zamenski pitanje koliko bi trajao…razne kristalizacije uree se desavaju, ako se ne vozi mnogo, zimi itd.

Dobra ideja, ali izgleda dosta nepouzdan/komplikovan sistem.

 

Ako nekome mogu nesto da pomognem, neka informacija, slobodno pitajte.

A ako ima jos vlasnika DS7 da podele neka svoja iskustva i meni bi znacilo.

IMG_1566.jpeg

IMG_1567.jpeg

Edited by GiDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, GiDrA said:

Problem sa AdBlue (SCR/NOx) sistemom, sto je koliko vidim pre ili kasnije ocekivano…jbg dizel…

Da ne bih to menjao za 1000+ evra ugaseno software-ski. Mozda bih i promenio, medjutim ni nov zamenski pitanje koliko bi trajao…razne kristalizacije uree se desavaju, ako se ne vozi mnogo, zimi itd.

Dobra ideja, ali izgleda dosta nepouzdan/komplikovan sistem.

Sa pomenutim bivsim vlasnikom mog DS5 (a koji je kupio identican DS7 BlueHDi 180 AT Opera), ostao sam da se cujem redovno, onako drugarski.

I bas mi skoro rece da mu je iskocio takodje problem sa AdBlue sistemom i da ga je na kraju, nakon vise konsultacija, takodje "ubio".

Da se ne bih zezao sa tim i jos par stvari, umesto planiranog restyle DS5 sa BlueHDi, uzeh zadnju seriju klasicnog HDi (samo sa DPF, bez AdBlue).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, znaci identicna prica… hvala za podeljenu informaciju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DS Automobiles uvodi samo dva nivoa opreme

 

241663-ds02.jpg

 

DS Automobiles je najavio da će cela njegova ponuda biti ekskluzivno ponuđena u dva nivoa opreme - Pallas i Etoile. Nova imena opreme su namerno vezana za zemlju porekla proizvođača automobila, Francusku, a pridružiće im se i različiti amblemi na vozilima.

 

Naziv Pallas se sada vraća, a prvi put je upotrebljen na Citroenu DS 1964. Ime je inspirisano ''Palas Accolade'', dodeljeno najluksuznijim francuskim hotelima sa pet zvezdica. Logo prikazuje vrata velike Pariske palate. Iako će to biti osnovna oprema za DS modele, nudiće ''sveobuhvatnu opremu'', u skladu sa pozicioniranjem brenda (DS je jedan od tri premium brenda u okviru Stellantisa, pored Alfa Romea i Lancije). Etoile je novi vodeći paket opreme kod DS-a, nazvan po Place de l'Etoile, što je nekadašnji naziv raskrsnice Place Charles-de-Gaulle. Ovde se nalazi čuvena Trijumfalna kapija, sa pogledom na Avenue des Champs-Elisees. Namenski logo za Etoile paket je inspirisan ''svetlećim zračenjem dvanaest avenija'' koje vodi do prometne raskrsnice.

 

241662-ds01.jpg

 

DS Automobiles se nada da će nova linija pružiti ''veću jasnoću kupcima''. Nove opreme će biti predstavljene početkom leta, počev od kompaktnog krosovera DS 4. Uskoro će uslediti subkompaktni SUV DS 3, kompaktni SUV DS 7 i limuzina srednje veličine DS 9.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...