Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Daewoo Lanos 1.5 ECU (2002. godište) / 1.6

Recommended Posts

Htedoh da pitam možda neko zna, drugar ima Daewoo Lanos, kupljen nov 2002, prvi je vlasnik i riknuo mu je kompjuter i sad muku muči da nađe odgovarajući... Problem je u tome što je većina Lanosa uvezeno i nisu uopšte isti kao ovaj, nekima se kompjuter nalazi ispod sedišta, nekima ispod haube, a njemu je pored osigurača levo ispod volana...

Pre neki dan je išao kod nekog lika kod Čačka koji je prepravio neki ECU od Corse B i to mu trenutno stoji na autu, samo što je problem što taj kompjuter nema regulisano paljenje ventilatora i sad mu ventilator radi non stop...

E sad, moje pitanje je da li neko ima neki kontakt ko bi mogao da popravi taj stari komp ili gde to može da nađe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema mu pomoci, bar ne kod nas...

Zanemariti problem, jednim iskusnim prespojem na termoprekidac marke eloda za yuga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bi da cujem vasa misljenja o daewoo lanosu 1.6 16v.imam ponudu da menjam punta kljuc za kljuc za njega...ima klimu,abs,servo itd,presao 170000km sa troja vrata.da li je to isplativa zamena?hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A punto je ? Koje god, motor boja itd? Iz mog iskustva ja ne bih isao na tu zamenu, jer je punto laksi za prodaju od lanosa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tacno, mada za odrzavanje je i lanos jako jednostavan i jeftin, jer je 99% astra f osim limarijskih delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto je 2001 god,crni,1.2 8v motor...nema klimu i nema abs...isao bi na zamenu jer je motor jaci i ima klimu koja mi treba u ovim vrucim danima jer idem cesto u HR,Madjarsku a za dva dana idem u Nemacku,ima da prokuvam u puntu...

Edited by Djomla85

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za opelove delove nisam znao, jaci motor ne verujem da ti je preko potreban, ali ovo malo vise opreme sto ima dobro dodje, pogotovo klima u ove vrele dane ... kad god udem u auto lupim se po glavi sto nisam malo vise mislio i uzeo neki sa klimom

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije ni na odmet,izadjem na auto put cepnem ja punta 130-140 ali ne znam,cini mi se da se malo muci posebno kad duze vreme drzim tu brzinu...da zaboravio sam da kazem da i lanos ima plin.ma prekjuce sam se vracao iz HR,crko sam u kolima...godisnje menjam ulje 2-3 puta a menjam na 10000km,tako da kontam da bi mi dobro dosao jaci auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju menjaj, punto nema snage za te duze relacije, a i da ima klimu ne bi mogao da predjes 120 sa njom jer je jako slab motor. Jedina mana tog daewoo-a je teska prodaja, inace je ok auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam cuo da se tesko prodaje ali ako je sve ok sa kolima a videcu ih u ponedeljak,necu imati razloga opet duze vreme da menjam...menjacu pa sta bude,sa punta skidam alu felne i auspuh jer pase i na lanosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam:)njemu treba auto sa 5 vrata.i lanos je 99godiste.a kad budem isao ide kolega majstor sa mnom da ga pregleda jer je covek rekao da je pre 2 meseca odradio veliki servis.ali kakve sam ja srece neka glupost ce biti...njegova cena je 1850e.e da jedno pitanje,on vozi na punomoc a registrovan je do kraja novembra,da li on moze meni da napravi medjunarodnu punomoc ili to mora vlasnik?

Edited by Djomla85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.

daewoo lanos 1.4 99g sa 5 vrata bez klime. zanima me da li na njemu I gde stoji polen filter I da li ima sem filtera za vazduhg jos neki za kabinu jer kada upali na maksimum ventilaciju ispadaju trunje I kojesta.filter za vazduh je cist a I oko njega ti kanali su cisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daewoo Lanos 1.6 16v 2002.god. plivao u Obrenovcu  u poplavi, zamenjen kompjuter, lambda sonda, map senzor( sta god da je), ociscene dizne i spaner, zatezaci, kaisevi. A, on, mukica trosi ko nenormalan 10l na ne vise od 50km, kad je ladan trosi i vise. Ima li neko resenje i dal moze da se prebudzi na karburator il na nesto, inace ga secem na kablice? Muka cela, evo vec godinu dana. Zivce mi iskida, ovo malo sto ih imam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...