Jump to content
FAS Goran
milos84

Fiat Stilo - demontaža tapacira

Recommended Posts

pa kad sam sad procitao sta sve treba da se uradi,mogu da ti kazem da me uopste vise ne nervira (dok nisam saznao koliki je to posao dusu mi je jeo svaki put kad zatvaram vrata)... :-D

Edited by retrovizor

Share this post


Link to post
Share on other sites

 skines prvo onaj mali zvucnik (Visokotonac, kao trougao ) on ti je samo na zabice to povuci, pazi da ne polomis. Imas 3 srafa koja se sa krstakom odvrnu, imas 3 inbusa (prvo skini cepice, pa tek onda skidas inbusom)

kada si to sve skinuo, ceo tapacir povuci da se iscupa iz zabica, skini konektor za dugmice od prozora a pre toga spusti staklo. kada si skinuo tapacir sa zabica , ceo tapacir jako ali polako vuci ka gore da ispadne onda guma. kada to uradis skini lampicu i izvadi ono sto ide gore dole za zakljucavanje. prikopcaj konektor za prozor i podigni staklo gore do kraja. skini kabal sa zvucnika, i njega skini imas 4 krstaka zavuci ruku na mestu gde stoji zvucnik imas dovoljno ako ti je tanko srednja debljina ruke... odradi sta imas i to je to... 10 min posla... nadam se da sam ti pomogao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo je vec nesto...tapacir sam skidao vec i to nije problem,i razocarao sam se kad sam video da mora i taj lim da se skida,pa sam sve vratio....e sad ovo drasticno uproscava situaciju i definitivno cu pokusati da odradim na ovaj nacin koji si mi rekao...

hvala puno na savetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nesto treba posalji mi u inbox. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi sry što ozivljavam staru temu. Naime zadnja vrata na Fiat Stilo su se zatvorila i više ne mogu da se otvore. Kada povučem ručice kao da je ostaolo zakljucano (ručice me zapinju). Prilikom centralnog zaključavanja onaj mali pipak se podiže i spusta i to je to. Koliko vidim mora tapacirung da se skida ali vrata su zatvorena. Sada ne znam.kako je to moguće.  Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, N_emanja said:

Naime zadnja vrata na Fiat Stilo su se zatvorila i više ne mogu da se otvore. Kada povučem ručice kao da je ostaolo zakljucano (ručice me zapinju).

 

Da ti nije možda aktivirana ''child lock'' funkcija?

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62707-stilo-automatsko-zaključavanje-u-vožnji/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62707-stilo-automatsko-zaključavanje-u-vožnji/&do=findComment&comment=1049841

 

Quote

...malo ispod brave kao jedna rupica i tacno se vidi cini mi se to sto treba da se okrene.

 

Quote

Jeste, ima nesto nalik na sraf. Samo to okrenes u jednu stranu i aktivirao si Child Lock.

 

Quote

...childlock se aktivira mehanicki na kojim hoces zadnjim vratima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali vrata su kontsantno zaključana. Prednja se normalno otvaraju zatvaraju, zajljucavanje isto. E sada za Child lock ne mogu da proverim jer su vrata zatvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...