Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
Dovla

Temišvar

Recommended Posts

Ciuc gore je njihovo otprilike kao Jelen/Lav sto je kod nas...i nije lose pivo, pils klasican, lagan reklo bi se...

Kozel - Cesko vrhunsko meni, ima ga u tempu, uzmem redovno, 120 RSD

Krusovice - probao prosle godine u pragu toceno, odlicno isto kao i ^

Ursus sam uzeo gde i kolega, ali crno, uh ne pamtim kad sam lepse tamno/crno pivo popio...

*ebem ga sad, voda mi na usta krenula...moram stucem jedno :D

Pitao me Igor za troskove:

-kroz Srbiju nema troskova, cuvajte se policije ima ih stalno po Banatskim selima PA-VŠ

-Granica se prelazi lako, skoro da te niko nista ne pita sem Rumuna jer je zabranjeno uneti cigarete, alkohol, drogu, oruzje. Bas tako me je i pitao.

Kad predjes granicu negde kupis vinjetu. Vinjeta je elektronska tj kao kad kod nas platis parking. Na pumpama ce ti racunati 1€-4Lei a treba 4.25-4.3 :)

Meni je lik trazio 4€ za vinjetu i na racunu pise lepo 3€ + 1€ ili tako nesto, mada realno nije nista tako bitno...

U Temisvaru kao i kod nas, vikendom se ne placa parking.

Cene su jako slicne nasim.

Ako neko ide u razgledanje grada neka se prvo raspita sta treba da vidi i gde se to nalazi. Sve je blizu i jedno uz drugo. Imaju 3 trga (pobede, jedinstva i slobode) i 5-6 bas lepih parkova (ruza, botanicki, centralni, deciji...)

Da ne bude zabune, kao sto se kod nas Dinar skraceno pise RSD kod njih je Lei RON :)

Ja sam isto bio ali na tri dana. Mogu vam reci da mi je bilo prelepo. Ima puno parkova i manjih trgova i stvarno svasta za videti. U centru smo jeli pecene kobasice i krompir a posle ono njihovo pecivo sto se rola na oklagiju i tako pece. Stvarno svima preporuka za obici. Kao i u NS vikendom nema guzvi jer su svi u prokletom molu (kao i ovde u Big-u). Meni su rekli na granici da kupim tu vinjetu,mislim da sam platio oko 8e i da je to najobicniji fiskalni papiric i meni nisu trazili na izlazu da pokazem. Inace na tom putu mi je na stilu otisao druk lezaj pa sam vozio 4 brzinom do kuce 50 na sat celim putem

AAaaa da, odlican kolac, peku ga u Vrscu na svakoj malo vecoj manifestaciji. U prevodu ga zovu "dimnjak kolacic" i to je koliko znam izvorno Mađarski kolac i pravo ime mu je kürtőskalács. Evo kako izgleda, a valja se u sve od krema do lesnika, oraha, secera, kokosa.....

80839130801014345_kurtoskalacs_variacio_ K_rt_skal_cs.jpg

Kolega, koliko je otprilike trebalo za gorivo za ceo put?

Za tu vinjetu znam da nije mnogo :thumbsup:

Razmisljam se nesto u decembru za to ili Pestu mada sam u Pesti bio vec 5-6 puta...

Sta treba :)

Od BG ima skoro isto kao od SD, u oba pravca oko 350km po recimo 5l goriva = 17.5l

Ajde racunaj 20l goriva.

3000-3500Din za gorivo u oba pravca

Jbg ja isao u tazbinu pa mi put bio dodatnih 150km u oba pravca :)

Mene je sve ukupno kostalo ~3000din ~400km ali sam bas lagano vozio pa je potrosnja bila mala. Jbg pun Banat policije, i nas i Rumunski Banat...

Sta treba :)

Od BG ima skoro isto kao od SD, u oba pravca oko 350km po recimo 5l goriva = 17.5l

Ajde racunaj 20l goriva.

3000-3500Din za gorivo u oba pravca

Jbg ja isao u tazbinu pa mi put bio dodatnih 150km u oba pravca :)

Mene je sve ukupno kostalo ~3000din ~400km ali sam bas lagano vozio pa je potrosnja bila mala. Jbg pun Banat policije, i nas i Rumunski Banat...

To nije mnogo, ma vozio bi i ja lagano do tamo i nazad, posto bi to bio mali odmor gde pa zurim :thumbup:

AAaaa da, odlican kolac, peku ga u Vrscu na svakoj malo vecoj manifestaciji. U prevodu ga zovu "dimnjak kolacic" i to je koliko znam izvorno Mađarski kolac i pravo ime mu je kürtőskalács. Evo kako izgleda, a valja se u sve od krema do lesnika, oraha, secera, kokosa.....

80839130801014345_kurtoskalacs_variacio_ K_rt_skal_cs.jpg

Ovo se inače vodi kao češki nacionalni kolač i zovu ga trdelnik ;)