Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Hvala! Biće još bolje kad sve završimo... :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li neku sliku osvjetljene table prije promjene. Volio bih da uporedim stanje prije i poslije. ;)

Kako si mislio skinuti narandžastu boju u unutrašnjosti centralne konzole? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li neku sliku osvjetljene table prije promjene. Volio bih da uporedim stanje prije i poslije. ;)

Kako si mislio skinuti narandžastu boju u unutrašnjosti centralne konzole? :question:

Nisam slikao tablu sa fabričkim osvetljenjem, al to je standardno..., prelistaj malo neku temu s ovom tematikom i videćeš već kako izgleda, ako i sam već ne znaš - narandžasta pozadina... bzvz sleeping.gif, a što se tiče boje centralne konzole - javiću čim odradim!

Ovo sa tablom sam razmišljao i ja da odradim, ali me zanima kako? Daj neko objašnjenje? :whistle:

...Ukratko:

-raskačiš kleme sa akumulatora;

-izvadiš tablu (raskačiš je);

-rastaviš je od pozadi (ne moraš skidati providnu, zaštitnu plastiku);

-poskidaš redom sve dok ne dođeš do same štampane ploče (poklopčić kazaljkica, kazaljkice - pažljivo (poželjno je slikati "nulti" položaj istih, da bi ih prilikom vraćanja mogao pravilno postaviti...), crnu podlogu sa brojčanim oznakama, zatim profilisanu (belu) plastiku sa usmerivačima svetlosti i na kraju bord display, sa nosačem istog);

-zameniti zaslužne, fabričke diodice, odgovarajućim, željene boje (čitaj - "stručno odlemiti postojeće, pa, isto tako, zalemiti zamenske");

-na kraju sve vratiti na svoje mesto (obrnutim redosledom) i proveriti kako šljaka novo osvetljenje. w00t.gif

P.S. Ako nešto ne radi (kako bi trebalo) wallbash.gif -> obratiti se stručnom licu za gore navedeni poslić (ili, isti ponoviti, samo, ovaj put - mnogo pažljivije)! ;)

extra ispalo :thumbup: . Vidim nasao si Kelco na kraju :)

Hvala brate! Jesam (uz malo muke... left.gifup.gifright.gifunsure.gifleft.gifwacko.gifquestion.gifbook.gifup.gifright.gifup.gifunworthy.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam ja ljubitelj automobila koji nisu u standardnoj verziji mogu samo da pohvalim jos jednom tvoje poduhvate vidi se da ulazes puno paznje u svoje cedothumbup.gifthumbsup.gif..nije moja stvar vec samo misljenje koje sam vec naveo u nekom prethodnom odgovoru SKINI PLS nalepnicu kn iz enterijera..pozzz i samo nastavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...(koja tehnika se primenjuje sa njima na gornjem redu, imaš neki link da bacim pogled... :question:)

na koji gornji red mislis tacno?

e da, si radio i kazaljke? ... ne mogu da provalim na slici da li su crvene ili default

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam ja ljubitelj automobila koji nisu u standardnoj verziji mogu samo da pohvalim jos jednom tvoje poduhvate vidi se da ulazes puno paznje u svoje cedothumbup.gifthumbsup.gif..nije moja stvar vec samo misljenje koje sam vec naveo u nekom prethodnom odgovoru SKINI PLS nalepnicu kn iz enterijera..pozzz i samo nastavi...

Hvala Nikola! Naručito mi je drago kad to kaže ljubitelj i neko, ko je i sam dosta truda uložio u svoje čedo! ;)

Što se tiče nalepnice, to sam ti već odgovorio... Cenim mišljenja drugih ljudi, al uvek uradim onako kako ja mislim da treba (u ostalom - ništa ne radim slučajno)!

P.S. Ima još par sličnih... :D

svaka cast,extra odradjen posao :thumbsup:

Hvala druže! Trudiću se da tako i nastavim... ;)

na koji gornji red mislis tacno?

e da, si radio i kazaljke? ... ne mogu da provalim na slici da li su crvene ili default

Mislio sam na prekidače CITY-ja, podizača,... ,al to sam već apsolvirao (hvala u svakom slučaju ;))

Što je najjače, kazaljkice su default crvene (nisam imao potrebu da ih čačkam u tom smislu) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, i ja sam u početku mislio da će ova tema biti smaranje, sve dok nisam pročitao celu prvu stranu, a onda sve bolje i bolje. Stvarno sam oduševljen tvojim angažovanjem u styling ovog auta.

Da je sreća da i ja imam malo više vremena pa da se posvetim više ozbiljnijem stylingu kao ti, ali moram da pribegnem ili gotovim rešenjima koja nisu uvek sjajna ili da to neko drugi odradi za mene.

Sve pohvale za autic :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

:blushing:... Hvala!

Nemam mašinu, a ni sredstva za neki ozbiljniji tuning, pa radim najbolje što mogu, sa onim što mi je dostupno..., a Puntic je još uvek, maltene, nov, tako da mi nije ni u interesu da ga "kvarim", dok dobro služi :coffee:, pa jednog dana (DAĆE BOG... :sorcerer:), kad mašina bude za menjanje, a bude i značajnijih finansijskih sredstava na raspolaganju, ja bih vrlo rado odradio nešto poput tvog projekta ( :secret: o kome takođe imam samo + kritike :clap::respect: - i jedva čekam da vidim tu mašinu u FULL funkciji... :robo:)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe,da to si u pravu,ipak o ukusima ne vredi raspravljati...bitno je da ono sto si zamislio sprovodis u delo i to je za pohvalu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doooobar Puntisa, nema sta... samo tako nastavi, i nema greske! A i koliko sam mogao da primetim, crveni Puntici su ipak najzahvalniji za sredjivanje kad je styling u pitanju. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala..., tako il' nikako! ;)

Moja želja je bio crni, al se ispostavilo da ni ovo nije tako loše ispalo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedan update-a na temu "osvetljenje...":

Kao što sam obećao - odrađena je i centralna konzola

25102011374.jpg 30102011433.jpg

fabričko osvetljenje - out ---------> belo - in...

...s tim da nisam imao vremena da se pozabavim narandžastom nijansom plastike oko potenciometara za kontrolu ventilaciju, pa ću morati (opet veryangry.gif) u narednih par dana, da se malo pomučim i oko te fabričke (čitaj - nepotrebne) komplikacije...

30102011401.jpg

I još jedan up..., na temu "do 31.oktobra..."

30102011441.jpg 30102011440.jpg 30102011442.jpg

i "od 01.novembra..."

30102011445.jpg 30102011447.jpg 30102011446.jpg 30102011448.jpg sad.gifcry.gifcrybaby.gif

...jedina uteha mi je to što ću

30102011443.jpg

terati još koji dan (moram malo da "ublažim" prelaz... :) ),

a dodatno će ga ublažiti i zimska obuća

31102011469.jpg 31102011463.jpg 31102011460.jpg coffee.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari! welcome.gif

Juče sam vratio auto na fabričko ogibljenje crybaby.gif (sad kao da vozim terenca... ) i tu priliku iskoristio da preduhitrim nadolazeću zimsku sezonu i pošteno odradim zaštitu oko točkova i svuda gde nije bilo moguće prići, dok su točkovi i amorti bili namontirani (iako sam prošle godine odradio zaštitu kompletnog podvozja), tako da je makina sad maximalno spremna da se sa lakoćom uhvati u koštac sa svim "čarima" koje nam donosi zima...! whistle.gifthumbsup.gif

Evo pak fotki procesa zaštite (u glavnoj ulozi - maestro za limariju i zaštitu "ljubimaca" - majstor Dragan):

05112011481.jpg 05112011480.jpg 05112011479.jpg 05112011485.jpg

05112011484.jpg 05112011483.jpg 05112011482.jpg 05112011486.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mozes da pitas majstora koliko para da zastiti kompletnog patosa na punticu :) ide zima pa da ga malo zastitim :) i odakle je majstor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletna zaštita - 50e + materijal (ja sam potrošio jedno 5.5 - 6 litara BODY-ja, a litar sam juče platio 430 din., ako sam dobro upamtio...)

Inače, majstor Dragan je moj komšija iz Zemuna (Altina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par nedelja smo odrađivali fotkanje za kalendar ZFC-a, pa evo par fotkica...

28102011385.jpg 28102011388.jpg 28102011387.jpg

A, fotka koja je izabrana, među nekoliko ozbiljnijih, kao najbolja (za mesec jun :) )

316179_2505695677108_1094499140_2884139_37935916.jpg

i njena konačna verzija izgleda ovako:

6_Juni32012.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican posao thumbup.gifthumbup.gif...inace hvala za onaj konstruktivan predlog oko usisa za vazduh...odradjeno i bolje deluje i malo malo bolje povlaci(ili sam umislio)rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i tebi, dobri ;)

P.S. Nema na čemu, kad god mogu nešto da pomognem... :)

(Ne može na tome da se oseti bog zna kakva razlika, ali to svakako ima svoju funkciju i dobro će doći kad napakuješ čip... ice.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je i umeren, vidi se da vodiš računa o njemu :thumbup: ja bih iskreno neke druge felne tu stavio, ali ako si ti već zbog te bembare emotivno vezan za njih, to mi je onda ok, ali nekako su mi baš old school... I crni farovi bi mu da listajling u fulu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...