Jump to content
FAS Goran
n.pesic

Fiat Brava 1.8 / JTD / Marea 1.9 JTD - neće preko 160-170-180

Recommended Posts

To je brzina merena posredstvom navigacije ili sa GPS-om. Brzinometar na kolima pokazuje 200 km/h, a navigacija (koja pokazuje precizniju brzinu) oko 190 km/h.

Koju dimenziju pneumatika imaš na Marei? Postoji mogućnost da imaš viši profil pneumatika pa ti pokazuje manju brzinu - ideš 100 km/h, a navigacija pokazuje 105 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 195 60 15 i ja sam pomislio na gume ,bile su 55 visina pa sam ja stavio 60 letnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo.

Inače, opusti se, nemoj imati nerealna očekivanja. Voziš karavan, star 13 godina, koji ide 180...i to je potpuno, potpuno ok. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sada pre našeg Uskrsa po gps-u 201km/h na ravnom delu negde oko Subotice, u smeru ka Horgošu. Auto je fiat bravo 1.9JTD 2001g. Auto je remapiran. Cajger je bio skoro na 220. Bilo me je strah da duže vozim i vidim da li može još, jbg, pun gepek stvari, i žena i klinja. Znam znam,idiotluk je, ne radim to više.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si napomenuti da ti je auto čipovan, da ne pomisli čovek odmah zašto onda njegova Marea ne može toliko. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu da se ubacim u temu sa mojim iskustvom

Marea karavan 1.9jtd 110ks 2001 235.000 - 250.000 (sat) (185.000-200.000 pravo stanje) nece brze

2012godina- autoput granica zagreb - gorivo eko - 195/60/15 Fulda - max 190 km/h gps - max 195 km/h sat (dimi preko 180) - 4200 obrtaja

2012godina- autoput zagreb granica - gorivo ina - 195/60/15 Fulda- max 190 km/h gps - max 195 km/h sat (dimi preko 180) - 4200 obrtaja

(posledice: narandzasta lizalica bez racuna , pa ljudi smo znamo da se dogovorimo) 50Evra

To je to.  :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si napomenuti da ti je auto čipovan, da ne pomisli čovek odmah zašto onda njegova Marea ne može toliko. :) :)

Napisao sam da je remapiran ;)

Nemam mnogo vremena za forum, a i kucao sam sa telefona, pa zvuči konfuzno.

Elem, verovatno je mara izgubila koji konjić, ili je turbina začađena... Ko zna koliko je prešla i kako je održavana. Kao što si rekao, nije loše za karavan star 13 godina.

Ovaj moj je po satu, kada sam ga kupio pre skoro četiri i po godine, bez remapa nabijao jako lako 180km/h, pored Dušanovca na auto putu. Sada posle remapa ide stvarno 201km/h po gps-u, to je skoro 220 po satu, nisam smeo više, mislim da je mogao još, jer je ubrzavao i dalje, naravno jako polako. Više to neću da radim, ipak je to kanta stara 14 godina :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea je kod mene 4 godine nisam je nikad probao do kraja da teram najvise 160 pa sam skoro isao za bg pa sam je probao do patosa gas doslo je do 180 mozda je jos mogla zaukavala se ali nisam smeo vise priblizavao sam se bgu pa je bilo guzve. Inace odrzavam je redovno presla je tacno 210 hiljada slovenacka bila kupio od slovenca on je kupio novu i prvi je vlasnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da li se patosnica zavukla pod gas, ne zezam se. Onda ga lepo izvuci svakom brzinom do 4500-4700rpm, pa da vidiš kako ide, naravno gas u pod.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok probacu moguce da je patosnica pogledacu. Koliko to remapiranje kosta i da lito valja za motor?i koliko treba kad ga patosiram da navuce u svakoj brzini?

Edited by marea 19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće mu ništa štetiti...čak i ja razmišljam o remapu a Marea je prešla oko 285000 km. :guitar:

Inače, sa dimenzijom koju ti imaš, 195/60/15 brzinometar pokazuje tačniju brzinu pa  je tih 180 km/h ustvari to. Ako odlično ubrzava, nema velikih vibracija na leru, ne troši preko 6-6.5 litara (oštrije vožnje)....nemoj se opterećivati. Ionako sve preko 150-160 km/h je već malo ozbiljnija brzina za Mareu (bar meni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre, 202km/h po gps, po satu 215 recimo. Gume 185/60/14, opet na ravnom negde pre Subotice.

Krstarenje sa 170 po gps je opušteno, bez naprezanja. Posle buka postaje prevelika.

4000rpm peta brzina

177km/h gps

190km/h cajger

Pitanje za fedju i Ivana,koliko laže obrtome?

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki rade na principu copy-paste, a neki rade prvo testiranja, proveru pojedinih komponenti, mapu bas za to vozilo, daju garanciju i ostalo. Imas temu na forumu pa procitaj malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...