Jump to content
FAS Goran
gruja71

Punto mk.2 - šraf za ozračivanje malog hladnjaka

Recommended Posts

Pozdrav svima , potrebna mi je pomoć kako da rešim problem,prilikom ozračivanja sistema hladjenja izgleda da je otišao navoj na ventilu za ozračivanje na crevu malog hladnjaka i ne mogu da ga zavrnem nazad.

Pitanje da liima posebno da se kupi taj šraf ventila ili mora celo crevo da se menja,ili kako privremeno rešiti problem da može da se vozi a da ne piša tečnost za hlađenje. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sraf mozes da nadjes na nekom otpadu. I ja sam ga tamo nasao kad mi je trebao,jer u prodavnicama ga ne prodaju posebno,vec u sklopu celog creva i tog dela na crevu gde se zavrce (ne znam tacno kako se zove).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrni jedan lep klasican sraf 5mm pod koji ces staviti malu gumicu.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima,evo da vam kažem da sam naravio po propisu uz jedan običan šraf M6x10mm sa gumicom i šajbnom.

Tako da svakome kome se ovo desi ne mora da juri po prodavnicama i otpadima :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovim putem molim za informaciju. Naime menjao sam tecnost za hladjenje motora na svom Puntu(2009. godiste) i prilikom pokusaja da odvijem zavrtanj za odzraku koji se nalazi blize izmenjivacu toplote u kabini(znaci ne onaj na samom hladnjaku) isti je pukao i stablo vijka je ostalo u otvoru gde je navoj.Naravno sada tu prilicno vlazi! Zavrtanj je plasticni . Da li neko zna moze li da se kupi negde ovakav zavrtanj ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor je prost. Nigde.

Ne postoji kao rezervni deo. Na auto-otpadu nece da prodaju samo srafic. Mozes uzeti celo crevo sa sve tim delom za odzracivanje. A postoji varijanta da se tu stavi gumica( kao za vodovod) i sraf klasicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti plastični su takav rizik, meni je jednom na Rendži prosvirao. Posle toga rezervni metalni uvek sa sobom. Hardvet lepo reče, rokni običan šraf i malu okruglu gumicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upravo danas zamenio creva . Morao sam da kupim na auto otpadu. Kod mene je bio slucaj da mi se polomio zavrtanj za odzracivanje i telo vijka je ostalo u racvi! Pokusao sam da izvadim ali bez uspeha pa sam zamenio komplet creva (mislim oba).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo gledaj da nemaš kamenac ili neku štroku sa unutrašnje strane creva. Kasnije znaju da zapuše mali hladnjak.

Trebao si sa malom burgijom da odviješ ili da ga uvrneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upravo danas zamenio creva . Morao sam da kupim na auto otpadu. Kod mene je bio slucaj da mi se polomio zavrtanj za odzracivanje i telo vijka je ostalo u racvi! Pokusao sam da izvadim ali bez uspeha pa sam zamenio komplet creva (mislim oba).

I meni danas puce. Je l' zamena komplikovana i koliko košta ta cela racvica. Za sada sam stavio neku smesu za reparaciju plastike da ne curi.

Samo gledaj da nemaš kamenac ili neku štroku sa unutrašnje strane creva. Kasnije znaju da zapuše mali hladnjak.

Trebao si sa malom burgijom da odviješ ili da ga uvrneš.

kako burgijom da še odvije? razbusis rupu na ostatku šrafa i onda ga okrenes u levo-nešto tako? i da-sve se to radi kad se skine ta racva, ne na licu mesta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je pukao kad je majstorov segrt zavrtao posle zamene antifriza i ozracivanja. Ja nisam video, a tada ni znao, Sraf puko, hladnjak ostao bez vode. Kupio novo crevo kod Bogunovica, pretprosle godine bilo oko 3000 din. Naravno prodaje se komplet crevo sa srafom. Znaju svi za jadac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se slomio taj sraf , uspeo sam da ga izvadim uz obilje znoja   :thumbsup:

Probacu ovaj fazon sa M6x10mm i šajbnom , sto je gruja71 patentiro

 

Kad bi naso ovakav negde 

 

DSCN46051.jpg

Edited by maliradojica

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se desilo isto,ali mi je pri vadjenju upalo malo plastike od srafa u antifriz,moze li to da napravi neki problem ?

i kako resiti ako moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...