Jump to content
FAS Goran
sazi

Uno 1.5 - širenje rubova

Recommended Posts

Imam Una sa 5-oro vrata, kupio sam felne 15ice za njega i felne mu prelepo stoje,ali uvek postoji ono ALI. .

Felna je 7j ( sto je ok uz fabricki distanc,to znam) ali je ET-25 (felne su extra sa falcem). . . U prevodu,da vas ne mracim, treba mi neko ko siri rubove za neku ok cifru. Dajte neki predlog kako i gde. Da li onim FENDER ROLLEROM ili zamenom drugih. Svaki savet je dobar. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je bolje da siris rubove ,da ne seces te!

Imas momka jako korektnog i spremnog da pomogne,imao je una 2.sa 15cama felnama,sada vozi bravo,ne mogu da se setim tacno kako se zove,on je resio taj problem,vidi nadji ga i pitaj ga za savet resice ti sigurno!

Valle ,tako se zove momak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci puno. Trebala mi je informacija kao lebac. Vidimo se na nekom skupu. :lol:

Edited by sazi Uno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro veceeee. . .Samo da se javim da sam stavio felne i da auto izgleda brutalno. Okacicu slike kada ga budem slikao sutra po danu. e sada problem je sledeci. Napred mi tockovi vire preko 2cm a pozadi ne vire ali kace rubove,kada skrecem kace mi rubove a auto je jedno 2cm iznad felne. . . Sto znaci da moram da sirim rubove. Saznao sam da kod fandja ima masina za sirenje rubova. tj imao ju je ranije. Pa cu sutra malo da se raspitam. Ako neko ima neku informaciju, neka je baci ovde. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada skreces kace zadnji ili prednji, imam ja distancere ne znam da li ti mogu pomoci, a koja ti je dimenzija gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kace mi zadnji jer pozadi imam sportske amortizere a napred obicne i onda je napred malo visi pa ne kaci. Ne verujem da distanceri mogu nesto da pomognu,ali hvala puno,ako mi zatrebaju,ja cu da pitam. dimenzija gume je 195-45-15. :yes i moram priznati da se nikad neudobnije nisam vozio. . . :lol: ali jbg. sta da radim kad sam bilde koji voli da mu auto izgleda lepo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i auta sa felnama kako izgleda:

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

Ostalo je jos "SAMO" da "falc" ofarbam u belo i da prosirim rubove i da spustim auto i da. . .haha. . .Ako neko ima neku ideJu neka kaze, svaka pomoc je dobro dosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, lepo lepo...

Ja sebi planiram neke lepe 15" sa letnjim gumama.

Koliko znam, kazu da obicno na unicu kace zadnji tockovi i nazad moraju da idu distanci.

Bane, koliki su ti fabricki distanci? I koliko su kesa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distancere ja koje sam gledao bili su mnoooogooo skupi 5000din dva kom,ja sam nabavio sebi,i nisam koristio jer mi ne trebaju,tebi cu ih pokloniti ako ti zatrebaju. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno, ali ne moze za dz....moracemo nekako da se oduzimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe. . Samo je lepo, nista vise od toga. Kada stavis 15ice odma skupi i parice za trapove,sledeci par guma,naravno ako zelis da sa 15icama izgleda lepo, ne da bude visok ko traktor, Ja ne mogu pozadi nikoga da vozim jer mi odma kaci. Cak mi kaci i napred kada vozim nekoga preko 100kg. Ma haos. :wallbash: Ali da izgleda lepo. . . A sto se tice kacenja. . .Meni ove ne kace o most,tako da mi ti distanci nisu trebali,ali zato o rub,havarija. . . Na kraju mi niko nije dao neku informaciju gde da prosirim rubove i na koju foru,tako da i dalje tapkam u mestu. . . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam ti da promas sa momkom iz c.g.,imao je una,sada ima bravo,a zasto ne prodas te felne za neke 14ce i resis problem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopisivao sam se sa njim. U principu,rekao mi je da je on prosirio rubove sam jer je kod njega to bilo znatno manje,kod mene treba da se sire po 2 cm napred i nazad. . . Hehe, pa i razmisljam da ih menjam za neke lepe 14ice,samo nikako da se nakanim da ih postavim ovde i po oglasima. . . Sve mi nesto zao jer su lepe. :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes naci i lepe 14ce,pa stavis 185/60/r14 ili ako nadjes 185/55/r14,pa ce da izgleda u fulu,a nece nigde kaciti!Postavi slike ovde na forum u temu gume i felne i daj oglas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas nesto u gepeku,oslabile opruge,ili si ga spustao,a napred nisi nista menjao? Zasto stoji onako? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam gore da,nisi video :) Pozadi imam crvene amortizere i opruge,tj sportske, a napred obicne. Tako sam ga uzeo. . . verovatno im je napred bio mnogo nizak te je kacio branik,pa su vratili obican. Ja sam cekao da kupim felne pa da ga spustim jos i napred i nazad, ali .. .Desilo se sta se desilo. . . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to znaci da je na felnama ET veci, da mozda ne bi kacilo, ili bi kacilo manje, pa ne bi morao toliko da ih prosirujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se tu mozda prvo poigrao sa trapom i spustanjem pa tek onda sa nekim prisirivanjem rubova... Vidim da i napred i nazad ima pluseve ko fico... Ja sam meni na Yugu prosirio trag za oko 5cm nazad i 3cm napred i pri tome pozadi je i dalje jednako kacilo a napred je gornji deo tocka usao pod rub vise nego pre i auto sam spustio toliko da ima manje od 1cm izmeju ruba i gume kad se gleda po visini... Sve je stvar optike i odabira opruga... Kad bi mu oradio malo optiku u nekoj sportskoj postavci, verujem da ne bi morao nista specijalno da prosirujes, nego samo onaj falc sto je podvrnut da ulazi unutra da skratis ili podvijes skroz a ne da stoji pod 90 stepeni u odnosu na rub... A inace ne znam kako je to kod Una, na Yuga obicno trpaju rubove od Golfa keca posto su prilicno siroki, ili mozes da uradis nesto kao sto je na ovom snimku, tamo oko 40og sekunda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ,samo ti napravi kompezaciju sa felnama i gumam i da si miran,moj ti je to savet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe. . Jugic na snimku posle 4min. ima iste felne kao ja sada. :D Ma evo sada sam se cuo sa drugarom,sutra treba da mu dam ove felne a on meni za 10ak dana da da druge neke 14ice. . . Jbg. Trap sam vec ceo unistio,tako da cu i to jos morati da radim. . . Dzaba mi je sto su felne lepe kada ne sluze svrsi,barem na mom autu. :D

Da li to znaci da je na felnama ET veci, da mozda ne bi kacilo, ili bi kacilo manje, pa ne bi morao toliko da ih prosirujes?

Da, sto je ET veci,felna je uvucenija, a sto je manji, isturenija. Sigurno ima negde na forumu o tome. Ako te to bas zanima, bane23 te moze uputiti. :)

Ja bih se tu mozda prvo poigrao sa trapom i spustanjem pa tek onda sa nekim prisirivanjem rubova... Vidim da i napred i nazad ima pluseve ko fico... Ja sam meni na Yugu prosirio trag za oko 5cm nazad i 3cm napred i pri tome pozadi je i dalje jednako kacilo a napred je gornji deo tocka usao pod rub vise nego pre i auto sam spustio toliko da ima manje od 1cm izmeju ruba i gume kad se gleda po visini... Sve je stvar optike i odabira opruga... Kad bi mu oradio malo optiku u nekoj sportskoj postavci, verujem da ne bi morao nista specijalno da prosirujes, nego samo onaj falc sto je podvrnut da ulazi unutra da skratis ili podvijes skroz a ne da stoji pod 90 stepeni u odnosu na rub... A inace ne znam kako je to kod Una, na Yuga obicno trpaju rubove od Golfa keca posto su prilicno siroki, ili mozes da uradis nesto kao sto je na ovom snimku, tamo oko 40og sekunda...

A kada si tockove oterao u minus i napravio "Germany stile" koji ja obozavam :w00t: , za koliko ti je pojeo gume? Ja sam hteo to da uradim jer mi se to svidja,ali nikako da pitam nekoga za koliko mu se pojedu gume. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavis 14ce,mozes gumu od raspona 165/65/14,175/65/14(te ja imam) i mozes 185/60/14,to su po meni neke normalne dimenzije za njega,ne prave mu problem,ima dobru upravljivost(preciznu),lak je na volanu i ima stablinost.Ja nemam nikakav problem sa trapom,evo vec skoro dva meseca vozim,ne vidim nista da jede gumu i slicno,a ni na udobnosti ne osecam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja imam tri stepena minus nastelovan i prilicno otvoren trap napred, odnosno zatvoren pozadi i presao sam sada vec sigurno 2.000km (ako ne i 2.500) od onda i pored podosta slajfovanja pri kretanju posto imam sinter lamelu nisam primetio da se guma trosi nejednako i ubrzano... Naravno jos ga i cepam kroz krivine posto je meni to mnogo veci uzitak nego pravac...

A inace to je mozda velika zabluda da se gume nesto jako brzo pojedu zbog minusa, imati minus je isto ko i kad vozite auto sa plusevima...

PS: Kako uopste spustas Una, drug ima Una isto i to je takva sitina spustiti, spustili smo ga 3cm mozda i tu je vec kraj, ako se ide nize stosovace i ispadace opruga iz lezista... Treba mu neka mnogo tvrdja opruga i da skrati osovinu amortizera minimum da bi ga spustio barem nesto redovnije...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...