Jump to content
FAS Goran
njushkica

Punto mk.1 / mk.2 - naknadna ugradnja el.podizača?

Recommended Posts

Kako i dolikuje jednom macanu poput mog Puntishe, red bi bio da ima elektrichne podizache prozora (da, da... i dalje postoji neko na ovom forumu ko to nema... :sleeping: )

Anyway, moj najbolji drug Google me je spojio sa dechkonjom koji ima slupanog Puntishu (just like mine)

I nudi mi podizache, ceo taj sistem shta vec treba + prekidace + nove rukohvate (kazhe da misli da se malo razlikuju) za 4 crvene....

Drug Google me je savetovao da je to dobra cena...

A shta kazhu drugovi forumashi?

Koliko mozhe da me koshta ugradnja istih? :ovca_za_shishanje: :rolleyes:

P.S. Vec imam pogane misli.

Prozor gore (tiiiip)

Prozor dole (tiiiip)

Prozor gore (tiiiip)

Prozor dooooleeee (tiiip)

:lol::thumbsup::unworthy:

:ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma kako se krecu cene u BG ali mislim da te je taj vec oshishao! :harhar: Za dva podizaca sa ugradnjom je velika cena 4 crvene, sve ostalo je shishanje do glave! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, ja fabrichki uopshte nemam podizache.

I sada ce mi ugraditi instalacije u oba vrata, i montirati nove rukohvate sa prekidacima.

Sta znam, meni se cinilo kao dobra cena....

A i majstor koji ce mi to ugraditi kaze da je dobra cena...

P.S. Sada kada si mi to napisao, krenuo je crv da mi kuva rucak u stomaku.

Brzo, reci da je dobra cena i da ce sve biti kako treba! ( pa pa pa paranoja :unworthy::crybaby: )

Tako me je strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti ugradi on,znaci u njegovoj reziji,plus materijal (prekidaci rukohvati,instalacija i el.motori (podizaci) ), to je dobra cena, slobodno radi! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta sa rupom na tapaciru ? drukciji su rukohvati jer su prekidaci u njima ..na vozackim vratima dva komada..

To je ok cena sa ugradnjom...treba mu sigurno tri sata da sve napravi...plus delovi to je i odlicna para .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na rupu za zvucnik...pa nek si kupi jedan par pa da njuskica skace BINGE-BINGE :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio je na rupe od rucnih podizaca :)

na njih moze da zalepi po neki (njoj omiljeni) roze detaljc :)

a ovo "binge-binge" necu komentarisati, jer mogu samo pogorsati stvari :) bolesni su nasi umovi :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xeroj je pravi heroj :rolleyes::)

Danas mi stizhe :)))

Tako sam uzbudjena :unworthy:

Ako sve prodje kako treba, josh u ponedeljak cu moci da se igram sa podizachima :)))

Hm, pa valjda ce sve da pashe kako valja. Uostalom propraticemo poganim fotkalom sve, pa ako i ostane neka rupa imacemo glasanje kako da to sredimo :ice:

Btw, 4 crvene je samo za delove (ochekujem josh jednu, max dve crvene drugu Zoki koji ce da se bakce sa tim tih tri sata :) Ako bude dobar, mozhda dobije i neku homemade pitu :) )

Lepota nije jeftina (pitajte vashe zhene) :ice::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo njushkicino iskustvo će biti dragoceno jer mnogi nemaju podizače. Cena je ODLIČNA jer nemate pojma koliko je to zezanje. Kakva tri sata. Nadam se da postoji instalacija kroz konektor vrata do samog prozora. Kod mene , na primer, tu nije postojala instalacija za zvučnik pa sam sam ubacivao i to u konektor! Nushkice, srećno! Javi rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokice, mislish ono: "Dusho, hocesh da mi platish novu frizuricu i one cipelice o kojima sam ti prichala... Ovaaaaaj, treba mi jedno 20 000 din? :rolleyes: NESHTO SI MI DANAS MNOGO MUZHEVAN!!! :whistle: "

:rolleyes: Jedva chekam da stignu (Pogani Aks, josh mu nema ni traga ni glasa... :crybaby: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokice, mislish ono: "Dusho, hocesh da mi platish novu frizuricu i one cipelice o kojima sam ti prichala... Ovaaaaaj, treba mi jedno 20 000 din? :rolleyes: NESHTO SI MI DANAS MNOGO MUZHEVAN!!! :whistle: "

:rolleyes: Jedva chekam da stignu (Pogani Aks, josh mu nema ni traga ni glasa... :crybaby: )

Vidim ja da si spremna za brak...harhar.gif Samo jos da nadjes nekog pleh-boy-a i da ga provozas malko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad navabis nekog stopera u kola.Samo kliknu brave i zatvore se prozori.....evil.gif I nema gde...evil.gif

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

U danasnje vreme se tesko dolazi do para tako da covek nesto sam mora da uradi, elem, nabavio sam elektronske podizace stakala i ugradio ih (prosto ko pasulj) sada me zanima da li neko od vas ima semu za elektroniku, kako to sve da povezem. Ako neko zna molio bih ga da mi to lepo objasni, moje poznavanje oko elektronike je solidno ali ovo nikad nisam radio. Hvala na razumevanju.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu nikakve mudrosti. Elektromotori na jednosmernu struju okretanjem polariteta menjaju smer. Uz podizace si sigurno dobio i prekidace, samo ti jos fale releji jer bi prekidaci bez njih brzo "izgoreli". Releje mozes da iskoristis koje imas pri ruci, a imas ih sigurno. Na prekidacima imas dva para kontakata, iskoristi jedan par za podizanje a drugi za spustanje prozora. Ako ti je poznavanje elektronike "solidno" onda ti ovo nece biti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam preterao kada sam rekao solidno :wacko: , znam ponesto tu i tamo. Znam da trebaju releji, na prvom prekidacu sa leve strane ima 5 zica, odma do njega prekidac za desnu stranu ima 4 zice i sa desne strane prekidac 4 zice, Mene buni ovaj prvi prekidac sa 5 zica kako to povezati, gde ide relej, jer treba za svaku stranu po jedan. Zato mi treba sema, kad bi imao semu bilo bi mi lakse. Ako znas kako ide jel bi mogao da mi nacrtas i postavis. Hvala unapred

Edited by industrija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam slikao prekidace, dakle:

Leva strana:

prekidac za levi prozor

 

zza6009.jpg

 

prekidac za desni prozor

 

zza6010.jpg

 

Desna strana prekidac

 

zza6011.jpg

 

nabavio sam i dva releja skinuta sa neke alfe

 

zza6012.jpgzza6013.jpg

 

sa leve strane iz motora izlaze dve zice, ljubicasto braon i belo crvena

sa desne strane belo crvena i ljubicasto bela.

Ako neko zna kako se ovo spaja nek mi nacrta, bio bih mu mnogo zahvalan :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi trebaju releji za instalaciju prekidaca podizaca stakla? ili mogu da sve spojim bez njih? i u slucaju da trebaju koje da nabavim?

prekidac za levi prozor ima 5 pina

prekidac za desni prozor (prekidac se nalazi sa leve strane) ima 4 pina

prekidac za desni prozor ima 5 pina

Imam original elektronske podizace i prekidace za moj auto (bez instalacije), skinute sa nekog stranca.

Negde po netu sam procitao da moze da se veze bez releja..... pise da releji sluze za maglenke, farove, grejace stakla ...... itd

evo i slika prekidaca:

 

levi prekidac

 

zza6014.jpg

 

sa leve strane prekidac za desni prozor

 

zza6015.jpg

 

desni prekidac

 

zza6016.jpg

 

znam gde koja zica ide na prekidacima samo me zanima da li moze bez releja, pa da se bacim na posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da ugradim podizace prednjih stakla.

 

Kupio sam fabricke el. podizace, kablove za vrata i konzolu sa podizacima.

Da li je dovoljno da to sve ugradim?

Neki mi spominju da je potrebno racunar promeniti. Kako da saznam da li jeste?

 

Ako moze neko da mi objasni malo bolje, bio bih mu zahvalan...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

body komp ne bi trebao imati veze sa podizačima. Verovatno misle zbog osigurača i relea tj da bi sve bilo fabrički. Mada i onda bi verovatno morao menjati i instalaciju jer u tvojoj verovatno nema žica za podizače.

Može se uraditi da bude kao i fabrički ili ugraditi šta treba da bude funkcionalno kao da je i fabrički ugrađeno.

Za krštenog majstora to nije nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...