Jump to content
FAS Goran
ellbe

Lancia Lybra 1.9 JTD - crni dim iz auspuha

Recommended Posts

Drago mi je da je sve u redu, ali ne mogu da ne prokomentarišem: mislim da te majstor malo folira. Koji to model EGR na 1.9 jtd "nije predviđen da se čisti" ?!

Ali nema veze, bitno je da auto lepo ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj za koji te mrzi da radis :p

Ali sve jedno ovo je bolje resenje u svakom slucaju.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas tu 4 inbuisa od 8mm. skini i probaj sam cistiti. Imas EGR cliner u spreju da kupis u radnjama sa auto delovima. A i toliko se već o tome pisalo da je nepotrebno dalje komentarisati.

Pozdrav i sa srećom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blokirao sam ga tako da nema veze.

Da, zaboravih da napisem da mi majstor rece da kupim ono nesto za ciscenje dizni.

Imate neku preporuku?

Sent from my LT30p using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, nemoj to da kupuješ. (Moje mišljenje) jedina valjana opcija je pravo čišćenje dizni, kad se izvade, rastave, očiste u ultrazvučnoj kadici i sastave. To radi Miki, serviser koji je aktivan na ovom forumu. Cena je bila oko 50 - 60 € ne sećam se tačno.

Ja sam to uradio kod Mikija i kibicivao ceo postupak. Samo da vidiš kako izgleda dizna, biće ti potpuno jasno da TO ne može da se očisti nikakvim aditivima.

Nakon čišćenja dizni nije neko epohalno poboljšanje, ali činjenica je da su dizne čiste i da je rasprskavanje goriva mnogo bolje. Motor mirnije radi, malo bolje vuče,  mirnije se gasi, i naravno, opet, umanjeno je dimljenje sa auspuha (ali ne i potpuno)

 

E sad, ako se vratimo na tvoje pitanje, nećeš ništa specijalno ni da izgubiš (osim nešto para) ako probaš sa nekim sredstvom - aditivom za dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nakon blokiranja EGR-a prošlo je skoro nedelju dana, pa da prenesem utiske.

Auto mnogo bolje ide, mirnje radi, skoro i da nema dima iz auspuha. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan :)

 

Što se tiče tog aditiva, tako je, osim nešto para, nemam šta da izgubim. Što da ne, probaću sa njim. Ima onaj Wynns, čuo sam da je dobar a i cena je ok (oko 690 dinara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam k9 sa nisove pumpe.

poslato sa samsung galaxyje koristeci tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš Wynn's Diesel INJECTOR CLEANER. Ja koristim od iste firme tečnost za pranje dizni od Benzinskih motora koje sipam u UZ aparat. A ovo sam sipao u rezervar od mog auta pre nego što sam krenuo na more i osetno mi je motor radio bolje. Nije klaparao kada je hladan nije bilo crnog dima , palio je iz prve kao lud ... I mogu reći da sam bio zadovoljan. 

Kupio sam ga u Beogradu ( Plastična flašica plave boje) a video sam da ima skoro na svakoj pumpi ili u bolje snabdevenim radnjama . Za cenu ne znam tačno jer sam to sipao pre oko godinu dana , ali mislim da nije više od 1000 din. Jedna flašica ide na oko 50 lit goriva a taman toliko je i stalo u moj auto. Prvo sam sipao aditiv pa onda gorivo. Autom sam došao do kuce gde je zatim prenoćio i ujutro sam krenuo na put. Kada sam stao za odmor negde pre Srpsko - Makedonske granice motor skoro da se nije cuo kako je radio.

Probaj neće da ti škodi sigurno. najbolje ti je da sipaš pred neki put i da se motor dobro zagreje. Ako ga sipas na neku voznju u gradu od 10 tak km sigurno da neće odraditi posao kao da ga sipas pre neke dalje vožnje.

:scooter:  

 E da pazi kad kupujes ima vise pakovanja za različite motore. Od običnih clinera za DIESEL MOTORE - euro 1 / 2 . Pa i za benzinske motore. Povedi računa da je za DIESEL motore poslednje generacije  i da se sipa u rezervar za gorivo. Mozes da se zeenes i da uzmes onaj za ciscenje Particulate Filter Cliner . Pa malo povedi računa šta uzimaš.

 

Srećno !!!

Edited by Jastrebov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi neće skoditi samo kazem ti ako ga vozikas po gradu 3 , 5 ili 15 km dnevno malo duze ce ti potrajati da ga istestiras . Meni se pokazalo kada sam isao na odmor i posle 3-4 sata voznje je bilo druga pesma.

Pozdrav i sa srećom. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da se i po gradskoj voznji osetila promena na bolje već posle 300 km :)

 

Totalno drugaciji auto, radi ko sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.Imam lybru 1.9jtd  i u poslednje vreme dimi mnogo.Nisam primetio gubitak snage.Egr blokiran,creva za turbinu i interkuler zamenjena,map senzor ociscen,skinut dzek sa protokomera i auto se isto ponasa.U cemu moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako nema promene u snazi i ako pri naglom ubrzanju i visokim obrtajima ne prijavljuje greske onda nije protokomer. 100% ti se lim na egru probusio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put u trecu sam ga vozio 110 to je bilo na oko 4000rpm i u 5 sam vozio 170 to je bilo oko 3400rpm,nije izbacio ni jednu gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina, interkuler... Ne mislim na creva do njih vec bas na njih. Onda sta jos, recimo moze da bude i do loseg ulja, mozda recimo neka od dizni se malo poremetila pa baca vise goriva. Jesi li primetio promene u radu motora, dal je postao bucniji nego sto je bio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto radi.Mislim da nije do turbine,jer sam licno gledao od nazad auto kada krece u prvoj brzini onda nije otvorena turbina i on isto prodimi.Ispravite me ako gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra ima varijabilnu turbinu tako da ona radi i tada samo sa smanjenom snagom. Kako se obrtaji povecavaju tako i ona pojacava svoj rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...