Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Veki

Fiat Punto mk.2 - farovi originalni / zamenski?

Recommended Posts

Danas u ue u prodavnici far valeo oko 6200 a far neki pise na njemu tajvan isto tako oko 6000 kako da znam dal je taj far stvarno valeo iako pise na njemu valeo mora da su omanuli kad su stavljali cenu jer sam se raspito da je orginal far oko 18000 po komadu verovatno je se potkrala greska pa je far isporucen po ceni zamenskog tajwan :question::question::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Far verovatno ima i kutiju pa bi trebalo da ima i neku deklaraciju. Videces ko je uvoznik itd... Ako je Valeo to je onda bas bas jeftino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verujem da Valeo ipak zna da napravi solidan far, i licno bih pre uzeo njihov nego tajvanski, jer sam cuo da samo lepo izgledaju a ne vrse posao. A kako da znas da je stvarno Valeo? Pa valjda ima neku deklaraciju, neku kutiju, neki papir sto ide uz njega, pogledaj na netu kako izgleda Valeo far pa uporedi, znas li to mesto gde kupujes, jel to neka ugledna prodavnica ili neki svastar i sl. Ne znam neki precizniji nacin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram traziti kutiju problem je bio sto je far u izlogu i zena radila kaze udji i pogledaj da nevadi jer ima dosta da raspremi da izvadi far samo sam video pise valeo odozgo al upravu ste trazicu kutiju da bi se uverio u poreklo a i obraticu paznu na moj na kolima ne bio davo dzabe pare za neki fus pre bi od nekog clana kupio polovan orginal al ako su se vec zeznuli sa cenom :thumbsup:

Pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj tajvanski je jeftiniji u Beokaru i kit-u. Prošle godine mi razbili na parkingu desni i uzeo sam taj. Sada me udario kombi u levi i branik i uzeo sam sve tajvansko. Odlično baca, odlično fokusira, sa motorčićima takođe dobro radi, ne baca sa strane. O trejnosti šta vredi pričati kad mu uvek neka budala skrati životni vek. Pre su bili Valeo ali iskreno (sam sam ih montirao) ne vidim razliku. Sve je komplet od plastike i puca i na manji udar. U bubanj potoku sam video odlično očuvane Valeo za 30€ sve sa sijalicama.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmeš oba u ruku, original je duplo teži :thumbsup:

Nedavno sam menjao i zaista nisam ni to primetio. Do skoro mi je stari bio u kutiji (počupao sam samo neke konektore) jedina razlika što novi imaju metalnu kapicu (senilo) za kratko svetlo što će mi vredeti kad savim xenone jer oni nisu farabni crnim pri vrhu kao halogenke. A baš sam taj dodatak već tražio preko foruma. Iskreno ne vidim neke neke bitne kvalitetne razlike. Oba lepo sijaju, lepo se šteluju, lepo i lako čiste. Oba će pući pri svakom sudaru jer je plastika gotovo identična (i Valeo je pukao ko ništa)- držao sam u ruci oba zajedno i upoređivao. Verovatno je jeftiniji jer je proizvodnja a i radna snaga jeftinija. Napominjem da mi je to već drugi tajvansi far - prvi ima već godinu dana i savršen je. Sigurno da uvek ima neke razlike u rezervnim delovima (motorni, elektronski, senzori, lamele, kočnice gume, limarija...)ali ovde baš ne vidim ništa što je bitno za njegovu FUNKCIJU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam dobra iskustva sa tim turskim/tajvanski/kineskim/etc. farovima. Poslije sudara su u ovlaštenom servisu stavili Depo farove (i to raspar jedan H1 a dugi H7 :S) i nisu se baš pokazali. Jedan se jako brzo zamutio, a u drugom se otkačio nosač sočiva i sada mi to sve šeta po kućištu fara i baca snop 5 metara pred auto. Ne može se nikako zakačiti nazad. Uglavnom lijevi sam našao Valeo polovan, kupuio i ugradio. Razlika nebo i zemlja. Još uvijek ganjam ovaj desni koji se otkačio ali kod nas nikako ne mogu da nađem polovan u normalnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmeš oba u ruku, original je duplo teži :thumbsup:

Nedavno sam menjao i zaista nisam ni to primetio. Do skoro mi je stari bio u kutiji (počupao sam samo neke konektore) jedina razlika što novi imaju metalnu kapicu (senilo) za kratko svetlo što će mi vredeti kad savim xenone jer oni nisu farabni crnim pri vrhu kao halogenke. A baš sam taj dodatak već tražio preko foruma. Iskreno ne vidim neke neke bitne kvalitetne razlike. Oba lepo sijaju, lepo se šteluju, lepo i lako čiste. Oba će pući pri svakom sudaru jer je plastika gotovo identična (i Valeo je pukao ko ništa)- držao sam u ruci oba zajedno i upoređivao. Verovatno je jeftiniji jer je proizvodnja a i radna snaga jeftinija. Napominjem da mi je to već drugi tajvansi far - prvi ima već godinu dana i savršen je. Sigurno da uvek ima neke razlike u rezervnim delovima (motorni, elektronski, senzori, lamele, kočnice gume, limarija...)ali ovde baš ne vidim ništa što je bitno za njegovu FUNKCIJU.

ovo sto kazu da mlati nesto u faru jeste mi vi to rekli il neko drugi da je problem sto se mora staviti neka opruga kod motorcica fara inace se socivo pomera :question:magle li vam farovi ulazi li voda :question:

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti mi magle, niti se zaglavljuju, niti ulazi voda, i ništa ne landara. Taj motorčić zaista treba pažljivo namestiti. Far se inače prodaje bez tog motorčića (svi brendovi). Meni je jednom ispao iz originalnog fara (Velao) te mislim da je far menjan i taj i Italiji ga nije dobro namestio. Parvi put sam se mučio ali sada znam napamet. Ako nekome treba pomoć - doktorirao sam sva nameštanja oko fara. Pazite, taj motorčić može da se pokida ako ne nasilno ubacuje.

Kod motorčića nema nikakve opruge. Samo se pravilno postavi i odmah radi kako valja.

Ne kažem da nema bofla, ali sam možda samo imao više sreće. Mada ne verujem u serću i slučajnost dva puta.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih slika originalnih Valeo i kineskih koje sam imao, kao što kaže Bane po kvalitetu svetla nisam primetio razliku, tačnije ovi kineski su bili mnogo bolji jer su Valeo matirali a kineski bili novi, ali takvi su mi bili i Valeo dok nisu matirali, znači isti đavo, generalno nisam puno zadovoljan farovima ni na jednom mk2 kojim sam se vozio, sad imam ko nove Valeo original i super sijaju ali kao da fabrički nije to to, nešto fali, štelovao sam ih na tehničkom.

Međutim, kad sam otvarao i jedne i druge, video sam da je u kineskim sve nekako tanje, recimo žica ona savijena koju klikneš da drži sijalicu je nekako slabašna, tanka, kod Valea debela i ne savija se, onda onaj metalni ram na koji se šrafi sve, kod kineza od lima tankog, kod Valea od debelog žutog lima itd...i upola lakši! Plastika je takođe krtija, ali kao što kaže Bane jelte, u sudaru ako dođe do fara ne gine ti nov pa da je i original, ili neko žešće krpljenje.

E sad, to su bili neka marka na Ty... možda su ti Depo ili neki treći ipak kvalitetniji, to već ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vas obavestim danas kupljen levi far Valeo pise valeo na providnom delu plastike na deklaraciji na crnom delu plastike na sve tri gume otpozadi otvorim vidim da su limcici isti ko kod mene bas jaki kablovi takodje isto ,far sam kupio sa svim sijalicama i motorcicem koji su fabricki ubaceni u far za 6038 din kako je to moguce :question:

SDC15084.jpg

SDC15085.jpg

SDC15088.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

FAR UZET U UZICU AUTODELOVI TERAIJE Telefon: 031 516 299

to je bio poslednji nisam pitao za dalje narucivanje posto je mala prodavnica prodavacica mi je rekla prosle nedelje kad sam gledao far al nisam imo pare reko da mi ga ostavi kaze farovi se malte ne neprodaju nebrini ja sam kupio levi kaze desni je stajao 7 meseci moj oko 10

ima uski far mk2a al je depo cena ista 6000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato je i tako niska cena :) ko zna koliko im stoji, pa su verovatno kontali "daj da ga prodamo za bilo koje pare nego da nam stoji i skuplja prašinu" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obican valeo da li je dobra cena za nov 52e sa maglenkom, i da li postoje kopije ne depo i slicni nego bas kopija valeo? Razmisljao sam o Xenonima pa aftermarket sa angelayes i sl. ali ipak uzeo bi ako je original.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomozite mi da li postoje valeo kopije, treba da narucim u ponedeljak cifra 110e. Ili da stavim xenone 50e na ove moje koji su ispolirani i ocisceni ali ne daju nikakvo svetlo sa kvalitetnim osram sijalicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne bi postojale, pa cela kola imas kopije. Ne znam sigurno da kazem, al sto ne bi postojale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se neko susretao sa Magneti Mareli farovima za punta mk2 a,nudi mi prijatelj nove kaze isli su pored Valea u prvu ugradnju u puntice,cena 80 evrica komad,ima li neko iskustva.Polovne kvalitetne ne mogu da nadjem a svetla nemam uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ovako, kupio bih onu plastiku ispred fara, znači ne kompletan far vec samo taj deo (poklopac ili kako vec zovu...), samo me interesuje da li je moguce da se zameni samo to a da ne diram celi far jer je samo taj deo ostecen a far je original? Udario klas od kukuruza u voznji i napravio rupu na plastici :)...

 

PS: Zaboravih, desni far je u pitanju

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas u yu lukas-u.tj imali su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...