Jump to content
FAS Goran
exkarpisam

Lancia Thesis - saveti pri kupovini

Recommended Posts

Isao sam da probam Thesisa. Spolja deluje ocuvano i iznutra.Vuce lepo,nema dima,kvacilo mekano ,menjac uredu.Mane kao sto sam vec pisao stop lampa,senzor suvozackog erbega(kad se sedne pali).E sad ono sto me najvise brine,auto ide lepo,nista nigde ne lupa ali ponekad upali skyhook na tabli.Nisam pametan sta raditi,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvesti kod Martinija u Šabac da ga izdijagnostikuje i da ti kaže koliko bi te to koštalo. Verujem da za doplatu možeš sve da pokriješ i da ti ostane.

Edited by rasko78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvesti kod Martinija u Šabac da ga izdijagnostikuje i da ti kaže koliko bi te to koštalo. Verujem da za doplatu možeš sve da pokriješ i da ti ostaI

Hvala ti na pametnom predlogu,to samo moze razresiti majstor koji se razume.Jel imas mozda njegov kontakt,poslao sam mu ovde poruku na pp ali nije bio na forumu dve nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pita, gazdu dal mogu da je vozim za sabac,on mi bacio kljuceve i kaze vrati za 5 dana je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze informacija kod koga, nisam cuo da to neko radi?

 

Meni gepek izgleda bas mali, alfa 166 ima dosta veci iako je "manji" auto.

 

Musa mu dodje kao spediter posle Thesisa. :laughing:

 

 

Ova je po meni savrsena, ali cini mi se izmucena mnogo... koliko se secam ova je jedna od retkih koja ima i grejanje sedista pozadi, i mislim hladnjene napred, mozda cak i masazu,

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7492546/lancia-thesis

Obišao sam je juče, ali pozadi ima samo grejanje sedišta, key less i šiber. Sve ostalo isto po opremi kao moja, jedino ima još i neki šklj prekidač u kabini, kojim se pali ventilator koji hladi nešto ispod kutije osigurača u motornom prostoru. Ventilator se čak ni ne može videti. Transformatori za ksenone su izbačeni  van farova. Da li se neko sretao sa sličnom budževinom, mislim na ventilator i zašto je tamo?

Edited by rasko78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da ima i hladjenje napred?

 

Ma taj nije normalan sa cenom, on je kupio za verovatno manje od 3000, nesto oko 3000 evra joj je bila prosla cena u Sapcu.

 

Bicolore je po meni naj naj, uz 100th... tu je Thesis u punom sjaju! :smoke:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video ništa od komandi koje su drugačije nego moje, niti sam video kako uopšte izgleda hlađenje sedišta.  Volan se inače teško okreće, kočnice užas, ali je bar menjač  bolji nego kod mene. Nema ručne, a prednje koče gvožđe na gvožđe. Da li neko zna istoriju Thesisa koji se prodaje u Bavaništu, ima ga na oglasima trenutno. Uspeo sam da ga upalim, ali ima zvuk kao helikopter koji pada , mislio sam da će se raspasti. Sreća pa ništa nije eksplodiralo, obzirom da sam posle video lokvu ulja pod menjačem. Navodno je bila ne nekoj licitaciji. Mislio sam da ga uzmem za delove, obzirom da je potpuno isti kao moj, sem u boji enterijera.

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7370694/lancia-thesis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je onda kanta taj bicolore, a majstor trazi tolike pare. :laughing:

 

Jel svaki siber ujedno i solarni siber, mislim ima onu funkciju ventilacije kad je na suncu?

 

Ovaj iza bavanista izgleda i vise nego dobro za delove... ponudi mu 1200 evra. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari

Ovog "mog" Thesisa nema u oglasi.slucajno nam palo napamet da trgujemo.Poznajem prodavca i mislim da bi jako retko ko dao auto kao sto je on meni dao.Zeza me to sto poslednih dana nemam ni malo vremena da se posvetim detaljisanju oko auta ali ga moram od nedelje oterati kod Martinija pa da vidim sta cu.Nasao sam da ne radi i mikroprekidac desnih vrata.Bitno mi je samo da vidimo to oko skyhook-ova i ima neke bzvz gume,sreca 16 pa nije neki trosak.Koliko sam shvatio to je neka manja oprema (ako u thesisu ima male opreme) ,npr nema podesavanje klime nazad,nema kozu... ali iskreno to mi ne znaci.Svidja mi se osecaj u voznji,stvarno je mocan,dve klase iznad mog audija.Napade me moj prijatelj autoelektricar,svi zude za audijima a ja hocu da predjem na lanciju.sreca ne patim od tih kompleksa.Komsija do moje firme,kupio 2011 god Golfa V 2007 god,dao tada11-12000 evra i za ovih 5 god presao 60000 i ulozio oko 3000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nema svaki podesavanje temperature pozadi?

 

Oprema najvise varira oko par stvari... koza, siber, felne, grejanje zadnjih sedista, elektricna zavesa pozadi, prekidac joj desno od menjaca, i podesavanja vozackog sedista, svaki Thesis ima elektro sedista, al nema bas svaki memoriju, grejanje, i jos neka dodatna podesavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A brate ako nesto tandrce u takvom autu (cuje se unutra) onda je to kanta neopevana, da ti odmah kazem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se dobro na kakvo ja tandrkanje mislim... JTD je socijala, jednostvano ne prilici Thesis-u.  :fun:

 

Cene u francuskoj...

 

2.0 turbo 20V => Available September 2002 = > € 38,900 Executive Version => Version €42,900 Emblema

-2.4 20V => Available September 2002 = > € 36,900 Executive Version => Version €40,900 Emblema

-2.4 20V Auto => Available October 2003 = > € 38,900 Executive Version => Version €42,900 Emblema

-3.0V6 Auto 24V => Available September 2002 = > € 42,900 Executive Version => Version €46,900 Emblema

-3.2V6 Auto 24V => Available June 2003 = > € 43,400 Executive Version => Version Emblema €47,400.

Diesel Engine:

-2.4 JTD 10V => Available September 2002 = > € 36,900 Executive Version => Version €40,900 Emblema

-2.4 JTD 20V => Available June 2003 = > € 38,900 Executive Version => Version €42,900 Emblema

-2.4 JTD 20V Auto => Available June 2003 = > € 40,900 Executive Version => Version €44,900 Emblema

-2.4 JTD 20V Auto DPF => Available June 2006 => unavailable Executive Version => Version Emblema €47,900.

 

 sunroof solar cells (€ 2,000) - Metallic paint (€ 1,000) - parking sensors front and rear (€800) - upholstery leather Poltrona Frau (€ 1,500) - light alloy wheels 17 inch "Sport"(€ 850) - TV module (€ 1500) - photochromatic mirrors (€ 600).

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stižu novi solenoidi marke Rostra iz Amerike, jer su bolji od originalnih, imaju rupe kroz koje se spira talog. Kod Tejovića ću ponovo da uradim trap. Polovni amortizeri naručeni, stabilizatori balans štange potpuno novi sa komplet pločicama stigli. Zameniću gume na balans štangli i iz Slovačke mi stiže maska skoro nova. Desni EPB urađen koji dan skoro za dž. Moja računica je da sa 10000 evra u totalu, hoću da pređem 150000km  tim autom. Više ću preći tako nego  prvi vlasnik koji je dao 64000e za nju. Ne  računam svoj rad, pošto mi je to hobi.

Hvala na odgovorima,mada ostadoh u nedoumici i dalje.Pre sam imao Lybru i izdaleka gledao Thesisa al mi ni napamet nije padalo da ga kupim.Audi svakako zelim da menjam ali plan je bio skroz drugi (passat B6,ako se potrefe pare i Audi A4 B8) a onda iskoci ovo.Gledacu da odem sutra da je probam.lik je nije ni stavio u oglase.Znam da nije racionalno ali ipak ne dajem 15000 evra za auto.

Pošto živimo tu gde živimo, pa ne možemo na forumu da raspravljamo u kojem salonu automobila radi lepša i zanosnija prodavačica, kako bi se odlučili gde da kupimo novo vozilo, nego raspravljamo koji sve delovi crkavaju i kako tome doskočiti, odvezi je na dizalicu i sve ispregledaj. Nema automatik, pa je to velika prednost za budžet.

Samo jedna ispravka, moja nova je koštala 46 a ne 64000 evra.

Edited by rasko78

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jel zna neko (citaj Martini  :D ) kakve su ovo plastike sto vise ispod auta!?  :crazy:

 

Cesto vidjam jednog crnog Thesisa 100-th, izgleda extra, a pozadi vise ove plastike!!!??? :crazy:

 

IMG_20140805_003546.jpg

 

Sad videh ovaj post. Izvinjenje. Plastike su neka vrsta spojlera za kisu. Ima na svakom Thesisu. Na onom gde nema su otpale. :laughing:

 

 

I na Berluskonijevom strce ove plastike... :crazy:

 

Pa zar to nije moglo malo diskretnije da se odradi!? :cry:

 

lancia_thesis_2_4_jtd_20_valvole_slika_6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...