Jump to content
FAS Goran
Veki

Punto mk.2b Mjet, JTD - vlaži nafta / pumpa visokog pritiska

Recommended Posts

Na Puntu 1.3 mjet sam "predihtovao" pumpu visokog pritiska za 80€ u "Boš servisu" u Oborskoj ulici u Sremskoj Mitrovici.Garancija 12 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi meni sad pocela da vlazi pumpa na 3 mesta i auto kad prenoci duze vergla al upali moze li to biti razlog citao sam negde da moze.i jos jedno pitanje dal samo ona 4 safa kad se osafi i skinu creva jel se pumpa samo izvuce i posalje na reparaciju il mora nesto da se obelezava tj kako se skida ako je ko skido?nemam para da trenutno ista radim al da znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multijet je dobra stvar do 300 000 ja malte ne ni safa nisam pipno a onda izgleda mora covek da ulozi jedno 500 e da izmenja i reparira vitalne delove i do 500 000 je miran ja sam prezadovoljan sem ulja i filtera nista nisam ni pipo na njemu.Inace zvao sam nema pumpa nikakvo uzubljivanje samo se skinu creva i ona 4 safa i to je to oko 100 e traze za reparaciju al planiram da vozim tako dok neprocuri da kaplje jer sam tanji sa kesom imo sam lepih investicija oko lanca al bitno je znati sta je pa sad cemo reagovati kad bude vreme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si u pravu za odrzavanje. Za pumpu nemoj da se zeznes, oko 100e je samo da je predihtuju ne da je repariraju daleko bilo. To da pazis kada se budes dogovarao da je rade, jer znas kakvi su boshisti, uvek nesto kao treba jos da se menja npr. neki elementi, osovine i sl.... Vozi tako skupljaj pare i proveravaj je koliko curi, jer koliko sam ja skapirao te Cr pumpe nisu kao one stare obicne Bosh pa cure i kaplju 100godina, ove kad procure, procure odjednom da ne mozes da doteras auto do kuce koliko tece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveravacu kolko mogu mada ona meni je pocela da curka pre 2 god ali samo da blago vlazi sedmicno ili pak u 2 sedmice jedna kap e sad je malo intezivnijejer sam odma prilikom pranja stare nafte posle kruga od 3 km primetio da je opet blago naftrana mozda oko 1 kapi ali posto je prilazno mesto ja cu ono diht masom malo da zamazem pa kolko izdrzi jer to u sustini i dodju kao neka isparenja

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprao sam faminom pumpu visokog pritiska i ustanovio da tacno ovde curi 

cxca40004.jpg

 

na tom dovodnom i odvodnom crevu e sad da li tu imaju gumice posebno il se ta dva plasticna dzeka menjaju ja sam malopre sve to namazao dihtom mada ne verujem da ce drzati dal zna ko sta blize da mi kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namazo sam sve diht masom i samo zeznuo stvar jer sad jos vise pusta zovnem bosistu kaze dacu ti dve gumice gratis menjam sutra pa javljam sta sam uradio :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skida se toreks saf i metalna plocica zatim se povlacenjem napred vade obadve plasticne racve naravno jedna po jedna lako sam ih izvadio jer su gumice bile skamenjene a ne silikonski elasticne majstor mi je rekao da ih obavezno namazem tovatnom masti pre stavljanja sve lepo vraceno i pumpa je suva kao barut jedino sto mi se nesvidja je sto sam je predhodno mazao silikonom pa sad izgleda sve ofucano ali samo kad napravih da ne moram da dajem 100 e za komplet predihtavanje eto cisto da se zna znaci ako vam curka pumpa prvo sve operite ustanovite odakle curi moze biti s pocetka bezlazneno ko meni a da se sliva po celoj pumpi i da kaplje i da pomislite ko ja da pusta na sve strane a ono sitnica gumice su se toliko spekle da su 2 mm manje od onih stavljenih a nikakve elasticnosti nemaju...E sad cim je takvo stanje tu ni ostale nisu daleko odmakle al bar nadam se neko vreme sam miran 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:guitar: zao mi je sto ceo postupak nisam slikao ali iz prilozene slike se vidi da mi je mobilni dno ali sam koliko toliko objasnio.

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros da upalim punta a on ni da bekne. Vergla ko lud al nece da spoji. Pogledam ispod haube a ono masno sve oko pumpe. Obrisem, kazem caletu da zavergla i primetim da baca naftu oko ovog konektora. Koliko je komplikovano ovo srediti i koliko ce da me boli? :)

 

2014_02_07_10_22.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros da upalim punta a on ni da bekne. Vergla ko lud al nece da spoji. Pogledam ispod haube a ono masno sve oko pumpe. Obrisem, kazem caletu da zavergla i primetim da baca naftu oko ovog konektora. Koliko je komplikovano ovo srediti i koliko ce da me boli? :)

 

2014_02_07_10_22.jpg

Ovo se sredjuje za 5 minuta osafi se taj saf na sredini i polako se iscupa ta lula i zameni gumica posao buranija al je problem naci gumice ;) otidji u neki bosch servis meni su prodali ali ispod zita za 200 din a mozda ti i poklone.Ali tu uvek ima dalje a toje kad se te zamene odma odu sledece tebi je ko i meni remont odnosno predihtavanje pumpe neizbezno e sad mozes ko i ja ovo za pocetak zameniti pa voziti par meseci dok kintu neskupis jer je ovo znak da su sve gumice oslabile

Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam sraf i izvukao lulicu. Ima na njoj dve gumice. Jedna na samom kontaktu sa pumpom i druga manja na sred konektora. Deluju ko nove obe, ocistio sam sve, vratio nazad i pritegao malo jace al isti problem imam. Gde dalje ide to crevo? Da nije nesto zapuseno na drugoj strani pa ne dozvoljava protok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nesto kontam, slinio je on poslednjih mesec dana na tom mestu i nalazio sam baricu na trotoaru al kontao sam da je od vlage i sl. Ko zna zbog cega ovaj mucenik nece da upali ... A juce mi bas boss kaze da ga zavalimo i uzmemo nesto drugo, verovatno je nacuo to pa bojkotuje sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nesto kontam, slinio je on poslednjih mesec dana na tom mestu i nalazio sam baricu na trotoaru al kontao sam da je od vlage i sl. Ko zna zbog cega ovaj mucenik nece da upali ... A juce mi bas boss kaze da ga zavalimo i uzmemo nesto drugo, verovatno je nacuo to pa bojkotuje sad :)

Resi li sta pusta li ti ispod pumpe na deklicima tim pravougaonim

cuje li se pumpa u rezervoaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pusta nigde nego oko tog konektora na slici. Pumpu nisam slusao al kontam da sljaka, cim curi na ovom konektoru kad verglam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pusta nigde nego oko tog konektora na slici. Pumpu nisam slusao al kontam da sljaka, cim curi na ovom konektoru kad verglam.

a jesi li probao da probas da nategnes taj konektor ka dole a cale da proba da upali u fazonu da probas da stvoris pritisak bar na tren da bi upalio da tacno detektujes inace gumice deluju da su nove al kad uzmes novu i staru razlika je ceo milimetar jer su se stare gumice spekle  pogotovu ona donja :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo to probali, sad cu bas da odem. Znaci ako je sve ostalo ispravno, kad nategnem taj konektor na dole i zatvorim curenje, punto bi trebao da upali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo to probali, sad cu bas da odem. Znaci ako je sve ostalo ispravno, kad nategnem taj konektor na dole i zatvorim curenje, punto bi trebao da upali?

da da al dajte kontakt da se dobro zagreje kad pogasi sve lampice sacekajte jos 5-7 sek i onda verglaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...