Jump to content
FAS Goran
neshaoct

U Srbiji nove biometrijske vozačke i saobraćajne / Novi namet za vozače u Srbiji - broj mesta (sedišta)

Recommended Posts

Ma zabole me ona stvar kakve su mi tablice, koji je font i da li su po standardu eu. Meni su i stare bile dobre. Sa ovim novim tablicama necu nista bolje ziveti. Mene interesuje bolji zivotni standard i prosperitet ove nacije. A ova bruka od pljacke naroda i treba da prodje kad smo ovce najobicnije i cutimo na svako shishanje. Ko nas je.e kad nam je glava u dupetu. Trebali smo svi redom lepo da bojkotujemo ta sr.nja i da kazemo necemo da placamo. Ali nema sloge medju nama, svako je za sebe a sve nas shisha isti krimos, bas kao ovce.

Nadam se da ce se pojaviti "CHOSEN ONE" koji ce Srbiju povesti na neko dobro mesto.

P.S. Da li je to glasina ili istina da cemo placati kaznu ako nam ukradu tablicu? Kao i da necemo smeti da busimo te rupe za montazu? Jer ako je to istina... onda... mislim stvarno...

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli...svapske tablice imaju rupe za srafove.....realmad.gif

Ove švabe dva rata izgubile i nikako da shvate da se tablice ne smeju bušiti. Tvrdoglav neki narod.Čik neka dođu kod nas, al će se naplaćati kazni.216.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je više automobila sa novim tablicama i pažljivo ih posmatram i upoređujem sa starim tablicama. Nove tablice bar 10 metara moraju biti bliže da bi bile jednako čitljive kao stare. Ako ja stvar dobro razumem, neophodan uslov za redizajn bi morale biti bar jednako čitljive tablice?

Font je dibidus glup sa ovim prorezima i malim ciframa u odnosu na veličinu tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e aj sad jedno pitanje,ko zna?

koliko ranije moze da se izvadi nova vozacka dozvola posto mi stara istice u junu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najranije mesec dana pre isteka :whistle: a najkasnije do juna 2014 :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta bre do juna 2014 istice mi sad u junu 2011 znaci naj ranije sto mogu to je maj ako sam te dobro razumeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta br edo juna 2014 istice mi sad u junu 2011 znaci naj ranije sto mogu to je maj ako sam te dobro razumeo...

Ako ti ponovo daju vozacku onda stvarno nisu normalni....Em ne znas da vozis,em si zagadjivac na kvadrat....harhar.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci ,, I ,, na ovoj novoj saobracajnoj ?! Posto pise mi datum kad sam registrovao kola , a zar ne bi trebao da pise datum do kad je registrovan ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxa :harhar:

jbg bilo na onom papiru sto su mi da lista znaci oznaka , samo sto sam zaboravio , tj nisam ni obracao paznju :whistle: i sad me bas zacudilo sto pise datum kad sam registrovao a ne do kad traje :coffee: jedino ako ce pandur svaki put da bulji u onu nalepnicu :question: a ako su pogresili , idem da im otvorim salter malo , ionako sam ceo dan izgubio kad sam isao da reg. kola :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove saobraćajne zbog propusta države

Zbog greške u kodiranju saobraćajnih dozvola čak deset odsto vozača u Srbiji biće primorano da izvadi nove, zbog čega će im iz džepova biti izbijeno najmanje 1.200 dinara, piše "Alo!".

Oni saznaju da je tokom prošle godine došlo je do grešaka prilikom izrade novih saobraćajnih dozvola, a među najčešćim su pogrešno upisani "lični podaci" vozila, poput vrste goriva koje koristi, tipa vozila, broja šasije...Redakciji lista juče se javio čitalac M. V., koji zbog pogrešno upisanih podataka u SUP-u mora da uzme novi dokument, ali i da snosi troškove njegove izrade.

''Prošle godine sam uzeo novu saobraćajnu dozvolu, a sada mi traže pare za drugu. U SUP-u su mi rekli da je u pitanju 'greška u kodu' i da moraju da mi naprave novu, za koju ću morati da platim 1.200 dinara, kao i za prethodnu. Rekli su mi da je tako navodno sa velikim brojem saobraćajnih dozvola koje su izdavane u prvih 15 dana od kada su uvedene. Na kraju ispada da sam ja kriv zbog njihove greške, koju još moram i da plaćam''.

Ipak, u Udruženju pružaoca usluga za prenos i registraciju vozila iz Beograda kažu da su se greške potkrale u čak oko deset odsto saobraćajnih dozvola u Srbiji, a ako vozač nije odmah prilikom izdavanja primetio da nešto nije u redu, sam snosi troškove izradu nove dozvole. "Greške su u samim podacima upisanim u saobraćajnu dozvolu, odnosno u čipu. Procenjujemo da je tako u barem deset odsto slučajeva. Zato vozači treba da paze i da provere podatke prilikom preuzimanja saobraćajne dozvole i, ako uoče nepravilnosti, odmah da ih reklamiraju, pa će MUP da snosi troškove izrade novih. Ali, ako ste preuzeli dozvolu i otišli bez provere, prilikom naredne registracije vozila imaćete problem, pa ćete morati da snosite ponovo te troškove, koji iznose 1.200 dinara, a tu je i maltretiranje po šalterima''.

Iz MUP-a nisu dobili odgovore koliko je tačno ovakvih slučajeva, kao i ko će snositi troškove izrade novih dokumenata.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam već vadio novu, zbog pogrešno upisanog goriva i šifre boje. Naravno, o svom trošku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na firminom Ducatu su umesto ukupne dozvoljene mase upisali samo dozvoljenu nosivost pa ispade da je tezak samo 1495 kg, gorivo,boju :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zato vozači treba da paze i da provere podatke prilikom preuzimanja saobraćajne dozvole i, ako uoče nepravilnosti, odmah da ih reklamiraju, pa će MUP da snosi troškove izrade novih. Ali, ako ste preuzeli dozvolu i otišli bez provere, prilikom naredne registracije vozila imaćete problem, pa ćete morati da snosite ponovo te troškove, koji iznose 1.200 dinara, a tu je i maltretiranje po šalterima''.

Ovo mi je ubedljivo najgluplje opravdanje kako bi svoje greske naplatili preko nasih ledja. Pa pobogu, kakve veze ima da li si brljotinu strucnjaka uocio odmah ili posle par meseci, zas..ali su u svakom slucaju? Da ne daju garanciju na saobracajnu dozvolu, pa necu sigurno ja menjati podatke na njoj ili upisivati na cip?

Em papreno placamo za nova dokumenta, maltretiramo se po salterima i jos treba da ih kontrolisemo? Pa iz svakog njihovog reda izadjem osamucen da ne znam gde sam se parkirao, tako valjda treba? Stvarno sramota, najblaze receno :thumbdown: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je stvarno tako, redom bih ih sve tužio. Od službenika koji je primio dokumenta kada sam predavao do službenika koji mi ih je predao pri preuzimanju. NJIHOVA je obaveza da provere, a ne naša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je tako oduvek. Oni uredno priznaju svoje greške, ali im ne pada na pamet da ih plaćaju. Pre 20ak godina su mi pogrešno upisali jednu cifru u broju šasije, kakva je tek to peripetija bila - odlazak u SUP 29N na veštačenje, pa onda sa tim papirima u Ljermontovljevu... izgubljeni dani i pare, a sve zbog pogrešno otkucanog broja na šalteru.

Siguran sam da nisam jedini sa ovakvim iskustvima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se u potpunosti. Na žalost, ta praksa je nasleđena i od pre. Nekada davno sam imao grešku u saobraćajnoj od juga, na broju motora. Greška je primećena na tehničkom pregledu ali tek posle nekoliko godina. Vađenje nove saobraćajne je bilo o mom trošku.

U principu, ovo je potpuni skandal, da sami snosimo troškove nečega nad čim nemamo baš nikakvu kontrolu. Zar ja sam treba da proveravam broj motora ili šasije i da li je sve kako treba ubeleženo?! Ako je tako, onda ću sam da radim i tehnički, mislim šta kog đavola!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na prvoj registraciji (u BIH) pri uvozu "zaboravili" da upišu godinu proizvodnje i masu. Vratio sam se posle dva dana i posle "argumentovane" :D rasprave napisali su mi novu jer postojeću navodno nisu mogli da "doštampaju", ali u svakom slučaju o svom trošku. Kako ljudi možete da prihvatite takve nebulozne stvari i da pustite to tek tako da prođe?! Zato sve to tako i funkcioniše zato što im se može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da tako funkcioniše zato što im se može, odnosno zato što ne snose nikakvu odgovornost za sopstvene greške. Što se mene tiče, kad bih se natezao sa svakom budalom na koju naiđem u životu, ne bih imao vremena ni za šta drugo. Manje me košta da platim novu saobraćajnu nego da odsustvujem 1 dan sa posla. A da sam pravnik ili da imam nekoga u tom svetu, pa i da razmišljam o tužbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...