Jump to content
FAS Goran
GajA

Lancia Lybra - amortizeri sa nekog Fiata?

Recommended Posts

Interesuje me da li za Lancu Lybru za prednje amortizere odgovara neka zamena tj. amortizeri koje koriste Fiat vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto bi trazio zamenu :question:

Ja prosli put kada sam zvao ovde :whistle:

http://www.euroauto.rs/

imali su bas odgovarajuce prednje za Lybru,pojacane po fabrickoj specifikaciji

tako mi rece covek da pise u katalogu,cena je bila oko 65 E komad,2 god garancije.

Verujem da i drugi proizvodjaci amortizera imaju odgovarajuce za Lybru.

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftiniji amortizeri su u Novom Sadu kod Zdravka a on ugradjuje razne marke ali Monroe su mu bas jeftini i to sa dve ili cak tri godine garancije.

Broj telefona je 021-6414-357.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanjce. Da li se na Lybru koja ima samopodešujuće zadnje amortizere mogu naknadno ugraditi obični amortizeri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se prikljucim na temu.da limi neko moze dati informaciju koja firma proizvodi original amortizeri za Lybru gde se mogu naci i koja je cena.Pitam zbog toga jer ima razne proizvodjace koje imaju amortizere za razlicite tipove auta.Konkretno Lybra mora da nosi neke original amortizere koje proizvodi neka firma.Mene interesuje kako se zove ta firma posto imamo razne dobavljace za razlicite delove auta.Ili mozda su original Lancia amortizeri ne znam.Imam u planu u skorije vreme i ja da zamenim prednje i zadnje pa treba mi info jer obicno zelim da budu original.

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji "original" rezervni deo. Postoji samo "deo za prvu ugradnju", ali i to se menja.

Na primer do neke godine za prvu ugranju su korišćeni delovi jednog dobavljača, zatim nekog drugog dobavljača, pa onda nekog trećeg ...

 

Ne mora da znači da su delovi za prvu u gradnju jedini dobri i najbolji. Postoje zamenski, mnogo bolji, ali postoje i zamenski mnogo lošiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na info ali ipak me cudi onaj momenat da ima deo za prvu ugradnju,u slucaju kad taj deo za prvu ugradnju traje recimo 100 000 km.Treba da se vidi koji je taj dobavljac za prvu ugradnju zasto dokazano je da je najbolji.Ali ipak na kraju mislim da sve vodi da se uzme neki zamenski odnosno nesto kao Monro ili drugo.

 

Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovim tipom amortizera sa slike voznja je uvek mekana. :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram mjenjati amortizere na lybri pa me zanima koje je najbolje staviti mislim na proizvodzaca,kod nas u BiH su najcesce monroe i sachs u ponudi,da liima nekih kvalitetnijih za lybru da bih dobio na mehkoci i udobnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu nesto bog zna sta, po meni. Pa nisu dzabe jeftini... I ako ih budes kupovao, dooobro obrati paznju na dimenzije zadnjih amortizera. Desava se da su duzi za par santimetara, i zbog toga se Lybra propne pozadi kao da si stavio opruge sa nekog teretnjaka. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...