Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
gorki

Tempra / Tipo - kako se skida instrument tabla?

Recommended Posts

Pozdrav svima,posto sam nov ovde,a i ova tempra mi je prvi italijan koji vozim,imam neku gomilu pitanja,ali za pocetak me zanima kako se skida digitanla tabla,nisam hteo da se hvatam srafcigera dok ne saznam kako,skidam je da ocistim kontakte jer u voznju ume da se izgubi,ali kako vidim to je maltene uobicajeno.

Hvala Vam unapred na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se secam ima neku gomilicu krstastih srafova za odvrtanje-skida se maska levog gornjeg zvucnika jer ispod ima stafove od table i koliko se secam ona oplata kod vozackih nogu jer i tu ih ima.

ne znam koliko sam ti pomogao ali dugo je nisam radio pa zaboravili se detalji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavi sliku table. Ako je ista kao kod Tipa onda cu ti sve lepo objasniti posta sam njemu skidao jedno 100 puta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako odozgo na tabli imas inbus safove 5 velicina , kada otvoris vrata vozaceva imas 1 kom da liinbus ili krstasti nemogu da se setim , odozdo imas 4 krstasta , kada sve osafis onda skini onaj okvis sa malom kasetom i ventilacijom na lecoj strani gde su dugmici za maglenke.

Kada sve odsafis polako povuci tablu ka sebi i na gore da bih odkaceio dzekove od pozadi !

I to je to :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

drustvo,da li je neko skidao digitalnu instrument tablu u tipu?zezaju me neke sijalice,pa bih to da odradim.moze bili kakva pomoc oko toga (kako se skida)jer ja ne znam :wallbash:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje table ti je mnogo prosto...

-Skines s leve strane onu zastitnu plastiku od zvucnika, videces onda dva srafa koja drze tablu, njih odvrtis...

-Na desnom kraju table, imas jednu plasticnu lajsnicu koja ima svrhu da sakrije takodje dva srafa, cisto da ne bi bilo ruzno... nju pomeris, bukvalno je slajdujes na desno, skines je, i takodje odvrtis dva srafa...

Sad kad si skinuo ta 4 srafa, uzmes tablu, i samo je lagano izvuces prema sebi... videces da se tabla drzi na tri prikljucka. Ako njih otkacis, onda si skroz oslobodio tablu... i to je to. Srecan rad. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam uzeo auto, petnaestak sijalica mi nije radilo... mislim da ima preko 40 u tabli, tako da ce ti mozda trebati malo veca zaliha, al' kad ih budes zamenio, vredece i para i truda sto si ulozio. :) Ima da bude k'o Las Vegas. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zezaju 2-3 i na NEZNI dodir po tabli odozgo ,obicno prorade.ali ce se uskoro pojaviti udubljenje na tabli ako to ne sredim. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahahah ti dodiri sakom,kao o sto! :harhar:

Te sijalice su ti jeftine,ali stvarno pokupuj vise komada da imas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ih u rezervi.da trazim samo sijalice za ins. tablu ili postoji spec. za FIATA

Share this post


Link to post
Share on other sites

sijalicu biberce tako zvanu 12v,1,2w ili negde se vodi kao 12v,2w,ali to je to ne mozes promasiti,samo trazi bivercew sijalicu bewz fasunga za osvetljenje table!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je lepo rekao Bane, evo to ti ovako izgleda:

sijalica.jpg

Mislim da te sijalicice kostaju negde oko 40-50din komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je lepo rekao Bane, evo to ti ovako izgleda:

sijalica.jpg

Mislim da te sijalicice kostaju negde oko 40-50din komad.

a slicica? :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, izgleda da nisam dobro zakacio sliku... :dizzy: Evo da probamo ponovo.

sijalica.jpg

Sad je valjda Ok. :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam uspesno i stavicu danas.srecom imam sitan alat pa nisam cak ni skidao konektore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas onu foru da pritisnes 0|Trip i tot|Trip dugme zajedno, i cela instrument tabla ti zasvetli, sve signalizacije, pa lepo mozes da vidis ako ti je neka sijalicica pregorela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mraku :thumbsup: bez flesa da bi se videla boja

SDC14488.jpg SDC14485.jpg SDC14489.jpg

a ovo sa trip dugmicima ne pali bas sve , tako da sam malo dodao rucno, hvala Pirlo ,nisam znao za to :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...