Jump to content
FAS Goran
sandros

Grande Punto 1.2 TNG - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Treba tvoj plin da ima foru da odma pali na benzin tj svaki sekvent mora da ima to pitaj nekog plindziju . i palis ga na plin a ne benzin pa plin . tako mozes da izbacis jedan deo problema. ecu kao sam za sebe nema sta da proveravas...sta mi vredi da ga stavim na sto i povezem i sta da trazim kad sve radi-kad je ugrejan. znaci mozda komp ne pali neki aktuator kako treba jer ga neki senzor laze...mozda i plin zeza tj onaj nazovi emulator ne pali dizne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko hoće sekvent da upali odmah na plin uraditi sledeće: pre paljenja pritisnuti i držati prekidač za benѕin/gas i za to vreme zaverglati motor dok ne upali. Naravno, ovo je štetno za membrane isparivača i retko ko od plinaxija to govori, ako uopšte i znaju za tu foru! Ovo se koristi izuzetno, kada postoji problem sa benzinom. Ja to nikad nisam probao, to mi je rekao drug koji je možda naj bolji automehaničar i plinaxija koga sam sreo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da proverim ujutro da lidolazi struja do dizni ,sa probnom lampom ili nekako drugacije

pitao sam jednog plinadjiju on nema pojma sa zivotom a ne sa plinom

probao sam da drzim dugme ali upalio iz 3 puta

sto znaci isti k ac

Edited by kizami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li išao u neki ovlašćeni servis? Mada ni oni nisu neki poznavaoci, ali treba videti i tamo. Ako si iz BGa beži od Miškovićeve DELTE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isao sam u deltu i oni su ustanovili da su ventili losi i trazili oko 300evra za to ,ja otiso kod drugog majstora i sredio ventile za duplo manje para a auto i dalje tesko pali. Probali su i da flesuju komp ali nista od toga.Sad me ortak podseti da nije mozda ( ako ima on to uopste ) sauh,automatski sauh ,jer se desi da nekad upali iz treceg puta,radi neravnomerno i onda cujem neki relej ili tako nesto da cakne i odma radi bolje i podigne obrtaje na 1100rpm dok se ne zagreje.ne znam sta ciniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo da zatvoris TNG pa ga tako probaj nekoliko puta. Zatvori ventil na boci ! Izoluj problem pa ako pali i radi dobro na benzin onda mozda dobija i gas uz benzin kad je ukljucen. Proveri svaki cilindar ponaosob kod majstora t.j. mapiranje gasnog uredjaja. Mozda je plinski ventil problem. Kazem, zato sto mi smrdi na takav slucaj. Itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovo sa ventilom za gas na boci, pa ako i to nije onda vidi neki servis sa foruma. Ja ne znam da li MPI motori imaju automacki sauh? Nije mi jasno kako su mu propali ventili? Koliko je prešao taj automobil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa benzina na plin prebaci kad se zagreje .ovo cakne cim ga upalis

auto je presao 130 000 ,majstori iz delte su ustanovili da su ventili i da zato nepali dobro.

Majstor koji je skidao glavu kaze da i nisu bili dobri tj. da su se vodjice pojele ali i obrada svega toga nije dala rezultata

oko plina sam se zezao i mislim da nije plin, ujutro pre nego sto sam palio suto popustio sam selnu sa creva koja ide do plinskih dizni i video i cuo da je crevo pod pritiskom sto bi trebalo da znaci da dizne nepustaju plin,zar ne

Edited by kizami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek,cek pa ne bi smeo da hladan bez kontakta ima dotok gasa do el.ventila sa isparivaca.U tom crevu je mali pritisak. Najbolje da to pogleda neko ko je radio ili tvoj majstor. <_<

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista jos ,idem na neki teren ovih dana pa od srede se bacam na resavanje problema,javljam sta je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam slican problem na stilu 1.2 16v nece da pali kada je temparatura izmedju 5 i 20 stepeni, moram da zaverglam

tri cetri puta, samo kada je prvo palenje u pitanju. Zimi pali iz prve i leti kada je oko 30 stepeni. bio sam kod raznih majstora, kod bogunovica, ne pokazije nista na dijagnostici. tako da nism nista resio. Ako napravis punta daj mi broj tog servisa da vidim hoce li on ista moci da uradi.

Edited by bokica16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene iteresuje da li naši motori imaju automatski sauh ili ne? Ako imaju onda je to problem! Znam da monopoint injektion imaju automatski sauh i on vrlo cesto ne radi kako treba. Barem su takva moja iskustva sa predhodnim autima, pa sam im ja sam čistio osovinicu klapne sauha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu sam ,imam zdravstvenih problema pa se zato nejavljam,nisam nista uradio sa kolima i dalje upali iz 6 puta,treba da zovem ams gorana pa da vidim sta cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu sam ,jedva osta ziv.

auto sam oterao kod drugarovog druga pa njegov drug,decko radi samo kompijutere rece da proba da ga flesuje pa ce mo videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAZI SAD OVO

Auto pali ko mina ,sve radi kako treba a problem je bio (kaze majstor) u benzinu,tj bilo prljavstine u rezervoaru i benzin je bio boje recimo boje vinjaka ili jos tacnije boje serbeta,tamno braon . Sta se desilo sa benzinom ne znam, pricam sa majstorom sta moze da bude, kaze ili je neko sipao naftu ili od dugog stajanja u rezervoaru posto se vozi na plin ili nesto trece.

Flesovao je komp ,izbacio stari benzin ,ocistio sito pumpe i za sad radi, videcemo ubuduce. nesto razmisljam da lije mozda zbog toga sto taj benzin non stop kruzi kad se vozi na plinu i da li moze da izgubi oktansku vrednost, mada zimus sam cesto sipao benzin ,jedino da nije los benzin bio pa zato nije hladan palio, sve u svemu radi.

Pitao sam za automatski sauh, neko je pitao da li imaju ova kola aut.sauh, nemaju to sve regulise ecu na osnovu senzora raznih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao za sauh, pretpostavio sam da nema. Pitao sam jer su neki pominjali problem sa sauhom. Što se tiče benzina, ko bi ga znao! Bitno je da si rešio problem.

Ja vozim na gas i znam da se benzin kvari! Sa jedne strane kvari ga kondenzacija u rezervoaru, a sa druge što se kvare neki aditivi u njemu. Zato se preporučuje da se barem dva puta godišnje potroši benzin i sipa novi. Ja mislim da je dobro što benzin kruži, tj. što pumpa stalno radi dok je motor u pogonu. Ne zbog benzina nego zbog pumpe, benzin i onako stalno mućka u rezervoaru.

100% znam da su aditivi za benzin i ulje, oni što se prodaju po prodavnicam, ŠTETNI!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Veki

PAZI SAD OVO

Auto pali ko mina ,sve radi kako treba...

Još je čovek napisao PAZI SAD OVO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...