Jump to content
FAS Goran
Martini

Hovercraft

Recommended Posts

Pored posla u servisu skupilo se vremena da se napravi ova stvarcica. Za one koji ne znaju Hovercraft je vrsta amfibijskog vozila koje lebdi na vazdusnom jastuku iznad terena. Moze da se krece skoro svuda. Ovaj je dugacak nesto preko 4m i moze da preveze 3 osobe. Pokrece ga dvotaktni Bombardier-Rotax od 50ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokrece ga napred nazad.

mene interesjue elisa odozdo?

jel i nju pokrece isti motor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je vozilo za nase puteve....ili ni ono ne moze bas sve????question.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nasim putevima moze da ide :thumbsup: Nalazi se kod mene i svako moze da dodje,naravno. Nema dva motora i nema dve elise. Zadnja je zaduzena i za podizanje i za pogon. Pogonska kupola je podeljena u odnosu 1:2 i kroz mali deo vazduh se putem specijalnih komora rasporedjuje celom povrsinom korita stvarajuci vazdusni jastuk dovoljan za podizanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobar ti fazon, svi smo radoznali kao macka, a ti nam dajes podatke na kasicicu :whistle:

Ajde nam napisi kako je tekla izgradnja, koliki teret moze da ponese, koliko te je sve kostalo, trajalo itd. I naravno - SLIKE!!! :thumbsup::clap: Ovo je za sve nas atrakcija, pa bi svi da znaju sve o ovome.

Ujedno imam predlog da se sledeci rostilj odrzi u Sapcu, pa da svi dodjemo da vidimo hover-a, kao sto smo videli Zrenjaninskog Ficu ( :respect: Zrenjanincima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na majstoriji.

Ovakve naprave, veće naravno prevozile su putnike preko Lamanša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast! :respect:

Koliku "nosivost" ima ova masinica? Nije najbitniji podatak ali me bash zanima :)

Josh jednom, SUPER STVAR! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini, ovo je fantastično, sve čestitke... Znao sam da ih ljudi prave u samogradnji, ali da ih ima i ovde, već tu samo preko Save... oduševio sam se. Čini mi se da je idealan za razne ture po našim rekama, uostalom svejedno mu je "ploviš" li uzvodno ili nizvodno. U svakom slučaju bar 20x bolja i korisnija sprava od onih dosadnih vodenih skutera koji nas terorišu leti po plažama. Jedina sprava (takođe je entuzijasti prave u samogradnji) koja je po meni još bolja, je ekranoplan! Iako on više liči na avion koji stalno baulja po površini (dobro na 1 m od podloge) koristeći efekat ekrana.

Inače, koji su brzinu postigao kad si sam u njemu? Pa ti sad do Beograda imaš 'ladno privatan auto-put! :thumbsup:

Kolika mu je ukupna težina? Može li se registrovati kao čamac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahah ne verujem sta je covek napravio :) Svaka cast na ideji druze, a onda i na volji i znanju da se napravi ovako nesto.

Ovo je vrhunska sprava za uzivanje (i pecanje) ali i atrakcija. Idemo u Sabac na test voznju i rostiljanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno nemam reci, svaka cast na ideji i pravljenju istog. Pretpostavljam da ti je ovo prvi model hovercraft-a...ono sto vidim na snimku..hm..nikad ne bih rekao da je napravljen u privatnoj reziji..deluje kao nesto sto se proizvodi u seriji... Ocekujemo slicice... Jos jednom svaka cast :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow,kako mocno izgleda,svaka ti chast,mora da je bila veeeelika zezancija napraviti ovo chudo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put do ovog rezultata je bio vrlo mukotrpan, ali matori moj je entuzijasta i zaljubljenik u letenje i ove stvari. Nekoliko puta je pravio airboat(ono sto ameri voze po mocvarama) i nikad zadovoljan dok nije pokusao da napravi ovo. Gledajuci bukvalno sa slike pre 4-5 godina je napravio prvi model od sperploce dugacak 3,5 metra,za dvoje i Rotax motorom od 55 ks. Vrlo je bio lagan i postizao je 80 na sat po GPS-u.

Ovaj beli je izliven od stakloplastike(poliestera) i dugacak je oko 4,5 metra,tezak oko 350kg i moze da razvije 70km/h. U sebi ima ugradjeu flotaciju tako da iako se iz nekog razloga napuni vodom ostaje da pluta. Bilo je u planu da se ugradi i motor od Punta 75 sve sa 4 karburatora,ali je sve bilo pretesko. Za rostilj mozemo da se dogovorimo uvek.

th_47867_STA40565_122_641lo.JPG

th_47853_STA40561_122_178lo.JPG th_47855_STA40563_122_799lo.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caletu pocasnu FLCS clansku kartu! :animier::animier::animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je EXTRA!!! :thumbsup: Ludo zabavna stvarčica. Jesu li svi delovi za njega ''home made'' tipa elisa, suknjica, ili ste to pribavili negde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini ako ti nije problem posalji mi ponovo tvoj broj u inbox menjao sam telefone pa kuburim s imenikom. :D Svratio bih jedan dan da pogledam ovo, deluje mnogo zanimljivo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je EXTRA!!! :thumbsup: Ludo zabavna stvarčica. Jesu li svi delovi za njega ''home made'' tipa elisa, suknjica, ili ste to pribavili negde?

Skirtovi(suknjice) su nasa izrada. Sasio ih je moj drugar, inace odlican tapetar, po nasem kroju. Elisa nije. Kupljena je u Italiji i namenska je. Kalupi za poliester su home made,a izlivanje je radila firma iz Sapca. Motor je namenski za motorni zmaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Svaka cast za ovo dijelo! Zainteresovan sam da pravim po uzoru na tvoj hovercraft. Ako bi mi mogo pomoc u izradi istog (savjetom, preporukom i sl.), interesuje me koliko trebam priblizno pripremit novca. Unaprijed hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvo da ti kazem da je ti treba dooosta para kad kreces od nule. Pored para ti treba dosta vremena, proba, testiranja dok ne dobijes neki finalni model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...