Jump to content
FAS Goran
Kypck

Alfa Romeo 156 2.0 jts / JTD / JTDm restyle

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

potrebna je mala pomoc - naime drugar se zagrejao za ovu Alfu, na pomenutom autoplacu, http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5834683/alfa-romeo-156-19jtd  ....cena je prilicno dampovana, a on nije iz NS. Pa bi bila zgodna pomoc, ako neka ima iskustva sa ovim placem (Cars 021), a i pogled na oglas bi znacio. Meni izgleda da nije bas najsjajnija, i nesto mi je jeftina  za restajling varijantu. Cak bi rekao da se iz aviona vidi da će biti ono trap itd, medjutim njemu se svidja karavan sa tom restyling varijantom maske, koja je, cini mi se, krenula bas od 2004. na 156-ici, a cena, svakako, mami ;)

 

Hvala

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci sam pogledao nekoliko 156-ica iz uvoza sa slicnom cenom... Sve su bili krsevi, o jednoj sam i pisao u temi o strahotama, ili o onoj "automobili za izbegavanje", nisam siguran.. Elem, u startu pored registracije i servisa imas da radis i trap i kvacilo i ko zna sta jos od "manjih" ulaganja. Tako da mislim da ovo nikako ne moze biti dobra kupovina jer na kraju moze izaci auto i preko 4000 €

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma ...Hvala na odgovoru, imam isto misljenje. Ali, obzirom gde i kako zivimo, nazalost svi bi auto za male pare, a da naizgled izgleda sve u redu. Svakako, po meni mu je Stilo jtd bolji izbor, na sta ga nagovaram, jer moze da se nadje ok, za do 3.000, tesko, ali  moze. Pa i ako treba da menja stabilizatore, itd, svakako je jeftinije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek savetujem ljude da zaobidju autoplaceve.Dovlače Alfe koje su pre za panaiju,negoli za drum.Ubile su boga oca,nisam srela dizelku ispod 400 000.Džabe posle ulaganja,kad je osnova loša.Svi daju garancije,sve super...i sve prešle magičnih 160-180 000.Kako da ne...Stanija nevina :D

Uvek neko sa foruma prodaje,to ponajpre treba gledati,jer se vidi kad je šta i gde radjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da li se možda neko baš zahebao na placu kao što i govoriš pa rešio da je se otarasi posle par godina besprekidnog ulaganja..... a naravno o tome ni reč u svojoj temi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš slučaj jednog našeg kolege,uzeo je 156 u renomiranoj švajcarskoj auto kući,i tema mu se bliži 100 strani,nema šta ga nije zeznulo,i sve je napisao.Deluje traumatično,ali poučno.Takodje ima i kolega koji se zeznuo na placu,poterao za Bg,i kod Sava centra prolupala,eto toliko je trajala.Vlasnik placa se naravno pravio blesav,u fazonu nemam ja pojma,bila je ispravna,pa je desetak kolega pošlo do tog placa,da malko popričaju sa njim.

Što se tiče toga da neko hoće da se otarasi leša,pa teško može,jer detaljna provera kod majstora sve kaže,a i oštro oko.Čujem ja i bez majstora kad nekome biju podizači ili se čuje radilica,varijator...a za one kojima to nije hobi,pravac majstor.Zato su vlasničke meni bolje,možeš da je voziš do majstora,ovu sa placa jedino da plaćaš dnevne tablice ili šlep.Moju 147 sam uzela od vlasnika,dečko doterao,ostavio da se ohladi,pa tako hladna prekontrolisana da li je sve ok.

Integralac,hvala kolega,Alfica i ja i noć :)

Edited by Mimmy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno,svako sebi bira,ja znam kako sam ja radila,i evo šestu godinu uživamo.Tako je bilo sa svim prethodnim.Za evo 20 i kusur godina koliko vozim,nisam imala većih problema.Znaš kako žensko birka,išao si valjda nekad sa ženskinjem u šoping :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i kažem sve može da bude a ne mora da znači. Hoću da kažem da nije sve tako plastično…preprodavci isključivo gledaju da te prevare ili "civili" da te usreće…!

Možeš nekad sve živo da gledaš a opet da se zalomi neki defekt a može i da ti se posreći...

Što se provere tiče, nisu svi stručnjaci a i majstora ima svakakvih tako da samo nekolicina ima tu prednost da na prvi pogled i slušanje uoči neke nedostatke pa na osnovu toga odustane od kupovine ili pak ubije cenu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg,mora da se otvore oči.Ne srlja se na prvi auto,zato što ti se svidja.I meni se zasvidjala jedna crvena 156,ali sam čula i bez majstora bar 10 stvari koje ne bi smele da se čuju.

Zato sam i napisala u spisku servisa,koji su se održali i prošli moje kriterijume(dobro te neki majstor od mene nije završio u ludari),gde bih ja proveravala stanje.Nema tu mnogo filozofije,ali kako da ja auto na placu dižem na dizalicu i gledam trap?Nikako!

Edited by Mimmy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja da velim, da se potpuno slazem sa Markom. Nisu danas kola napravljena poput bube ili stojadina, pa da iskusan majstor sedne, upali i oslusne, i kao sve mu jasno. Imaju toliko eletronike, i cak kad naizgled dijagnostika pokaze da je sve ok, moze niz ulicu da ti rikne nesto, sto ce ti ojaditi dzep. Pri kupovini auta treba imati puno srece, sve je to macka u dzaku. Provera, kanal, dijagnostika su neophodni, ali mesta za lose iznadjenje uvek ima, nazalost.

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde su kupljene te sa foruma?

Upravo... ;)

I da li se možda neko baš zahebao na placu kao što i govoriš pa rešio da je se otarasi posle par godina besprekidnog ulaganja..... a naravno o tome ni reč u svojoj temi.....

I ovo... Čitaš mi misli  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ovo... Čitaš mi misli  :D

 

 

 

 

Nije nam prvi put

 

Dvoje su se tako smuvali.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ja sam se tako smuvao sa Ciletom.  :laughing:

 

 

 

 

Cile mi je tako hakovao profil i sad on pise umesto mene :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sram vas bilo. Ovo je moj poslednji post ovde.

















:laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja da velim, da se potpuno slazem sa Markom. Nisu danas kola napravljena poput bube ili stojadina, pa da iskusan majstor sedne, upali i oslusne, i kao sve mu jasno. Imaju toliko eletronike, i cak kad naizgled dijagnostika pokaze da je sve ok, moze niz ulicu da ti rikne nesto, sto ce ti ojaditi dzep. Pri kupovini auta treba imati puno srece, sve je to macka u dzaku. Provera, kanal, dijagnostika su neophodni, ali mesta za lose iznadjenje uvek ima, nazalost.

Baš tako,samo ta provera je van servisa teško izvodljiva.

U stvari,trebalo bi da navijam da bude što više loših Alfi,meni bolje,i mi majstorske žene volimo da šopingujemo u Ušću ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...