Jump to content
FAS Goran
Kypck

Alfa Romeo 156 2.0 jts / JTD / JTDm restyle

Recommended Posts

Odakle ti da je Jtdm 120 osetljiv na gorivo?

 

Videces po korekcijama dizni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne znaci da je osetljiv na lose gorivo, vec samo da je sofisticiraniji sistem ubrizgavanja i korekcija istog....

Tvoja Alfa je 120?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god za osetljivost. Vozio sam dugo JTD, sada JTDm...

Moja je 8v iliti 120ks sa DPF-om, u standardu. Nije remapirana i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo iste motore, samo ja nemam DPF :D

Jesi li ti imao nekih problema? Mislim sto se tice DPFa i generalno motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

2007 god 147 sa DPF je retkost to odma' da ti kazem. Meni se ova svidela bas, pa mi to nije smetalo. Dok radi sve OK necu da ga diram. Auto ne dimi uopste, cak ni nocu kada su iza tebe svetla ne mozes da vidis da dimi. Motor ko motor nema tu razlike, mislim da su +2 viljuske ono sto pravi razliku i direktniji volan. Menjao sam termostat, hladnjak i gornje crevo interkulera. Na trapu nisam nista radio, pu pu :)

Ja sam hteo mladji auto, pa je 156 ispala iz price, a gledao sam ih. Moze da se zabode dobra restyle 156 iz zadnjih serija i to da bude u opremi. Samo nadji mehanicara, trap je razlika ostalo svaki Fiat mehanicar moze da ti odradi. Nema tu neke nauke. 147 nema plasticne lajsne na vratima, tako da ocekuj ulubljenja i grebanja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Nije bas vezano za ovu temu, ali skoro sam vozio dobru 147jtd 5vrata i ljudi odusevio sam se koliko je to dobar auto za voznju. Unutra se cini da je ogroman, a voznju ima perfektnu, sto puta bolju od stila 3vr u kog sam ja vec duze vreme zaljubljen. Tako da ako imas mogucnosti, razmotri 147 jtdm modele.

 

Vozio si JTD ili JTDm?

Ne znam koliko para je spreman da odvoji za kupovinu. Ali zadnje serije 156 u fulu ili 2005 facelift 147 sa 1.9JTD 115ks motorom misli da su mu best buy.

 

Vozio sam jtd '02 u perfektnom stanju, samo sto je stigla iz It, odusevio sam se kada sam je video, a tek kad sam je provozao..Cekam da dam mog punta i sedam zdravlje boze u 147 ili 156 ako mora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da si je provozao po krivinama ;). Meni i posle godinu dana, osmeh na lice stize kada sednem u Alfu :) 

Ima zadnjih serija 156 sa opasnom opremom. Pride se 115ks lepo remapira ko voli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i po krivinama a i po losijem putu, i razlika izmedju npr. Stila i nje je u voznji nebo i zemlja, mislim na udobnost, lezanje na putu i uopste osecaj na volanu i osecaj samog puta. Mozda cu uzeti i 156, odlicna je , nego je imao kum vec dve limuzine i dosta smo ih vozili, pa mi cisto iz tog razloga nije vise interesantna, a i nekako mi je zastarela. Sad ima ist 156 ali SW jtd 115ks pa cu vrlo moguce uzeti bas nju. 115ks je za mene sasvim dovoljno jak, nebih ja tu nista cackao vise, samo bih uzivao. Mjt mi se svidja svaki ali mi se ne svidja da dam toliko para za auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prokuplje ko stvoreno za Alfe i istureno odelenje čika Tejovića.

Gledao sam doduše Alfe 147 pre dva meseca (tu mi je Coo dosta pomogao) i u većini slučajeva smo odustajali. Izvađena im je duša.

Ono što Coo kaže tu je u pravu za Alfe, dobra Alfa mora da se dobro i plati. 99 % ta filozofija. Naleti ponekad dobar i jeftin primerak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nama ne bi  hvalilo na nasim Italijanima, samo kad bi Tejovic bio blize :laughing: , za sada se snalazimo sa nekim nasim kopijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i po krivinama a i po losijem putu, i razlika izmedju npr. Stila i nje je u voznji nebo i zemlja, mislim na udobnost, lezanje na putu i uopste osecaj na volanu i osecaj samog puta.

Amin

 

Ako je mladja Alfa, po mogucstvu sa lizinga iz IT da se kupi. Dobra Alfa za male pare nema! Ja kada sam gledao, prvo cekiranje je digi. klima. Karavan 156 nisam gledao, priznajem. Sedeo sam u dve 159 karavan. Sta znam, nije mi to to - "ni da me dirne". Inace sam hteo belu 147 da kupim, ali je bas retka. Za nase prilike best buy 147 je: 2005, 1.9 JTD, 115ks. A mene ako se sete za 13.5. - sete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

156 mi ima onaj Ferrari feeling za volanom, valjda zbog okruglih satova i uopste polozaja sedenja, Restyle bi trebao da se pravio od 2003 do 2006 kad je krenula 159 koja  najbolje izgleda dizajnom ali za mene je preogromna i preteska za auto sa sportskim aspiracijama . Da su je napravili u dimenzijama 156tice  sa 1300kg meni bi bila idealna :D

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

159 po Alfa forumu trosi dosta, po FLCS forumu bi verovatno osetno manje trosila :D

2005 je zadnja serija 156, posle samo Q4 Crosswagon. Ako nadjes nesto interesantno okaci link/sliku da bacimo koji like ili dislike. Da ne pricamo ovako "na suvo". Inace restyle 156 od 2003 ima stopaljke na dole, deo ka znaku. Pre su bile na gore. Nepotrebno znanje sto bi rekao Djuricko.

147 pre facelifta ima lepsu instr. tablu sa "tunelima" kako neko rece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napr dve iz komsiluka: prva je naplacu u futogu, drugu prodaje priv. lice....

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3524742/alfa_romeo_156_19jtd/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3638038/alfa_romeo_156_19jtd/

 

Ova prva nema felne , al ajde uvek se mogu staviti, deluje malo klot, ali ja inace nisam fan koznih volana i menjaca narocito na polovnjacima.

Na drugoj mi se ne svidja bas ta kozna "kugla" rucice menjaca, ali i to se menja.... :D

 

Clip_10.jpg

Clip_11.jpg

Edited by Woodoo
gde su print screenovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je su dobre obe, neke bitne zamerke nisam nasao, mada mi je cudno za ovu drugu zasto ima koznu rucicu menjaca a obican volan. Ova siva boja mi nesto nije za ove alfe, mnogo su lepse u drugim bojama. npr. imao je moj komsija tamno sivu a krem enterijer unutra, ili crna metalik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva je klot teški, ja je ne bi ni gledao.

 

Druga deluje fino na slikama. Ima kožni volan, samo nije mf. Kod većine 156-ica je takva ručica menjača, fabrički je tako.

 

Siva boja itekako stoji 156-ici baš zato što je svetla i do izražaja dolaze sve njene obline. Npr. ova linija što se proteže po profilu auta, kod tamnijih boja ne dolazi toliko do izražaja, a jako lep detalj.

 

AR1621.jpg IMG_20120909_183849.jpg 

 

I crna takođe fantastično stoji kad se lepo skocka. 

 

DSC_6657.jpg DSC_6658.jpg DSC_6659.jpg 

 

Meni je za dlaku promakla jedna 156ica mjet restajling kada sam bio u potrazi za autom. Sve je bilo spremno za kupovinu, ali se na kraju iskomplikovalo nešto sa žabarima. Perfektna je bila, s jedne strane mi bilo žao, a s druge nije.

Lybra mi je ipak bila prvi pik i verujem da bi se isto osećao da je situacija obrnuta. Zato posle Lybre, moj izbor za sledeći auto je definitivno 156-ica, i to samo restilizovana sa multijet motorom. To je ako u međuvremenu ne ubodem sedmicu na lotou, onda idemo na 159ku.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se na svima izvitoperi ona plastika poklopca airbaga od suvozaca? To se vidi i na 147micama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva klot - nema ni podizače pozadi, druga bar na slikama deluje pristojno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ti da je Jtdm 120 osetljiv na gorivo? Upravo imam taj motor. Razlika izmedju JTD115 i JTDM 120 je samo u broju ubrizgavanja u taktu. Ako sipas djubre i u jedan i u drugi svaki se da  upropastiti...

Sustina kod svakog dizela je redovno menjanje filtera. Inace dva motora najzahvalnija za odrzavanje, kome ne trebaju extra performanse....

Mene licno zanima ima li razlike u Alfama i Fiatima sa ovim motorima, tipa razliciti prateci agregati i elektronika?

 

Vicent, gde si uzeo Alfu? Je li restyle model sa novom prednjom maskom?

Na placu Bež. Kosa. Restyle unutrašnjost,maska stara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sreten. jeste ova siva koji si ti postavio perfektna, sve joj stoji i boja i felne i stakla i sve...ali pogledaj stock sivu, da vidis kolika je razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...