Jump to content
FAS Goran
djape1977

Fiat 124 Sport

Recommended Posts

niste ukapirali?

stigla jos jedna ljuta italijanska makina u kolekciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka tebi čast Djape, imaš sad posla i uživancije ko salate da doteraš tog nesrećnika - da bude blistavi srećnik!. Divan je to auto bio. I skup!

Share this post


Link to post
Share on other sites

850 sc x2 - jedan ide u kobasice, drugi ce se raditi

124 sport - da se radi

131 - radi se, limarija 80% gotova

132 - radice se

ritmo 105tc x2 - jedan ide u kobasice drugi da se kompletira i da se vozi

lada 2104 x2 - starija ide na prodaju a novija dobija fiatov dohc - stariju jos vozim, novija ce se voziti

ford 17m kupe - mladalacki san, mozda ga na kraju ipak i sredim

znanje? pa i nije problem ako imas zelje da naucis i vremena da se time bavis. jedino se kroz praksu moze nauciti. da sam sa tolikim zarom ucio kad je trebalo imao bi dosad dve doktorske diplome.

da je dobar, bas i nije. tesko da ce biti restauracija. pre mi se javlja neki restomod

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

polako pristzu delovi. mehanika nije problem, po starom dobrom fiatovom obicaju 124 sport je kompilacija delova sa 124, lade, 125, 131, 132, ali limarija, staklarija lajsne i enterijer naravno nemaju nikakve veze sa ostalim modelima.

juce stigle stopaljke iz AUSTRALIJE!!!

zasto? e zato sto u srbiji ovih automobila nikad i nije bilo puno a stopalkje su skupe kao oko jer ih je osim 124BC koristio u lamborghini urraco. na mom 124 su naravno izlomljene, lepljene i na kraju zatamnjene skroz crno.

image009v.th.jpg

image046e.th.jpg

124bc

image.jpg

lamborghini urraco

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

delovi se prikupljaju

dj1.jpg dj2.jpg

dj3.jpg dj4.jpg

dellorto 40ke

dj5.jpg

BWA sportstar 6x13 et 13 i dunlop LeMans 195/55/13

dj6.jpg dj7.jpg

dj8.jpg dj9.jpg

krajevi spona

dj10.jpg

"timken" lezajevi prednjih tockova

dj11.jpg

novi klipovi. fiat ricambi originali.

dj12.jpg

nove bregaste, malo "naostrene", originalno za ritmo abart ali posluzice i za 124

dj13.jpg

nova "djunta"

dj14.jpg

nosac kardana

dj15.jpg

odluke, odluke...

da koristim ove stelujuce remenice?

dj16.jpg dj17.jpg dj18.jpg

ili ove "ganc" nove olaksane?

dj19.jpg

dihtung glave za volumex-a. obavezna stvar za motor sa visokom kompresijom. fiat ricambi originali.

dj20.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
thumbsup.gifthumbsup.gif Cista preverzija.Naravno,ladini cajgeri su obavezni,jer ni jedai drugi ne citaju nadzvucne brzine....rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

thumbsup.gifthumbsup.gif Cista preverzija.Naravno,ladini cajgeri su obavezni,jer ni jedai drugi ne citaju nadzvucne brzine....rolleyes.gif

nisu to ladini cajgeri, to su originalni fiatovi "veglia borleti" bas za ovaj model 124ke. stare lade su imale kopiju fiatove table i cajgera pa su cajgeri istih dimenzija i dizajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka chast na kolekciji!

Poshto je moj cale u tim vodama odavno, savetujem te da kupujesh samo retke modele, jer oni vrede kasnije, znam da ih verovatno ne radish da bi ih posle prodavao ali opet,isto para i truda ode u auto koji je redji kao i u onaj koji nije (ako poredish iste modele) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi na spanske sajtove jer tamo je bilo 124 sport u nenormalnim kolicinama. ja sam inace imao 124 sc 1968god prva serija 118 sa trake. davno sam ga prodao i sada ne mogu da se nakajem sto sam to uradio

gde si u zemunu da dodjem da pogledam masinu da me mine zelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas pm.

znam za seat 124 sport ali spanci slabo sta govore od jezika a i transport je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigli i filteri vazduha!

duplikarburatori1.th.jpg

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako ce tek da ide...

pazi, fabricki je isao oko 9sec do 100

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radim nista na njemu za sad, skupljam delove polako. limarija ne deluje mnogo lose, mada videcemo sta ce da ostane posle peskiranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...