Jump to content
FAS Goran
kole

12. trka Mađarska

Recommended Posts

Na stazi Hungaroring pored Budimpešte (Budapest) održaće se trka za veliku nagradu Mađarske 01.08. u nedelju 14 h po našem vremenu.

Kvalifikacije će biti u subotu 14h a nezvanični treninzi su bili danas u petak 10h i 14h i sutra u subotu u 11h.

Na prva dva treninga najbrži: Vettel, Alonso, Weber, Massa :thumbsup: , slično kao u Nemačkoj.

Staza je napravljena 1985 godine. Premijera je bila 1986. To bila prva trka u jednoj socijalističkoj zemlji (iza gvozdene zavese) kako su tada govorili.

Za tu prvu trku timovi su bili pomalo uplašeni propagandom da Mađarska u svemu oskudeva pa su sve sa sobom nosili čak i toalet papir :whistle: .

Staza je veoma spora skoro kao Monte Carlo :wallbash: (setup skoro isti). Iako se teško obilazi skoro jedino mesto start/cilj pravac bilo je uspešnih pokušaja i na drugim mestima :thumbup: .

Reklo bi jedna od nezanimljivijih trka ukalendaru, ali ima jedan kuriozitet, strahovito mnogo prašine (u ovo sam se lično uverio), ručno se metlama čisti u petak :huh: . Osim toga ovo nam je najbliža, svega 4h vožnje od BG :thumbsup: , i da je sve bilo kako treba bio bih tamo uživo :realmad: , dogodine.

Ali FLCS će tamo imati predstavnika: Silenci :thumbsup:

HOnhS.jpg 5fgf0.jpg cWwcJ.jpg cWDH9.jpg HOCfJ.jpg

Tehnički podaci:

Race Date: 01 Aug 2010

Circuit Name: Hungaroring

Number of Laps: 70

Circuit Length: 4.381 km

Race Distance: 306.630 km

Lap Record: 1:19.071 - M Schumacher (2004)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako staza ima sve predispozicije da trka na njoj bude...pa, ne baš preterano zanimljiva :whistle: , ipak se uvek dogode neke nepredviđene okolnosti i sve bude zanimljivo za gledanje. Videćemo šta će ove godine da bude taj faktor x... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće zanimljivo na startu. Obratite pažnju na parni red, izuzetno je prljav asfalt u tom delu u Hungaroringu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja ništa ni napisao...nego Kole. :whistle:

Sigurno je u brzini pogrešio kucajući...evo, sad je sređeno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko znam FLCS ce imati i dva "reportera" B) direktno sa staze :thumbup:

tako da se nadamo da ce biti zanimljivih utisaka i interesantnih fotki :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull je na ovoj stazi zaista bio brz:

- silovit start Alonsa :thumbup: , da je pravac bio samo još malo duži izbio bi na prvo mesto (ovako na drugo)

- već od samog starta se videlo da su oba Red Bulla veoma brza znatno brža od svih ostalih :unworthy: ali Weber na njegovu žalost iza Alonsa

- pobedonosna odlukaa da Weber nakon izlaska safetu cara ne uđe u box kada su to uradili skoro svi :thumbup:

- kazna za Vettela :coffee: , ali njegovo ponašanje klinca koji se duri čak i na dodeli nagrada :thumbdown:

- Alonsovo čuvanje druge pozicije ispred vidno bržeg Vettela :thumbup:

- Šumaherovo saterivanje Barikela uza zid prilikom obilaženja, na ivici incidenta :thumbdown: :thumbdown:

kompletni rezultati: http://www.formula1.com/results/season/2010/835/6771/

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakva je odluka bila istražitelja posle trke, ali definitivno sam danas izgubio idola kome sam se divio. Da je "finta" bila u pitanju, pa da razumem, medjutim saterivanje u zid je trajalo, 1, 1.5, 2 sec, sa jasno izraženom namerom da se protivnik izbaci sa staze, pa makar i betonski zid bio pored - a posledice katastrofalne. Šta li mu to treba u tim godinama i sa svim titulama...ne razumem. Čudi me kako ga ne diskvalifikovaše

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako zaboravljate sve prljavštine u njegovoj karijeri, što vozačke, što na automobilu. Neki i dan danas tvrde da su automobili kojima je upravljao bili veoma prljavi. Za ovo prvo je spisak argumenata podugačak, dok ovo drugo ne mogu da tvrdim. Uglavnom, mene nije iznenadilo ono od danas, čovek ima problem da gubi i u fazonu je to da spreči po bilo koju cenu, makar neko i stradao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno se smorio :blink: od silne slave koju je imao u Ferrariju

i koja je uspesno maskirala :yes sve njegove "nestasluke" :X

i sad je resio da zavrsi karijeru kao najneomiljeniji i jedna od najprljavijih vozaca u F1 :evil:

Cisto da kaze da je i to probao u zivotu,a i da zagorca zivot drugima.

Mislim da mladi Hamilton ima dobre sanse da nastavi njegovim stopama,jako lose podnosi poraz i imao je slicnih momenata,s obzirom na ne bas dugu karijeru u F1.

Ali ne zaboravimo da ni ostali vozaci F1,Alonso na primer, nisu cvecke :veryangry:

i obicno su takvi,da kazemo i ne bas posteni i fer plej vozaci :thumbdown: ,uspesniji od onih koji imaju korektniji odnos prema protivniku i ne misle na palsman po svaku cenu-ironija F1

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa vama ! Nikada mi nije bio drag mada sam ga cenio kao vrsnog vozaca . Oduvek je predstavljao mocnu masineriju iza sebe koja mu je , na neki nacin i pomagala itd... :whistle:

Ne treba zaboraviti njegove ispade ( u Monte-Karu ) kada je pokazao drugo lice, lice ne-sportiste ! Ova situacija me je samo potsetila , mada sam se u tom trnutku prenerazio(valjda je pravi izraz za stanje u kom sam bio) i opet jos jedna potvrda u korist mog gledista je "kazna" od 10 mesta ... Ekipa koja i onako nema neke velike sanse , pitanje je , koliko ce ova odluka uticati na neki "ozbiljan" plasman . Jos uvek Shumi ima uticaja, rekao bih , I vise nego je zasluzeno, pogotovu svojim delima iskazano ! Ovde mislim upravo na te njegove "bisere" , ako se to moze tako okarakterisati! Slozio bih se sa Barikelom, kada je zahtevao crnu zastavu . Iz navedenog mozete zakljuciti da bih ga kaznio tako da do kraja sezone sedi na pit-volu ! Uh :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee pa evo i mene,nocas stigoh sa hungaroringa,mogu samo reci fantasticno je bilo  :unworthy: isao sam sa agencijom robinson,pa sve pohvale na njihov racun.dosli smo na hungaroring oko 1o sati,malo gledali gp3,pa gp2 seriju.inace da kazem da nisam kupovao kartu za trku,jer sam trku gledao iza ograde,ali ipak sam video i gledao 2/3 staze,zadnje 4 krivine,pa moram da pohvalim mog ortaka sto me doveo na to mesto,gde se dosta moze videti za 0 eura ,njemu je bila ovo 11 trka uzivo.a sama trka se moze pratiti i preko video bimova,koji mi je jedan od njih dosta pomogao pri pracenju trke.

oko 12 je bila parada vozaca,a oko pola 1 je bio porsche super cup. moje odusevljenje je bilo kad su na startu trke zaurlale sve 24 formule  :unworthy: .sto se tice same trke nista specijalno,na pocetku se videlo da je redbul nejbrzi,ali ipak je i ferari imao tempo i brzinu.dosta brzi su bili wiliams,reno i sauber.skoro celu trku je vodio vetel,koji je zbog svoje nepromisljenosti zavrsio na trecem mestu,dok je weber super voznjom i taktikom zavrsio na pobednickom postolju koji je  i meni doneo slavlje posto sam zavrsio drugi  :thumbup: na kladionici,koju je organizovala agencija u busu.

pogodio sam na cilju 1 2,weber, alonso dok je prvoplasirani pogodio 1 2 3,tako da sam dobio majicu.na kraju bezobrazan potez penzionera koji je zamalo izgurao barikela sa staze,ali ga je ipak ovaj obisao. stvarno je mnogo ljudi iz cele evrope bilo na trci,a nevvise su me odusevili poljaci koji su bili najbrojniji i koji su bodrili roberta kubicu.

dosta ferarijevaca je isto bilo ,kao i navijaca vetela i redbula.posto sam nosio majici FLCS neki hrvati su me pitali koji mi je to znak na majici,ja sam im lepo rekao fiat lancia club srbija.bilo je dosta ljudi iz srbije bosne i hrvatske,sto se moglo cuti po pricanju.sta reci vise sjajno je bilo na hungaroringu.super dozivljaj koji se nemoze opisati. to je bio moj kratak izvestaj sa hungaroringa,pa bi svima preporucio da idu sledece godine tamo  :whistle:

nqtzA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...