Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo da predstavim svoje vozilo...

Fiat Punto 1.2 8v

Spusten i neke sitne prerade nis vrijedno nabrajanja...

rGgMA.jpg rGjgJ.jpg

naknadno Ram sistem usisa zraka, ali dok zavrsim pa fotke :)

pragove cekam i spoiler na poklopcu gepeka jos neke lOOde 14ke i to je to

LOW AND LOUD

za sada toliko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divno.Te felne bi na vecini auta bile ruzne al na ovaj su legle idealno,kao fabrika. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ bas tako one su bile najjeftinije od svih 50 eurica sve cetiri samo je trebalo skinuti ruzne gume sa njih baloni i malo ih ocistiti skinuti (oksidaciju) i nabbacio sam yokohama c drive 185 55 15 gume na felge r15 7j et30 tako da su na granici strecha. Punto ima vrhunsko lezanje kada sam stavio krace oprugei ove felge na max. brzini od 160 kmh bukvalno ostra promjena trake nije problem nikakav nema ljuljanja, proklizavanja i podupravljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Puntisa, koliko je spusten?

35/40 naprijed/nazad.

Power filterom sam se rijesio one kutije filteraza zrak i doveo sam svijez zrak direktno u power filter tako da je sada sve puno bolje.

fNlGJ.jpg

iako nema na slikama dovod svjezeg zraka nije tada bio napravljen.

fNoaS.jpg

Koljeno sam uzeo od nekog BMW-a tako da iberlauf odgovara bez problema.

Felge su bile na alfi 164 zaboravljene i zapustene.

fNta9.jpg

nakon malo paznje sa malo vode i p800 dobilo se ovo.

fNy9r.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos podizac haube nabacen. Ja i moj drugar smo radili na tome da bude samo jedan podizac, mali da nije preko cijelog blatobrana i uspjeli smo.

GVAPJ.jpg

samo je potrebno jos da se ofarba podloska i nosac na haubi i to je to.

GVFP0.jpg

ne znam jedino od kojeg je auta podizac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fin detalj. Probaj saznati od kog auta je pa javi.

I prenesi utiske kako se ponasa nakon nekog perioda vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su ove felnice od Lancia Thema, fabricke. Lepo su legle na puntu. Svidja mi se autic.

Srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radilo se jos malo na puntacu:

Interijer:

Unutrasnje svijetlo iz alfe 147

10012011037.jpg

Volan HGT + centralna konzola crna iz HGT/JTD

DSC_0002.jpg

Eksterijer:

Druge alu. Felge TSW 15" 4x98

26122010022.jpg

Prednji lip + Pragovi + Spoiler na gepeku Sporting vec ofarbano u crno ceka se montaza

SAM_1839a.jpg

DSC_0107size.jpg

DSC_0120size.jpg

Skinute bravice sa vrata

17012011046.jpg

Sitnice:

DSC_0005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

fin detalj. Probaj saznati od kog auta je pa javi.

I prenesi utiske kako se ponasa nakon nekog perioda vremena...

za sada dobro sto se tice rada, jos nismo nasli od cega je podizac

Mislim da su ove felnice od Lancia Thema, fabricke. Lepo su legle na puntu. Svidja mi se autic.

Srecno.

Bile su na alfi 164 ali su prodane dosle su nove TSW,

Hvala puno.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo da napomenem da su SMD LED sijalice u osvjetljenu za enterijer tako i pozicije u farovima i svijetlo za reg. oznaku + xenoni duga i kratka svjetla.

Lepo nema sta!

hvala

:thumbsup:

Hvala

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ima ih jos ali nisam postavio biti ce jedan seshion u proljece sa novim slikama i jos ostatkom kada se zavrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep puntisa :) . . . reci mi samo oces ove pragve i kacketic farbati u boju kola , ili ces ih ostaviti u crnoj boji ?! :) . . . mislim sve je stvar ukusa , ali meni je lepse kad je sve u boji kola :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Sorry sto tek sad odgovaram, nije mi dosla obavijest o odgovoru u temi. Nece ici u boju auta za sada mozda kad se auto cijelo bude farbalo!

Ali zato ima novih promijena na autu:

Unutra su sjedista od alfe 147 prednja i zadnja komplet:

image.jpg

Izvađen je treci pojas na zadnjoj klupi jer je smetao a i ne vozim vise od 4 osobe svakako.

image.jpg

Satic za temperaturu ulja potpuno u funkciji!

image.jpg

Usis zraka prepravljen.

image.jpg

Kocnice od 1.4 16v

image.jpg

Pragovi testna proba prije postavljanja ne mogu da stignem, a zelim da to napravim kvalitetno. I zatamnjena stakla.

image.jpg

I DIY oil catch can

image.jpg

Jedan video na kojem se vidi mala registarska oznaka zastita za haubu od kamencica u zimskom periodu, sebring izduv se cuje, ali u tome trenutku nije bio gotov usis koje je predstavljen slikama prije u ovom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gewinde su porucene prije 2 dana, jos samo trazim glavu motora (naravno ispravnu 100%) od punta mk1, motor 1.2 75ks da to prebacim sa izduvnom granom na svoj blok mortora. Jer ima veci hod ventila i izduvni ventili imaju veci kapacitet, jer su siri. To bi pratilo sirenje leptira gasa na nekih 40tak mm kao i remapiranje ecu-a radi usaglasavanja preformansi. Jedan strut bar naprijed i to je to.

Onda mi jos ostane olaksavanje zamajca sa adekvatnim setom kvacila, jer ovi standardni su se slabo pokazali. Mozda neki set od 1.4 16v punta jer on ima 95KS.

Zadnja osovina od HGT-a i farbanje auta za mini style. To je jos nekih 700 eura sto je prihvatljivo za te poslove naravno ruke su moje a tu mi pomaze i dobra ekipa naravno.

Uljni hladnjak je nabavljen samo jos fali plata koja bi vrsila distribuciju ulja u hladnjak i nazad u motor kako bi se moglo ulje sto efikasnije ohladiti i vratiti u motor.

m10.jpg

Trenutno se vuce sa 1.2 16v puntom i ravnopravni su za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovome videu se cuje usis i izduv, pogrijesio sam ranije napisao da se cuje izduv na videu koji sam ranije objavio.

Jedino sto ovaj video malo "ledi" ali poenta je u zvuku.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos mali update VDO satici su tu, nova tabla od MK2B, maglenke u farovima, abarth stilo blades 17-ke felge za ponekad gume privremeno ce biti 204 40 17, a trazim 195 35(ili 40)r17 sve zavisi sta cu naci i po kojoj cijeni, antena krovna nova za sada toliko!

b31.jpg

b30.jpg b32.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde javi kad zameniš tablu..postavi slike..da vidim kakole legla i koliko je bilo komlikovano zameniti je...pošto imma želju da i ja to odradim na mom Puntu...pozdravthumbsup.gif

thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Sorry sto tek sad odgovaram, nije mi dosla obavijest o odgovoru u temi. Nece ici u boju auta za sada mozda kad se auto cijelo bude farbalo!

Ali zato ima novih promijena na autu:

Unutra su sjedista od alfe 147 prednja i zadnja komplet:

image.jpg

Izvađen je treci pojas na zadnjoj klupi jer je smetao a i ne vozim vise od 4 osobe svakako.

image.jpg

Jel sedista od Alfe 147 mogu bez prepravki ili mora da se doradjuje nesto

Kompletan auto je zver. Svaka cast :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prednja idu na saraf, ali zadnja traze malo hemije, konkretno ledzni dio straga trazi malo kreativnosti dok sam donji jednostavno odnjijeo samo spuzvu i lim od stare klupe da se presvuce novim materijalom.

Ovdije ima slika i objasnjenja da ne pisem 2x

@cookman

Pa vidi svari sa tablom stoje ovako vjerujem da ima jedan radni dan da se ubaci nije tesko, a postavim slike kad zavrsim. Samo Boze lijepg vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uljna plata je napokon dosla filter za ulje je kupljen "plitki" tako da sve moze da se ukombinuje, jos samo da nadjem slobodnog vremena!

cnn25.jpg

poruceno je i ovo doslo na adresu u njemackoj, sada ja cekam bus i onda je :book:

cnn26.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...