Jump to content
FAS Goran
MISHONNIUM

Lancia Lybra - naknadna ugradnja rikverc kamere

Recommended Posts

Kolko vidim po netu, svi za ovu svrhu koriste dvd plejere sa rgb izlazom, bas zato sto je frka naci composite-in na lybri. Pored ove rear kamere, treba ostaviti opciju da moze da se poveze i neki hdd video plejer u varijanti nekog duzeg putovanja, itd. U tom slucaju composite-in je neophodan a resenje je prepravka elektronike kao sto rekoste (ako je moguce uopste) ili nabavka nekog composite->rgb konvertora, kojih vidim ima na ibeju za $87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planirao sam postaviti kameru za navedenu upotrebu, no dok je kamera došla odustao sam nakon što sam proučio tonu dokumentacije kako to izvesti i na kraju nisam ništa znao pametno. Je netko sproveo navedenu ideju na Lybru na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamrla tema... Ima li neko da je probao nesto? Ajde ljudi, vozite libre godinama... Ja sam za mesec ipo koliko je imam, pored redovnih i osnovnih stvari, napravio aux izlaz, napravio woofer, isprobao tempomat-radi, napravio 2 plastike, polirao, prao, ceprkao...spremam semu za korner light... A parking kamera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš video in OK, ako ne pored postavljanja kamere i vezivanja za rikverc svetlo moraš da imaš i displej. Mislim da tu ima nešto manje posla nego se igrati sa parking senzorima. Kameru možeš postaviti na zadnje staklo u polju brisača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto nisam veliki poznavalac auto elektrike, ali sam VELIKI entuzijasta i volim da ceprkam, pa se bas zbog toga bojim da ne zahebem nesto  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je pala na pamet ta ideja s obzirom na preglednost lybre , pa me zanima da li je neko povezao kameru sa postojecim monitorom, ima kamera sa monitorima u boji ali bi to bilo već previše natrpano.

I ako jeste može neko uputstvo ili slike?

 

Havla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cincevi su klasicni audio ulaz, a taj desni ti je Sony unilik prikljucak za kontrolu cd sarzera... na njih ne mozes da prikljicis direktno kameru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam ugradjivao aux kabl, montirao sam samo ovaj plavi P20E konektor, a secam se da su ova druga dva mesta bila prazna (na prvoj slici, desno od plavog konektora), cemu sluze?

201212060853468134.jpg

ics_no_navi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video input ti ide na neobelezeni kruzni konektor koji se nalazi ispod svih ovih P konektora.

Nemaju sve Lybre taj konektor. Broj sasije mora da je veci od 83900000024393.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video input ti ide na neobelezeni kruzni konektor koji se nalazi ispod svih ovih P konektora.

Nemaju sve Lybre taj konektor. Broj sasije mora da je veci od 83900000024393.

Broj sasije je mnogo veći od ovog, 2004 je godiste sa navigacijom, da li ima i to neke veze pošto sam vidjao uglavnom da su ugradjivali video(tu mislim na dvd i slične stvari)  u lybre bez navigacije.

Da li je neko povezao kameru na ovaj način? Ako jeste jel može neka slika kako izgleda kad se prebacina kameru? ili mi preostaje ugradnja jos jednog monitora

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.sendspace.com/file/l4p7hy

 

Evo ti link sa uputstvom za pravljenje video ulaza na multimediju od Libre. Na italijanskom je, ali kapiram da neces imati problema ako se razumes u materiju.

Kameru bi trebao da prikljucis na taj ulaz, napravis prekidac koji ce prebaciti sliku kada krenes u rikverc and you're good to go :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoći valjda ću se već snaći.

naleteo sam na jedan znaimljiv sajt http://www.elettriko.altervista.org/libro-degli-ospiti.html ovo je adresa ima pumo dobrih stvari pa ko zeli neka pogleda (nadam se da krsim neka autorska prava) potrebna je lozinka i korisnicko ime ako smem ovde da objavim recite ako ne šaljem na pp ko je zainteresovan

 

 

P.S. sajt je na italijanskom ali nije teško za snalaženje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...