Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Terza

Stilo JTD - prijavljuje greške kojih nema?

Recommended Posts

pogledat cu sutra

mada sam to vec radio prije tri mjeseca cistio kleme :thumbsup:

ali posto je stilo u pitanju sve je moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusti se. Prestani da gledaš poruke na ekranu. :thumbup: One postaju važne JEDINO, SAMO i ISKLJUČIVO ako ostane da sija odgovarajuća lampica.

Jedino tada, samo tada i ni u jednom drugom slučaju osim tada, imaš neku grešku, neki problem na autu.

Šta izbaci od poruka prilikom verglanja ili neposredno nakon startovanja motora nije od značaja ukoliko ne ostane da sija odgovarajuća lampica. :thumbup:

Trougao je opšti simbol, pali se za gomilu stvari...npr. sijaće i ukoliko ti ne radi zadnje stop svetlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S'obzirom da je receno da se poruke javljaju kada je hladno i vlazno vrlo je jasno da se radi o Stilovoj "preosetljivosti" za nijansu nizi napon akumulatora od onog koji je idealan. A, upravo pri hladnijem i vlaznijem vremenu dolazi do nesto povecanog "samopraznjenja" akumulatora i napon bude nesto nizi nego sto je idelano. U svakom slucaju, kao sto Nesa rece, ako poruke nisu permanentne mogu se ignorisati.

Za ovaj problem sa "resetom" kazaljki svakako treba posetiti autoelektricara...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sija i pisti na sve strane i svaka cast ko ga napravi ovako :wallbash:

ovo je vozilo samo do +20C

cim padne temp. ispod toga odmah pisti jaooooo

a nije "akulumator" :rtfm:

bar ne kod mene jer sam stavio novi kod druga u servisu i sve isto :realmad:

a ide mi na zivce najvise onaj zuti trokut sto stoji

aaaaa

kako sam ja ljudi volio ovaj auto to nije moguce a sad ga iskreno mrzim posle svih ovih sran*a :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to liči na akumulator, nije merilo to čije i odakle, treba ga izmeriti. Stilo je na to baš osetljiv. Osim toga probaj da ne verglaš dok ti ne ispiše "check OK", senzor nivoa ulja ti izbacuje taj trougao ili ne valja ili mu oboriš amperažu kad zaverglaš.

Ja sam isto imao gomilu tih errora kad sam ga kupio i sve sam rešio, međutim zadnjih dana počinje da mi se pali lamica air baga, problem u OCS-u a napravio sam simulator. Kad sam sve pregledao i ustanovio da je simulator ok, onda sma merio akumulator. 12,1v ne valja čim malo padne lampica se pali. Onda sam pratio u vožnji dok je pod gasom sve je ok, kako stisnem kvačilo oduzmem gas odmah zapišti. Znači akumulator. Iako on pali sasvim normalno i nema klasičnih nagoveštaja da je gotov, hladnije vreme, vožnja pod svetlima po ceo dan i njegova starost (3.5 god.) učinili su svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najgore mjerili smo i jedan i drugi akumulator

uredu je i moj cak sa 12,8v ali me puno smara :thumbsup:

a i ove kazaljke sto se sve zakucaju i opet podignu to me najvise nervira :thumbsup:

i ja se trudim sve da sredim da ne pisti ali tesko ide :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vec sve receeno:

- zamena akumulatora NOVIM odgovarajuce amperaze, pa ako i dalje ne pomaze

- odlazak kod autoelekticara kako bi se proverile mase i kontakti, elektropokretac, brava...

Iskreno, meni ovaj reset deluje kao da se u trenutku startovanja (kada se iz akumulatora povuce ogromna struja, verujem da je kod JTDa sigurno par stotina Ampera) dodje do tolikog pada napona da se sve resetuje - dakle, u toj zoni treba traziti problem (probajte izmeriti na koliku voltazu padne napon akumulatora u trenutku startovanja)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

akumulator je crko.

desilo mi se isto to pre desetak dana, kupio novi i sve je u redu od trenutka zamene.

u stila jtd fabricki magneti marelli ide od 60A i 380Ah, ja sam uzeo energizer 63A 620Ah i odlican je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Marelli od 380A i energizer od 620A, su skoro iste jačine. to je u "A" i označava startnu stuju.

Ali su po različitim standardima, jedan je po DIN-u, a drugi po ISO standardu ako se ne varam...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

rijesio sam problem bar tako mislim

evo vec dva dana ne prikazuje greske niti padaju vise kazaljke u nesvijest tokom paljenja

problem je bio u akumulatoru :thumbsup:

kada izmjeri se napon bio je ok sve dok ne zaverglam onda se desi veliki pad napona :question: i reset svega :question:

cudno ali tako je

imam srece kod brata nov akumulator u fait bravo kupljen 10 dana prije nego ce imati udes

i tako da sam prosao sa 0 troskova :thumbsup:

p.s.ima li veze sto je 74A cini mi se,sutra cu tacno javiti koje su oznake

hvala jos jednom svima na savjetima :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj Stilo je lud 100% samo neki bagovi i neki problemi ne prodje dan a da me nesto novo ne iznenadi

evo ovako mi se desava kada je malo hladnije vrijeme i kada je kisovito zna da se desi

cesto zna da bude i onaj zuti trokut i da prikaze poruku kao oil level i fuel level neispravni ne znam tacno kako se pise :thumbsup:

i stvarno zna da ide na zivce :wallbash: :wallbash:

da li je neko imao ovakav problem i da li postoji ovakva tema jer je ja nisma nasao

i ja imam isti problem sve cesce mi se pali neispravan senzor nivoa ulja ... nervira me zuti trougao ... zna li neko gde se tacno taj senzor nalazi da ga skinem i ocistim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema o senzoru nivo aulja je ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=47824

Oko plovka...počni npr. da držiš rezervoar između punog i polovine (tamo gde se obično ne šeta plovak) i više ti neće izbacivati tu grešku. Izlizali se kontakti, možda samo i zaprljali. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...