Jump to content
FAS Goran
igorralic

Fiat Punto mk.2 - Navigacije ; CD changer

Recommended Posts

A reci mi buraz batice Visconti, taj šaržer koji još uvek imam, kako je on povezan na navigaciju?

Nešto mi u servisu gde su mi ubacivali Alpinu rekoše da ne može da se demontira jer valjda ide sve na jedan džek? Da li se sećaš? Ili ti Dusco znadeš li?

Hteo bih da ga prodam, još mi je on ostao, pa bih ga dao fazon za 10 EUR ko oće da se zeza a imam interesenta koji ima i sporting srednju konzolu koja kao obična ima pikslu na mestu rupe i držač za čaše što je meni lično bolje, ovako mi bleji šaržer bzvz, ako ga izvadim osta rupa, a piksla je na jako nepraktičnom mestu i moram da pogledam u nju kad tresem pljugovinu.. :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sarzer svoj posebni kabel koji se kaci na navigaciju, mislim da je dzek plave boje i ima cini mi se osam pinova. Sarzer se izvadi sa onim kljucem sto izgleda kao slovo U , otpoji se taj konektor i to je to, mozes da ga prodas...Tebi ce ostati pozadi u konzoli taj kabel sa dzekom sto je bio u sarzeru, ali to ne smeta, e sad , ako bi ti htio da skroz izvadis taj kabel koji ide do navigacije, mislim da je to vec malo teze posto je spojen u snop sa ostalim kablovima i razdvaja se samo tik do navigacije gore..ako me shvatas sta hocu da kazem, ali to nema veze, samo otpojis sarzer, kabel nek stoji - ne smeta nista, a dobro dodje ako ti nekad dodje da ponovo vratis sve kako je bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš šta meni nije jasno, kako to da laser nije radio ako je bilo kad ubaciš muzički CD, on ga vrti vrti pa kaže incopatible CD inserted, please insert navigation CD?

Kako on zna da nije navigacioni CD ako mu ne radi laser kojim bi pročitao sadržaj diska?

Jesi imao ti navigacioni disk? Mozda ne bi ni njega uspeo da procita.. Ono sto mi pada na pamet je to da je zbog nemogucnsti lasera da procita disk izbacivao sablonsku poruku ma sta da mu gurnes. Elem, nisu me sigurno zajebali ovi iz servisa, jer provereno nije pustao audio diskove, a sad ih fakat pusta.. :o

Nešto mi u servisu gde su mi ubacivali Alpinu rekoše da ne može da se demontira jer valjda ide sve na jedan džek? Da li se sećaš? Ili ti Dusco znadeš li?

Hteo bih da ga prodam, još mi je on ostao, pa bih ga dao fazon za 10 EUR ko oće da se zeza a imam interesenta koji ima i sporting srednju konzolu koja kao obična ima pikslu na mestu rupe i držač za čaše što je meni lično bolje, ovako mi bleji šaržer bzvz, ako ga izvadim osta rupa, a piksla je na jako nepraktičnom mestu i moram da pogledam u nju kad tresem pljugovinu..

Kao sto rece Visconti, u changer ide jedan kabl sa plavim dzekom. Izvuces changer a kabl ces lako smotati negde, ne treba ti vise. Onaj kome ga prodas ako ima srednju konzolu kao ti i ja onda samo ubode kabl i ubaci changer u rupu. A ako hoce pak da budzi tj. da menja konzolu pa onda da stavlja changer, ima da se kupi taj kabl koji ide od head unita do samog changera, a mozda moze i da se poruci negde, tipa BGElektronik..

Inace Oktopode, imam ja te viljuske za vadjenje, napravio sam ih neki dan dok zam se drndao sa ovim povezivanjem :coffee:

Ako ustreba, zovi :sleeping:

@Visconti

Vidjao sam da ljudi to rade, na mesto changera ubace neki player a gore ostane fabricki HU.

Kad pomenu te linije, da li se ti displeji (uopste, ne samo za navigaciju) repariraju, menjaju i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako, ja sam pitao u 3 razlicita rtv servisa i od svih dobio odgovor, kao to se ne isplati/mora da se mjenja komplet ekran i popravke nema, msilim ima ali bi najvjerovatnije prevazisla cijenu uredjaja itd. itd. E sad, kod vas je daleko veci izbor rtv servsa, a ljudi koji rade u njima su vjerovatno strucniji od ovih nasih fusera dolje, tako da probaj da se raspitas malo da li bi to moglo da se odradi...Ja sam cak rastavljao komplet onu prednju plocu od navigacije, ali vidio sam da tu malo sta moze da se uradi tako da sam vratio sve nazad i sad sam vec navikao na linije, samo da ne pocnu jos da se pojavljuju, za sad je display prilicno citljiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, znači ove u servisu je najverovatnije mrzelo da rascopaju snop, tako nešto su i rekli, ide cela instalacija zajedno, sigurno su mislili na snop a ne na džek, što je super...

Nisam imao navigacioni CD, ubacivao sam audio i mp3 :rolleyes:

A crtice mislite ona crtica što se uzduž ne prikazuje ništa na displeju? Kod mene mi se čini beše ima jedna još od kad sam kupio auto, tako da ne verujem da će sad odjednom da se pojave nove, a nekako sam počeo i da je ne primećujem uopšte, ima da se podešava ugao gledanja levo desno pa i ne bode oči...

Ma to Dusco kao što ti rekoh, kad kupuješ nešto onda ti smeta svaka sitnica, al opet za te pare pa polovno, staro, ja mislim da je skroz OK...i zaboraviš šta ti je smetalo.

Ja kad sam kupovao Punta smetala mi neka ogrebotina, a otad sam ga i sam izgrebao i isčukao na 100 mesta i više me pravo da ti kažem.... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusco ako si uspeo da središ da ti sama navigacija pusta audio diskove molio bi te da ljudima kažeš gde to mogu da urade i za koji novac jer mislim da bi bilo puno zainteresovanih koji ne bi menjali svoju fabričku navigaciju iako im ne radi sarzer... :) Ovako im on i ne treba ako sama navigacija pusta audio diskove... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Naravno Sale, navigaciju sam popravio u Japan elektroniku na Novom Beogradu, Pariske Komune 59, tel. 011 699 388

Kod mene je konkretno bio crko laser, cena opravke je bila laser 1100 + ruke 1400 = 2500 dobio sam garanciju 90 dana. E sad, moje misljenje je da je to malo skupo, ali je inat kod mene prevagnuo :wallbash:

Treba proveriti cenu u BG Elektroniku posto su oni generalni zastupnik za Blaupunkt. Kad sam kupio auto, changer nesto nije radio (setio sam se toga kad je Visconti istakao kvalitet ovih changera :rtfm::D:rtfm: ) i nisu me odrali.

Ma ne smeta meni ta crta, ionako ne gledam u displej dok vozim :ice: imam neki panel od Seata Ibize koji ima neke mrlje pa me zanimalo da li se to menja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusco ako si uspeo da središ da ti sama navigacija pusta audio diskove molio bi te da ljudima kažeš gde to mogu da urade i za koji novac jer mislim da bi bilo puno zainteresovanih koji ne bi menjali svoju fabričku navigaciju iako im ne radi sarzer... :) Ovako im on i ne treba ako sama navigacija pusta audio diskove... :)

Trebalo bi da pusta audio diskove, ne mp3 , sama po sebi i bez ikakvih zahvata...znaci otvoris, ubacis audio cd umjesto navigacionog i slusas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E da, da ne bude zabune, kod mene je integrisani citac u navigaciji bio neispravan, nije mu radio laser zato sam platio POpravku, ne PREpravku ;)

Za one koji imaju fabricku navigaciju u Puntu, a nisu do kraja upoznati sa funkcijama i mogucnostima evo uputstvo za upotrebu (tu je uputstvo i za changer)

Uputstvo za Punto navigaciju i cd changer

** Nemojte da vas zbuni slika navigacije u uputstvu, samo je maska drugacija sve ostalo je identicno. Inace oznaka za navigaciju je Blaupunkt TravelPilot RNS 3, a za changer IDC-A09

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo uputstvo za CD šaržer, kad se prikači na drugu jedinicu (radio), mora prvo da se dekodira. To se radi tako što se upali radio, prebaci na CD, zatim se na šaržeru drže dugmići za eject diskova 2 i 5 u isto vreme dok svih 5 ne počne da miga crveno. Zatim se na radiu pojavi upit za PIN kod šaržera i voila... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh.. Probao to cim sam se domogao tog uputstva... pokusao sam to vec i nista se ne desava.. :X

Inace jedna stvar mi je cudna, kad sam prvi put ubacio navigaciju, (kad su i pocele sve ove peripetije :) ) i dok je njen integrisani plejer bio u kvaru ona je prepoznavala changer, samo sto je za sve diskove ispisivala EMPTY, a sada ga uopste ne registruje, mozes samo da izbacujes diskove iz changera.

Onaj ko je to pravio i osmislio tako, alal mu .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde bih mogao da nabavim policu (ili nesto sl.) koja se ubacuje na mesto fabrichkog cd changera, poshto mi je crkao fabrichki, pa sam ga izvadio da ne stoji bezveze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko sta je sa cd chargerom,stavio svih 5 cd.ali nista,samo mu trepcu svih 5 brojeva,a displej pokazuje "loading cd" i kako se vade cd-ovi...(to je prva proba jer sam ga tek kupio...auto je 2000 god)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako trepće svih 5, znači da se neki CD zaglavio, tj da te uređaj zeza na očekivan način za ovaj uređaj :)

verovatno ne može ni da izbaci ni jedan disk...

meni je radilo tako da ga sa desne strane opalim ali baš pošteno pesnajom i onda promulja i proradi.

kad jednom povadiš diskove, ubacuj samo po jedan dok ne vidiš kad zeza al opet ti džabe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da radim da ga menjam? Sta si ti uradio sa tvojim?

Inace svih 5 je treptalo i pre nego sto sam ubacio prvi disk,ne rece kako se inace vadi cd?

p.s.imao sam max poverenje u BLAUPUNKT firmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa brate, to jeste Blaupunkt, ali neka jeftinija izvedba verovatno, a i koliko ti je star auto, toliko i uređaj, kakve li je klimatske uslove doživeo sve i slično...

Možeš da ih povadiš sve na silu pincetom, to pričam o ovima što se vide tj nije ga loadova, jedan ti jeste loadova, njega vadi poslednjeg uštrim udarcem pesnajom sa desne strane po konzoli :)

Ili ga odmah odnesi u TV servis da ga pogledaju i podmažu zupčanike tj osovinice, znaju da zarđaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD vadis tako sto drzis tipku (broj) na changeru

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće da može kad mu trepću svi brojevi, otkaže svaku poslušnost...

Primetićeš da kad se pali nema onaj detalj kad ispomera učitan disk već se ne čuje ništa da radi, proradiće možda i sam nakon par dana i nekoliko rupa (ne šalim se)

E a ako vadiš pincetom, sigurno ćeš ograbati disk pa vidi šta ćeš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Pise da je treptalo i prije nego je ubacio disk...

Vjerovatno changer nije "povezan" tj. ne prepoznaje ga player/navigacija ili ecu

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je dobro "povezan" posto je trazio "kod" koji sam uredno uneo i samo dugo stoji "loading" na displeju.

Moje glavno pitanje je vredi li se uopste baktati sa ovim,ili jednostavno kupiti nov radio cd,(sada su valjda povoljni) pa da imam i mp3.

Samo u tom slucaju na koje mesto treba staviti nov radio cd,jel tamo gde sad stoji changer,sta ona sa postojecim radiokasetofonom koji je gore? i kome uopste treba kasetofon???

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bi na N.BGD-u mogao zameniti (ugraditi novi) ovaj moj fabricki audio sistem (i izbacio cd charger)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...