Jump to content
FAS Goran
igorralic

Fiat Punto mk.2 - Navigacije ; CD changer

Recommended Posts

 

Kada narezujes CD narezi ga kao AUDIO CD i sve ce da ti sljaka jes da moze da stane samo 80 min iliti par pesama ali kao privremeno resenje je dobro.

Je l' ima veze i koja je brzina rezanja?

Kada narezujes CD narezi ga kao AUDIO CD i sve ce da ti sljaka jes da moze da stane samo 80 min iliti par pesama ali kao privremeno resenje je dobro.

Je l' ima veze i koja je brzina rezanja?

 

Stavi na najsporiju koja moze, da ti ne bi bagovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kako funkcioniše cd changer? Jel bi on trebao odma da mí pusti cd kad kliknem na neki broj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubacim cd u fabricki blaukpunt cd sharzer i on ga ocitava, ali muzika nikako da krene, sta je u pitanju.?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se plaća po pesmi?:D Ubaci i jednu črvenu zajedno s ("Mile voli) diskom za svaki slučaj.

Da, te ne obeshrabrujem,ali u 90% slučajeva taj šaržer ne radi i nema nekog opšteg uzroka, pa da se lako reši,a ni majstora više nema takvih da hoće da se bakću i opravljuju kad ima ispravnih za 20ak €. I ima Microlink emulator koji menja standardni šaržer, pa dati preko 20eur eur za popravku (a možda i za polovan koji qrdi) je bacanje para.

Kod mene u Puntu ne radi, naravno i samo popunjava rupu, dok ne nadjem neku lepu kasetu koja će da upadne umesto tog Blausranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam pitanje.

 

Danas dok sam sredjivao auto (bio je ugasen), u jednom trenutku mi se restartovala fabrica navigacija/ radio, i trazio kod, i posle toga kad god upalim auto trazi mi kod da unesem.

Nije nikakav veliki problem samo me nervira, pa ako se neko do sada susreo sa tim i ako ima resenje neka mi javi.

Inace auto je punto mk2 sporting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nov sam na forumu.

Naime, imam Punta mk2, sa blaupunkt radiom, navigacijom i cd changer-om. Pre nekoliko dana sam oterao auto kod majstora na mali servis, kada sam uzeo auto, video sam da mi je majstor skidao akumulator, jer se resetovalo sve sa tripa i radio mi je trazio kod. Ukicao sam kod, i od tad mi cd changer ne ocitava cd-ove. Tacnije, on prepozna cd na trenutak, ocitava, kao da se muci, i posle toga izbaci kao da je cd prazan, pa kasnije kao da cd uopste nije ubacen. Ekran mi ne pokazuje neke linijice pa mi je malo otezano da procitam sta pise jer je na nemackom. Pre toga je sve super radilo. Ne znam sta da radim, ako je neko imao slicna iskustva ili ako ima neki savet dobro bi mi dosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se plaća po pesmi? :D Ubaci i jednu črvenu zajedno s ("Mile voli) diskom za svaki slučaj.

Da, te ne obeshrabrujem,ali u 90% slučajeva taj šaržer ne radi i nema nekog opšteg uzroka, pa da se lako reši,a ni majstora više nema takvih da hoće da se bakću i opravljuju kad ima ispravnih za 20ak €. I ima Microlink emulator koji menja standardni šaržer, pa dati preko 20eur eur za popravku (a možda i za polovan koji qrdi) je bacanje para.

Kod mene u Puntu ne radi, naravno i samo popunjava rupu, dok ne nadjem neku lepu kasetu koja će da upadne umesto tog Blausranja.

I pored svega sto sam rekao, pljunuo sam sebi u lice i nabavio ne jedan, ni dva nego TRI poluispravna changera, pa cu valjda od 4 da napravim  jedan dobar. Videcu sta ce biti od svega kad se bacim na posao. :construction:

...jer volim da sve bude isptavno i onako kako je fabricki zamisljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima blizeg iskustva sa cd playero-om i sarzerom za punta, fabrickim naravno ? Interesuje me sledece: 

- Koje kablove treba imati da bi se povezao cd i sarzer i kako se povezuju ? 

- Da li sarzer cita i mp3 diskove ili samo audio ? 

- Da li se moze promeniti osvetljenje playera tj. ona klasicna zamena dioda ? 

 

Imam zelju da stavim farbicki cd i sarzer i konzolu od sportinga zbog estetike pa se razmisljam da li je sve to isplativo i da li je korisnije ? Ja sad imam cd player pa sam vrlo skeptican oko kupovine istog 

 

Hvala  :cheers:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da postoji fabricki plejer koji cita mp3, a sarzer ne cita mp3 sigurno ...

Sto se osvetljenja tice moze da se zameni, a sto se konzole tice mozes i nju da zamenis sa nekom koja ina pikslu i drzac za case ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD player koji čita mp3 fajlove postoji, imam ga u svom Puntu (model Blaupunkt MY03):

IMG_9091.jpg IMG_8405.jpg

Da li šaržer takođe čita mp3, to već ne znam.

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

MP3 plejer-dobra stvarcica. Malo skupa za moj dzep za polovnu stvar. Mislim na original. Changer- ne cita mp3. Zaobidji ga  u sirokom luku. Moja preporuka. 

 

Ja mislim da postoji fabricki plejer koji cita mp3, a sarzer ne cita mp3 sigurno ...

Sto se osvetljenja tice moze da se zameni, a sto se konzole tice mozes i nju da zamenis sa nekom koja ina pikslu i drzac za case ;)

Obratu paznju na teskt zute boje.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam hteo zbog estetike da promenim sve, gore cd player fabricki, konzola i pri dnu sarzer. Gile, zar toliko losih iskustava sa sarzerom ? Pristao sam na to da kupujem modulator za pojacalo i signal iz fabrickog playera zbog sabwoofera ali koliko vidim mnogo cu izgubiti umesto dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi šta ti je prioritet i šta u stvari hoćeš. Ja sam hteo estetiku, dobar zvuk i što manju atraktivnost za obijanje i krađu, tako da imam sve fabričko: pomenuti plejer, 6 fabričkih zvučnika a ubacio sam takođe i fabrički aktivni subwoofer. Meni sasvim dovoljno i dobro. Ako nabaviš taj mp3 plejer šaržer ti nije ni potreban, na jedan CD možeš nabaciti stvarno brdo muzike. Imaš takođe i opciju dodavanja na njega onog Microlink emulatora pa možeš koristiti i USB fleš - a tek onda nemaš potrebe za šaržerom. Šaržer pripada eri muzičkih (običnih) CD diskova, prevaziđen je odavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bas vrlo tesko naci, kada bih nasao verovatno bih to kupio i zavrsio tu celu farsu ali izgleda sarzer vise nije tako zanimljiv u celoj prici. Hvala Sale !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov košta 750 evra, pa ti vidi... :)

Sunce li ti!!! Pa, to je pljacka!!!  :realmad:

Zavisi šta ti je prioritet i šta u stvari hoćeš. Ja sam hteo estetiku, dobar zvuk i što manju atraktivnost za obijanje i krađu, tako da imam sve fabričko: pomenuti plejer, 6 fabričkih zvučnika a ubacio sam takođe i fabrički aktivni subwoofer. Meni sasvim dovoljno i dobro. Ako nabaviš taj mp3 plejer šaržer ti nije ni potreban, na jedan CD možeš nabaciti stvarno brdo muzike. Imaš takođe i opciju dodavanja na njega onog Microlink emulatora pa možeš koristiti i USB fleš - a tek onda nemaš potrebe za šaržerom. Šaržer pripada eri muzičkih (običnih) CD diskova, prevaziđen je odavno.

Meni ''samo''  fali taj MP3 plejer i onda sam barabar sa Saletom. Ja trpim taj changer iz dva razloga>mozda cu uspeti da ga popravim (mada su male sanse) i drugi razlog je taj sto mi se konzola sa drzacima za case ne dopada bas nesto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti uvek mozes da napravis neku policu za sitnice umesto changera... meni je bio plan da umesto konzole sa drzacem za case, ubacim tu iz sportinga i da cd plejer bude dole, a gore da bude polica za sitnice... i uradicu jednog dana ... kad bude viska para :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj,mrka kapa ali da probam..nakon procitanog..Nov sam..uzeo sam punta 2 i molim za pomoc,savet u vezi fabrickog kasetasa i cd sanzera..

U puntu mi je bio taj cd sz koji je nesto krkljao,zaglavi izgleda cd..i kazu mi da uzmem taj cd sz jer je jeftiniji nego popravljati..i tako i uradim.

Uzeo sam,porucio od rasturaca taj cd sanzer,izvadim stari,uzmem taj drugi,prikacim postojeci dzek i prc..Gore na radiju prebacim na cd,valda tako ide,ubacim obican cd, pa drugi cd..on ga uvuce,malo ucitava i vraati ga samo.Nikom nije jasno,svi probavali..

Ja lika nazovem,velim nevaljati ovaj cd sz..on mi posalje drug,tj.sad treci..sve isto uradim,prikopcam prosto i ono opet isto,nece..primi,zucka,cita i nista:wallbash:

Molim sve koji mogu da mi kazu sta sad,sta raditi?? 3 komada imam sad..:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...