Jump to content
FAS Goran
vivicav

Lybra - problem sa podizačem prozora

Recommended Posts

pozz cijeli vikend sam potrosio na otklanjanju kvara na prozovima ali uzalud..5 sajli sam razvalio stalno mi se zapetnja koji je razlog da limi neko moze pomoci?

Jednu stranu namotam i drugu malo i kad prikljucim odradi 2 puta i zapetlja se znaci poludio sam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vivicav :welcome:

drago mi je da sam bar malo pomogao,bar savetom :unsure:

jer sam se i sam uverio :yes da vracanje te sajle nije bas jednostavno <_<

a opet u privatnoj reziji sve izadje maltene dzabe :whistle: ,doduse uz malo truda :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mik

Jeste vrlo povoljno u sopstvenoj režiji. Moj prvi problem, zbog kog sam otvorio ovu temu, je bio komplikovaniji jer sam iz neznanja pokušavao podizanje prozora nakon pucanja podizača. Tada je rešeno u radionici "Boban sajle"... :veryangry: Sada sam veteran Lybrinih podizača :rolleyes: pa je sve lakše.

@vejza

Što se tiče tvog problema, nije mi jasno kako uspevaš uvrtati sajle? Da li je ceo sklop sastavljen, ugrađen u vozilo i onda se to desi ili ti se desi prilikom testiranja van vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put sam je montiro i krenula gore dole i zapetljala se i onda sam jos 3 puta pokusavo samo je prikljucim na kontakt ali se ponovo zapetlja ali mislim da nisam ih dovoljno (sajle) sad cu ponovo pokusati nisam vise pametan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni pokušavao da dovodim napajanje na motor dok ceo sklop nije bio u jednom komadu tj. sastavljen. Mislim da je ovo bitno jer se time obezbeđuje ravnomerna zategnutost sajli što mi se za ovakvu konstrukciju čini veoma bitnim! Verujem da jedino tada obezbeđuješ istu brzinu kretanja oba kraja sajle što garantuje ravnomerno namotavanje jedne i odmotavanje druge sajle. Ako pokušavaš nešto dok je jedan kraj sajle slobodan, ili ga držiš zategnutim rukom, mislim da je uvrtanje sajle garantovano :question:

Savet je da sve sastaviš, podmažeš po preporukama sa početka teme, ugradiš u vrata i onda prvi put dovedeš napajanje na motor. Barem sam ja tako radio... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ovo super objasnjeno, ali nekako imam problem sa skidanjem tapacirunga, i to vozacevih vrata, stoji kao zakovano dole kod onog macjeg oka, pa me intersuje, je li tu zabica tako drzi ili ima saraf...i ona ukrasna lajsna koja inace na zadnjim vratima lagano ide van na prednjim ni da mrdne...Pa ako moze neko koje skidao, par uputa oko tapacirunga, ima li tu sta za pokidati ili mora malo vise sile? Pa ne bih sad bas vozio majstoru , jer on ce sigurno manje paziti od mene...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imaš šaraf ispod mačijeg oka, od dole kod lampe, dva u rukohvatu vrata, jedan ili dva kod kvake. kad ih sve poskidas tada moras bukvalno iščupati tapacirung iz plastičnih žabica sve u krug i na kraju dizati na gore da plastična lajsna izađe iz ležišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sve sam skontao, samo taj kod macjeg oka, ne kontam kako doci do njega, jer se bojim da mi ne pukne to macje oko...kako se vadi macje oko, u kom smjeru... sa cim....sve ostale sarafe sam povadio ali tu je malo problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da pukne. Ja sam skidao dosta puta bez problema. Uz pomoc dva tanja odvijaca vadis ga prema sebi ako stojis ispred otvorenih vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, hvala... :thumbsup: Uspjeo sam, u stvari bilo je toliko jednostavno posle vadjenja onog macjeg oka...Sve zavrseno relativno brzo, a ukupno mi je trebalo pola sata. I da izvinjavam se jer nisam javio odmah.

Naj duze mi je trebalo da odem do radnje i kupim onu plastiku, zabicu ili kako se vec zove...

Jos jednom hvala puno i dodao bih samo broj i raspored sarafa koje ste obavezni skinuti kad skidate tapacirung vozacevih vrata...

Znaci ovim redom, ispod retrovizora 1, ispod zvucnika 1, skroz dole kod sijalice 1, ispod macjeg oka 1, plastika od prekidaca 2 vani i jos 2 unutra, i plastika kod poluge za otvaranje vrata jedan vani jedan ispod kad se skine plastika...

To su bile moji problemi , ostalo je zaista lagano, cak mi nije bila potrebna nikakva sila za vracanje one imitacije drveta, jer ona ima svoj zlijeb i vraca se bez ikakvih problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, bitno da sve radi kako treba a i da smo nesto naucili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, hvala... :thumbsup: Uspjeo sam, u stvari bilo je toliko jednostavno posle vadjenja onog macjeg oka...Sve zavrseno relativno brzo, a ukupno mi je trebalo pola sata. I da izvinjavam se jer nisam javio odmah.

Naj duze mi je trebalo da odem do radnje i kupim onu plastiku, zabicu ili kako se vec zove...

Jos jednom hvala puno i dodao bih samo broj i raspored sarafa koje ste obavezni skinuti kad skidate tapacirung vozacevih vrata...

Znaci ovim redom, ispod retrovizora 1, ispod zvucnika 1, skroz dole kod sijalice 1, ispod macjeg oka 1, plastika od prekidaca 2 vani i jos 2 unutra, i plastika kod poluge za otvaranje vrata jedan vani jedan ispod kad se skine plastika...

To su bile moji problemi , ostalo je zaista lagano, cak mi nije bila potrebna nikakva sila za vracanje one imitacije drveta, jer ona ima svoj zlijeb i vraca se bez ikakvih problema...

Gdje si u BL nabavio ovu zabicu i koliko je para?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce nabaviti i zameniti klizac za Fiat Stilo 5V? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za Lybru kupio u Autoricmabiju u Zemunu. Mislim da je oko 600 din bila. Okreni pa vidi da li imaju za Stila.

Ako nemaju, okreneš neku drugu. Pun je Beograd prodavnica.

A ako ne nađeš nigde, onda pravac kod Žike sajle na Karaburmu ili Boban sajle na Dušanovcu, šta ti bude bliže. :thumbup:

Edited by Sreten91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...