Jump to content
FAS Goran
Maresca

Bravo 1.2 16v / 1.9 JTD - rezerva ; potrošnja

Recommended Posts

Pricas za fiat bravu 1.6?prosek od 5litara kombinovane voznje pa i voznje po auto putu za 1.6 je nemoguca.preracunaj se malo bolje,to je jednostavno za taj auto nemoguce:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, 1.2 16v...naglasio sam da sam uspeo pazljivom i laganom voznjom da dodjem do te potrosnje, iskreno nekad me zamara da kilavim ali jednostavno dzep nekad ne dozvoljava brze, nekad...Mom stilu voznje vise lezi snazniji motor ali sam ovim motoricem vise nego zadovoljan, mislim na konstrukciju i ono sto on pruza...

sto se tice rezerve to nisam utvrdio, nasao sam katalog gde kaze da mu je rezervoar od 50l a provalio sam ga da na nizbrdici pokazuje manje goriva nego sto zaista ima a na uzbrdici vise (prednjim delom okrenut ka uzbrdo)

videcu zimus potrosnju sa 14ticama, mozda uspem da spustim jos malo...sada kotrlja 195/50 15

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako su to talijani stavljali razlicite rezervoare bez nekog smisla, ali kod mene je zapremina 60l. Pre sipanja, merac je pokazivao na samom pocetku crvene zone ali nije upalio lampicu. Tek bi je upalio na nekoj nizbrdici. Nasuo sam tacno 52 litre, do cepa dok pistolj nije sam iskljucio, sto ce reci da je rezerva oko 8 litara. Sto se tice potrosnje, konacno sam izvukao neki zakljucak...

Sa tih 52 ili 53 litre predjem oko 850 km gradske voznje. Sto ce reci ~6.2l/100km. Svaki dan putujem na posao, prelazim istu razdaljinu. Proverio sam i kilometar sat na autu i iznenadio se da nelaze mnogo. Pokazuje vise nekih 20ak km na ovih 850km. Proverio sam udaljenost GPS-om i preko google maps i zakljucio da je to tacno a ne sat na autu. Zasto pokazuje pogresno ne znam. 14" gume su na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ponovo pročitao celu temu i vidim da ima različitih podataka. Sva dokumentacija koju sam do sada sakupio se, za divno čudo, slaže u tome da 1,2/1,4/1,6 imaju 50L, a svi ostali 60L. U pitanju su Service Manual PDF onaj iz 4 dela, Bravo Mk2 brošura UK i scan predstavljanja Bravo/brava iz Avto Magazina 1996. U Haynesu nisam uspeo da nađem (što ne znači da nema, možda samo nisam bio dovoljno uporan).

Samo jednom sam pustio da se upali lampica (da proverim da li radi :D ) i stalo je nekih 43-44L, tako da pretpostavljam da je kod mene rezervoar 50L. U pitanju je 1,6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam sipao ceo rezervoar i navozao se po nekim brdima, ravnom, autoputu, BGu i Bravo 1.2 16V mi trosi 6.5l, pritom ga uposte nisam stedeo tako da sam zadovoljan sto se potrosnje tice.

Inace tek sto se upalila lampica rezerve, a stalo je 51l, sto znaci da je (oko) 60l kapacitet rezervoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako imam original uputstvo/manuel/knjigu sto sam dobio uz Bravo-a kad sam ga kupio. Pise za svaki Bravo pa evo da napisem sve u 1 postu,nema 1.2 valjda zato sto je izasao posle svih ili bar posle ovog manuela koji ja imam? :D

 

1.4      - 7l rezerva 50l rezervoar

1.6      - 7l rezerva 50l rezervoar

1.8      - 7l rezerva 60l rezervoar

2.0      - 7l rezerva 60l rezervoar

1.9D   - 7l rezerva 60l rezervoar

1.9TD - 7l rezerva 60l rezervoar

 

Mene zanima sledece,rezerva je ovo crveno? Meni se lampica pali izmedju crvene i prve bele crte i koliko uopste iznosi 1 bela crtica? :D Ako cemo prostom racunicom da je sredina 30l ispada da je 1 crtica 3.xxx goriva sto ne odgovara od 30 prema 60 tamo bi trebalo da je 4.xxx? Jel moguce da su napravili tako da nije ceo broj 1 crtica ili ima neki drugaciji sistem?  :D

 

 

 7d435b6c2ed94c43aae3b90.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica se pali kada dostigne taj nivo od sedam litara. A 30l,(polovina rezervoara) nije na sredini skale vec 2do3 crte iznad polovina, bar je kod mene tako. To je zbog samog oblika rezervoara. Pri vrhu je siri i zato treba kazaljki dosta da bi se uopste i odlepila ako je rezervoar pun, a kad padne ispod 30l, kazaljka samo pici dole. Ja sam se prvi put iznenadio, presao 100 i kusur kilometara od kako sam sipao pun,a ne mogu da vidim da se pomerila, rekoh sebi, eto zasto nas narod ne sipa do cepa, sad i se i merac pokvario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D 

Da, skala nije linearna i meni se ponasa kao Vanduu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bolje da su ostavili  samo rezervu i pun rezervoar  a izmedju nista kad svakako nicemu ne sluzi osim da zbuni coveka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Bravu 1.9 JTD i zanima me da li neko zna koliko litara ostaje kada se upali rezerva? Unapred hvala .....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada, nakon spajanja tema, ranije napisane postove (odgovore) u temi na kojoj smo.

Inače, treba da zaboraviš da voziš na i oko rezerve taj auto, ukoliko je možda to razlog pitanja... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...