Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

Carina se placa 12,5% ukoliko nemate Eur1 obrazac. Nemojte se zavaravati da je drugacije.

Porez je 20% i generalno uz instrukcije speditera ne moze da bude veliki porez. A pitanje je da li se i isplati dovoziti i muciti da bise nesto sitno ustedelo jer bugarska kola su uglavnom iz Italije a Lybra vec kod nas ima po povoljnoj ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Od skora me zanima kupovina lybre, gledao bih prvenstveno benzinca jer mislim da ocuvanog dizelasa necu naci. Posto su poznati po vecoj potrosnji najbolje bi bilo da ima i plin. Koji motor se najvise preporucuje, vidim da 1.8 ima problem sa nekim varijatorom? Za 1.6 kazu da je preslab, ali mi to nije bas jasno, hoce li biti dovoljan za normalnu voznju, bez divljanja? Pretpostavljam da bi sa 5 ljudi u autu trosio dosta.

Sta mislite o ovome, da li deluje sumnjivo zbog cene:

http://www.polovniau..._lybra_18_plin/

oglas.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji kraj farban (hauba i oba krila) i farovi i maska deluju novo...

Da i ja sam to pomislio sa slika. Zadnja leva vrata ulubljena, a cini mi se i branik. Ko zna kakav je udes preziveo pa ga ispeglali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro to i nije strasno. Ali ovo nared je ipak farbanje sva 3 dela pa moze da bude svasta...

P.S. i ja imam slicnu malu ogrebotinu ali na desnom zadnjem rubu(vukla zena kontejner ko Her ZIka po zadnjem snegu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ja sad kupujem auto i da sam iz Novog Sada (ustvari jesam), otišao bih već danas da je pogledam, jer ako išta valja otiće vrlo brzo. Pa sve i da imaš hiljadu evra ulaganja opet će izaći 3000e. A i ona koju kupiš za 3000 će imati 500e ulaganja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovoj Libri mi se ne svidja desni far, malo mi je mutan, a mozda je i do same slike. Takodje mi se ne svidja sto je sa plinom, jer holandski uredjaji nisu bas najsrecnije resenje ovde kod nas, tako da moras da racunas da ces morati da menjas plinski uredjaj u nekoj skorijoj buducnosti, sve zavisi koliko ces zadrzati auto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta ti znači to za plin, nije valjda da naši ugrađuju bolje uređaje?

A mutan far znači da nije (bar sa te strane) skoro udaran..:)

meni malo boja izgleda kao da nije fabrićka, ali bem li ga, možda je do fotoaparat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego je problem u odrzavanju tih holanskih uredjaja ovde kod nas, posto ne postoje ni servisi a ni delovi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :)..Nov sam na forumu,i potencijalni kupac LL..Primetih ovu na oglasima,pa bih zamolio forumase za misljenje o istoj :).... http://www.mojauto.r..._Lybra_2001_god

farovi deluju dobro,limarija isto,unutrasnjost ocuvana,doduse ja sam laik,ali ovde ima iskusnijih clanova-vlasnika ...pozdrav i hvala :)

Clip_4.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasna slika unutrasnjosti tj instrument tabla. Suvozacev airbag kao da je presvucen ?! :question:

Cini mi se da je prednji branik malo pukao ispod leve maglenke.

A meni jedna od stvari koja upada u oci kad vidim ove nalickane motor a rashladna tecnost plave (zelene) boje. Mislim da svaka lybra treba da ima G12 tj crveni antifriz...

"BRUSENU KOZU i VELIKU MUZIKU, iz opisa, necu da komentarisem :)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozemo da pretpostavljamo jer je oglas istekao, pa nemamo pojma mi koji nismo odmah videli o cemu se radi.

Iako se 100 puta govori da se kace print screenovi to se opet ne radi. Massaarisu sam print screen jednom vec morao da dodajem.

Sta mislite za ovu, sve mi nekako deluju prefise savrsene za te pare :)

http://www.polovniau...a_lybra_18_gas/

Od sada ce svaki link ka oglasima koji ne sadrzi print screen biti obrisan.

Ko ne zna kako se isti postavlja neka mi se obrati preko PP-a, dobice kratko uputstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ako se auto ponovo pojavi u oglasima, kod drugog prodavca, po drugoj ceni, zafarban..ili ako posle pola godine hocemo da vidimo koliko je takav auto kostao.. treba stavljati PrtSc, ne košta ništa.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno konrektno pitanje ... lancia lybra 1.9 jtd 115 ks kraj 2003 god. , prva registracija 2004 god.. oko 168.000km navodno prava kilometraza ... godisnje prelazim izmedju 30.000 i 50,000 km... posao mi je izvodjenje elektroinstalacija... do sada sam vozio fiat mareu karawan sw 1.6 16 v benzin-gas, ustvari jos uvek vozim, pisao sam vec nesto malo o njoj... A da cena je 3.000,00 e , bez registracije... veliki servis bi trebao da se ,opet kazem navodno , za nekih sest hiljada .... sta vi ljudi kazete , da ili ne... toliko bi mogao da odvojim, mislim para, mozda da malo sacekam pa da dodam jos jednu hiljadu... ili mozda stilo... pomagajte... a iskreno malo se i plasim dizelasa, zbog odrzavanja...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim Lybru vec duze vreme,isto 1,9jtd i nemam reci... stvarno je super auto, ne trosi puno, udoban :) ako je ocuvan auto, to ti znas, 3,000 e nije uopste puno. sto se tice kilometraze, sto i ti kazes navodno, to nikad nemzes da znas,pogotovo ako je sa auto pijace onda znas da je sigurno vracanja, ali ti jtd motori bez problema prolaze 500-700 hiljade.

sto se tice Dizelasa, za mene su zakon, mislim da nema sta da se bojis, i mislim da su mnogo laksi za odrzavanje dizel nego benzin motori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno konrektno pitanje ... lancia lybra 1.9 jtd 115 ks kraj 2003 god. , prva registracija 2004 god..

Upravo takvu Lanču imam i ja. Održavanje - ne može biti jeftinije. Ali zaista.

Veliki servis oko 200 - 250 € radi se na 120.000 km.

Mali servis oko 40 - 50 € radi se na oko 20.000 km. Za koji auto je jeftinije od toga ?!

Teoretski "veliki" kvarovi su plivajući zamajac, i turbina.

- Pumpa viskog pritiska nije ni teoretski kvar, evo ti ceo forum, maltene niko je nije ni pomenuo. Vlasnici JTD ne znaju da taj deo postoji.

- Turbina je od svih dizelaša upravo na JTD najpouzdanija. Takoreći opet samo teoretski kvar. A reparacija je manje od 200 €

- Jedini iole realan "kvar", je dotrajalost plivajućeg zamajca (na preko 400.000 km) i on košta oko 200 €.

Ako ti pređeš godišnje oko 35.000 km ti ćeš za gorivo dati oko 4.000 € (ma koji auto da voziš) Pomenuti troškovi su minorni samo u odnosu na gorivo.

- Svi ostali potrošni delovi i materijal su za Fiat-Lancia na donjem minimumu. Mislim na kočine pločice, diskove, delove trapa, gume, akumulator i slično.

- Servisna mreža za Fiat -Lanciu je u Srbiji daleko najmasovnija i najjeftinija

Ja zaista, iskreno ne znam koji bi ti auto bio povoljniji od onog sa JTD motorom. A pri tome je Lybra limuzina par-ekselans !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali servis oko 40 - 50 € radi se na oko 20.000 km. Za koji auto je jeftinije od toga ?!

U kom servisu?

Ja sam samo ulje za mali servis na JTD platio oko 4.700 din (Selenia WR) + filteri + ruke = oko 85 €.

Za 1,6 16v isti zahvat košta 50ak €.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis oko 200 - 250 € radi se na 120.000 km.

Mali servis oko 40 - 50 € radi se na oko 20.000 km. Za koji auto je jeftinije od toga ?!

Intervali za veliki i mali sevris nisu dobri. Cene moguce samo sa delovima slabijeg kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo vec kod intervala, na koliko km se preporucuje zamena ulja (wr 5w40) na jtd motoru?

a na koliko veliki servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...