Jump to content
FAS Goran
oktopod

Šta je bolje od delova kupiti originalno / kvalitet delova?

Recommended Posts

Da, da, ima i toga...promeni majstora za vemteiranje trapa pa pogledaj ponovo kod nekog drugog, mozda ce to pomoci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamijenio letvu, odradim optiku trapa, dođem kuci (jedno 10-ak km voznje) kad nesto lupka kad motam. Odem opet majstoru kad ono svukle se mandzetne sa letve. Stavi on neke metalne selne. Valjda nece letva odmah otici, ali garant je u nju uslo vode posto je kisa spiala. Ima garanciju godinu dana, valjda ce se pokazati ranije ako joj sta fali.

Kad mijenjate letvu volana, neka vam obavezno stavi metalne selne ili nesto slicno, inace ima da se svuce za sekundu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba li set kvacila za Fiat Punta 1.2EL 8v,u prodavnicama u mom gradu ima samo Valeo po ceni od 7300din,njega ne preporucuju koliko sam cuo.Jel zna neko gde bih mogao da nadjem Luk i Saks po povoljnim cenama?

Jedan forumas mi je nudio Luk-ov po 7000din i Saks po 8000din,ne verujem da je to nesto originalno posto je po toj ceni.

Molim za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumas Plamenni mi nudi LUK-ov set po ceni od 7500din,kaze da je original.

Evo njegove poruke:"ja uzimam delove od nemacke firme trost auto tehnik servis preko svoje firme i imam rabate na sve delove i za sva vozila.A u orginalnost i kvalitet nikad nisam sumnjao jer to su nemci koji imaju svoje veleprodaje po citavoj evropi i aziji i rade iskljucivo sa orginal delovima"

Jel imao neko iskustva sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao komplet za veliki + mali servis za Stilo JTD:

 

230120141367.jpg

 

Iz odlicnog dugogodisnjeg iskustva na JTD, preporucio bih uvek prvo ovakvu varijantu. Bez ikakvih problema, skripanja, stektanja, motor samo prede.

Jos 5 kila Selenie WR i spreman sam kao zapeta puska. PK krug utegnut nedavno takodje originalima, svaka preporuka.

Najezim se kad cujem JTD koji lometa i skripi pri kretanju ili na malim obrtajima, a masa je takvih. Lose odrzavanje, praceno jos gorim kvalitetom delova.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao komplet za veliki + mali servis za Stilo JTD:

 

230120141367.jpg

 

 
Koliko para je set ako nije tajna? Hvala!  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao komplet za veliki + mali servis za Stilo JTD:

 

230120141367.jpg

 

Iz odlicnog dugogodisnjeg iskustva na JTD, preporucio bih uvek prvo ovakvu varijantu. Bez ikakvih problema, skripanja, stektanja, motor samo prede.

Jos 5 kila Selenie WR i spreman sam kao zapeta puska. PK krug utegnut nedavno takodje originalima, svaka preporuka.

Najezim se kad cujem JTD koji lometa i skripi pri kretanju ili na malim obrtajima, a masa je takvih. Lose odrzavanje, praceno jos gorim kvalitetom delova.

 

Gde moze da se kupi i koja je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, da ne reklamiram vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam mogucnost da pretrazim forum a jako mi je hitno jer pisem sa mobilnog, pa vas molim da me posavetujete koje proizvodjace da uzmem I gde da kupim najpovoljnije da mi ne uvale nesto.
Trebaju mi svecice, kablovi, koje ulje da kupim tj da li da uzmem selenia gold, za punta mk.2b 2004 1.2 8V

Hvala vam I izvinjavam se ako je negde a verujem da jeste pisano o delovima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

koju god da uzmes isti ti je djavo  samo radi veliki servis do 60 000km  i neces imati problema koji god set  zupcenja da stavis i vodenu pumpu . :)

moja preporuka ti je da ako nadjes ovaj set  zupcenja da kupis  tu ti dolazi sve u kompletu za veliki servis nije skupo  ali  i nema da skripi posle servisa  ja sam taj set ugradio na stilu  jtd i prezadovojan sam nema skripanja ceketanja  ni kad je hladan motor niti kad je zagrejan  i to mi je naj bitnije  jer neki se zale da su posle velikog servisa dobili skripanja spanera  kajseva i tako redom   prilikom startovanja hladnog motora  kod mene te skripe nema  zato i preporucujem ovo 

 

Fotografija0233.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno dok nisi bio ozenjen:-)

OT: kao sto rece dejica ili uzmi bilo koji i mjenjaj na 60000km ili uzmi original pa mjenjaj na 100-120 000km

Samo kais uzmi kvalitetniji...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...