Jump to content
FAS Goran
LanciaFreak

Lancia Lybra - problem magljenja stakala

Recommended Posts

Mogu gaće donekle da pomognu, neke manje, neke više. Najviše pomažu dugačke vojne (zelene, debele) a najmanje obrišu tange. Mada je sa njima i najinteresantnije! Izuzetno je zanimljivo posmatrati reakcije ljudi kad mašeš tangicama ispred sebe, niko ne kapira da ti zapravo brišeš maglu sa šoferke. Neki skrenu pogled, neki te psuju a većina te smatra idiotom :turned: Ima i onih koji se mahinalno jave dizanjem ruke misleći da im mašeš za pozdrav a onda se sablaznu kad prepoznaju najlepši deo ženske garderobe. Dakle gaće kao što reče moj drug MishonniuM jednostavno nisu dorasle zadatku. Počeću od sutra sa brushalterima :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzgred a da li je neko od vas zamgljenih proverio kuda ide crevo od kondeza od klime.... da vam ono nije zapuseno ili neka fabricka greska pa nabija vodu negde...

posto je vise vas opisalo jedan simptom da na magicnih 4 C` pocinje da magli... iskljuci se kompresor i onda nastaje potreba za untercigerom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć gledam Stila 5V a on kao kupatilo zamaglio sva stakla, dok moj još karavan nigde maglice. Temp 25 C i prebačena klapna na spoljni vazduh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miško, auto će uvijek da magli, ako je klima bila upaljena a zatim ugašena. To se zna dešavati i po ljeti,a kamoli zimi. Zato sam izbacio senzor magljenja koji je sam pali klimu čim se nakašlješ na šajbu, a onda kad je ugasi, propast. Bila je tema na forumu. Ja klimu palim samo ljeti i na duže relacije. I mislim da ionako ne radi ispod 3 stepena.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguran cika kole? Da ne iskljucim nesto sto ne treba. Mozda je to senzor unutrasnje temp.?

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mishonium

mislim da je senzor unutrasnje temperature iznad displeja za ventilator (gde su one rupice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguran cika kole? Da ne iskljucim nesto sto ne treba. Mozda je to senzor unutrasnje temp.?

ja kada sednem u auto...upalim ono dugme za odmagljivanje max cim odmagli do pola soferku, ugasi se...tako da mislim da je to taj senzor.

mozda se javi neko ko zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je maglila i leti povremeno a i zimi, dok nisam očistio odvod vode iz klime ( malo z..j... za pristup - mora na kanal )...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vladop, objasni nam kako si cistio taj odvod? Opisi malo, ako imas vremena, metod samog ciscenja. Kuda si pristupio, sa cim si cistio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor se nalazi pokraj unutrašnjeg retrovizora na posebnoj ruci. Gleda prema sajbi.

Nemam problema sa magljenjem. Osim kad nas ima puno u autu i ima dosta vlage.

Grešku prijavljuje samo na originalnom testeru. Mislim nista ne svijetli inače na tabli, ako na to misliš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem, gde pored retrovizora? Ja pored retrovizora, sa desne strane, imam samo konektor za uredjaj naplate putarine. Nema nikakve ruke, niti vidim ista okrenuto ka sajbni. Mozda je to ni nemam. Mada vidim da ljudi govore da je senzor magle ona izbocina ispod soferke, na telu komandne table, tamo kod resetaka za izduvavanje na soferku.

Kele, jesi li ti siguran da ti je to senzor magle?

Cika kole, jesi li ti siguran da je to sto ti kazes senzor magle?

Hajde da razresimo misteriju.

Kele, mozes li da okines i postavis neku fotku tvog senzora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto je druze...sedi u auto, pusti da se motor malo zagrej i upali dugme na kojem pise MAX...nemoj da palis ni econ ni auto, samo tu stisni, automatski ce se upaliti i grejaci stakla...i gledaj sto se vise soferka bude odmagljivala tako ce se i duvanje ventilatora samnjiti i na kraju kada odmagli ugasice se skroz...usput sam pitao drugara koji se bavi tom tematikom i 100% mi garantuje da je senzor koji sam ti obelezio na slici taj senzor...za maglu, a senzor unutrasnje temperature je kao sto je rekao bglion...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno zašto uključivati kompresor klime kada su temperature na granici da on ne može da se uključi!! Našteluješ temperaturu na nekih 26,27 stepeni (ja tako radim) auto bude kroz 5 min zagrejan čak i na temperaturama ispod nule. Kasnije smanjim na 24 i to je to. Odlično grejanje i nema maglenja! Inače mi magli samo kada pada kiša dok ne izbaci vlagu. Sva ostala eksperimentisanja nisu potrebna.Nisam ništa čistio, niti stakla mazao ikakvim sredstvima. Naravno, redovno pranje stakala i unutrašnjosti vozila i to je to. Dugme za recirkulaciju nikada nisam koristio, ne znam da li ste primetili da kad isključite čitav taj sistem za ventilaciju, grejanje, klimatizaciju na taster OFF, nema grejanja i nema ulaska spoljnog vazduha, očigledano zatvorene sve klapne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor na tabli je senzor "za odmagljivanje" .

Senzor na retrovizoru (pored telepassa) je za senzor brisaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...jel senzor brisaca ima svaka Lybra ili zavisi od opreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema svaka Lybra. Inace ja nemam problem sa magljenjem. Kad upalim auto pritisnem MAX i on odma odmagli, i ne pojavljuje se vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kele, mozes li da okines i postavis neku fotku tvog senzora?

Onaj senzor na instrument tabli je za daljinsko zaključavanje, siguran sam 99%.

Ova ruka sa strane je senzor magljenja šoferke. Na prošloj nisam imao to i isto sam mislio da je za ENC, ali nije. Meni je sam palio i gasio klimu, mislio sam da su duhovi :-)

cxca1104.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor na instrument tabli je senzor pozicije sunca, modul za daljinsko zakljucavanje je u prednjoj plafonjeri, a ovo na retrovizoru je senzor kise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što sam stavio je senzor magljenja i kraj. Lično ga rastavio svojim rukama. Senzor za kišu se nalazi u korijenu retrovizora i ne vidi se iz auta već samo kroz šajbu i ne može mu se pristupiti iznutra. Kad uslovi dozvole budem slikao.

Btw moja lybra ima "emblema" opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas pravo. Sad sam pogledao ePER i moju Lybru. Moja greska. Senzor kise je u vratu retrovizora a ono veliko je "Fogg detection device"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...