Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Punto Abarth

Moj prevoz...

Recommended Posts

Joj Radoviću, auto ti je teški pozer! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vukasine, pun ti je inbox...

Kako se ucvrscuje aftermarket radio u puntu? Ako vec pucam tolike parice na radio, necu da mi ga neko iscupa tek tako. Kapiram da ide ona blenda/maska/sta vec, ali kako se sve to srafi u tablu?

A i, generalno, kako si zadovoljan sa 9880R? Slabo nesto komentara nalazim o njemu na netu, a i to sto nadjem, nije sjano - Ne cita USB, preskace u sred pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok, hvala, proveriću deluju ozbiljno barem po sajtu, svakako bolje nego autoperionice ...

danas odradio dubinsko pranje, 2500 somica. lik je skoro poceo da radi, stvarno se polomio. gepek mi je bio pun nekih sitnih dlacica(kerecih), mukica se zavuko, cetku, usisivac i trlja. eno ga puntisha spava cist i mirisan. malo samo treba da sacekas da se osusi sve, kapiram dan-dva, ja imam onaj masazer pa sam vozio normalno. nije vadio sedista. lik je na Nbgd-u, kad trecim bulevarom ides ka Gazeli, prvo skretanje posle skretanja ka buvljaku i j. gagarina, stoji zuti znak "auto pranje". ima neki trzni centar(nikad video pre), e tu. cleanservice je nudio cak neki popust, bilo je oko dva soma, ali oni su negde u resniku i to na kraju, koliko sam video na karti, pa mi nesto daleko, a i sta da radim cuku-dve u resniku dok ga odrade.eto,pa ako hoces probaj. ostale cene sto sam nasao, doduse za "suvo" pranje: centar boban 5000; perionica u kneginje zorke 7000!; andjelkovic na senjaku(ne znam tacnu adresu) 3500, al'nisam siguran da li suvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, nije mi bas najjasnije ni to suvo pranje... Na koji to fazon?

Ja nisam imao fleka od kerova, ali za godinu dana se nakupi toga. Vise od 8 meseci godisnje vozim sa spustenim staklima, sva prasina ulazi unutra, skuplja se, i onda je dovoljno da se neko oznoji na sedistu, i eto fleke...

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako se ucvrscuje aftermarket radio u puntu? Ako vec pucam tolike parice na radio, necu da mi ga neko iscupa tek tako. Kapiram da ide ona blenda/maska/sta vec, ali kako se sve to srafi u tablu?

Treba ti adapter za aftermarket radio koji se ubacuje umesto onog skroz gornjeg dela srednje konzole. Ja sam na tom mestu imao masku sa policom za sitnice i sam sam je prepravio u taj adapter (posto me mrzelo da jurim gde ima). Uz head unit dobijas i metalni "okvir" koji se ubacuje u taj adapter, a head unit ide u njega i moze se izvaditi samo sa specijalnim "kljucevima" koje dobijes uz isti, ili ako se iscupa ceo adapter iz srednje konzole. Naravno, neces ostavljati prednju plocicu u kolima, tako da niko nece imati potrebe da ti cupa head unit bez te plocice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vili.

A kako se ucvrscuje sam adapter?

P.S. Ovo sa skidanjem plocice... Mom kumu su u sred po bela dana, nedelja, parking najlon pijace, obili G2 GTi sa alarmom, iscupali nov Pionir i nasli sakrivenu plocicu i odneli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adapter je u stvari maska za taj gornji deo konzole, koji se pricvrscuje standardno zabicama.

CT24FT04.jpg

... i nasli sakrivenu plocicu i odneli...

Reci kumu da je... (bolje da ne kazem). Pa nisu ni oni veslali sise ;) Nema sakrivanja plocice u autu! Samo sa sobom!

Znam nekoliko njih koji su "sakrivali" plocicu u kolima, pa su ostali bez muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sakrio pločicu u kolima" - čitaj - "Ostavio muziku na izvolte" :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adapter je u stvari maska za taj gornji deo konzole, koji se pricvrscuje standardno zabicama.

to me interesovalo

Znaci, ako uzimam, ne gine mi uzimanje toplomera, da mogu da nosam plocicu sa sobom...

Ovo za ostavljanje u autu - to sam mu i ja rekao...

Btw, ko jos nije upucen, toplomer je:

535013.jpg

ko razume, njemu i opanci

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa tog rada se plasim. Ipak 200 evrica, prakticno na izvolte...

Druga solucija ostaje xcar link, jos samo kad bih znao da li na

9_9_fc6b2eed-49d9-4f12-b07c-2fee741cdd96.jpg

moze da se poveze pojacalo, cisto da dobijem na jacini i kvalitetu zvuka.

U toj soluciji, imam mp3, jaci zvuk, a niko ko ne zna auto ga nece pipati, cim vidi radio unutra...

A sve za novce kao sam aftermarket HU

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pojacalo ne znam, ali xcarlink moze sigurno... mada opet kvalitet i snaga iz ovog fabrickog i aftermarket, su nebo i zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam, znam, zato sam i mislio moze li se nakarikati pojacalo na njega...

btw, probao sam ovu foru:

82187389.th.jpg

medjutim, nesto mi ne ide. Dodju ulosci do kraja, tacno osetim i kad razmaknu zakacke koje drze radio, medjutim, ne znam kako da ga iscupam :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje uzmi neshto chvrshce od ulozaka hemijske, recimo neku zicu... moras malkice i da poguras ka spolja da bi oslobodio zabice, i onda samo chupash.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ka spolja prema vratima, ili ka spolja prema krovu/podu? Guram ceo radio, ili samo to sto se gurne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad gurnes unutra zicu pritisnes na unutrasnju stranu, tj kao da hoces da spojis ovaj vidni deo, dok se deo koji je unutra pomera ka spolja i oslobadja zabicu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au al sam ja preskocio temu... :)

Ovako, kupis lepo onu masku kao sto je okacio cika vili, bas za HU, nemoj samo one soc od 750-800din iz AP sporta, jer nisu ni za K., meni je pukla zabica cim sam stavio i morao sam ko covek da kupim DIETZovu u Kanibalu na NBGu za malo jace od 2000din. Stavis to, uz radio dobijes metalnu sinu koju zaglavis tako sto iskrivis gore i dole parcice secenog metala (To mogu da ti objasnim kad okacis sliku toga, ne znam kako drugacije), ubaci se radio, on klikne i to je to. Skidanje je moguce tako sto dobijes 2 sipkice koje zavuces u odredjene rupe i radio "iskoci", pa tek onda ponovo mozes da skidas taj plasticni okvir.

Radio je FENOMENALAN. Ali bukvalno, za te pare apsolutno nema konkurenciju, i ako imas te pare, ne razmisljaj ni o cemu drugom. Sto se tice preskakanja i USBa, takav problem nikad nisam imao. Podesavanja ima koliko hoces, malo je komplikovan za rukovanje ako nisi koristio Alpine, ali kvalitet zvuka, jacina basa, sve sve, 2 klase iznad Pioneera i Kenwooda, 3 klase iznad Panasonica i 5 klasa iznad Sonyja. Toliko.

btw, drug i ja imamo identican setup (Pojacalo JBL P180.2, Woofer JBL 1202D, Dietz kablove, samo su nam prednji razliciti) i kod mene se cuje dooosta kvalitetnije. On ima Pioneer cini mi se 6800 (Zaboravio sam da li je to taj model, ali cene su im bile slicne, s tim da je pioneer izbacio naslednika, ali opet kazem ti, 2 klase ispod Alpine-a)

hjuh... napisah se ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mkeeeej...

el imao neko iskustava sa ovim:

22084566.jpg

zvucnicki na RCA konvertor - hight to low line level. Dakle, ne samo sto fizicki konvertuje konekciju, vec kao i smanjuje nivo suma u signalu, ako sam dobro skapirao.

Apropo 9880R, cini mi se da sam nabasao negde na komentar da ima opcija da se, kad se prikljuci pojacalo, totalno iskljuci pojacalo samog HU, tako da on ne stvara nikakve gubitke. Istina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne zna nista o ovome?

LM u proteklih 5 dana sam manuo 1000 kilometeri, prokrstario malo Taru i ta brda, sve uz prosecnu potrosnju od 18,6km/l.

Razlabavio mi se srednji gornji nosac hladnjaka, pa je lupkao, to sam resio tako sto sam zaglavio parce papira od orbita izmedju nosaca i karoserije. :D

Ono famozno lupkanje koje se culo kad ulecem u levu ukosnicu se i dalje culo jednako, pa sam danas konacno otisao na kanal, i ustanovio da mi je otklizala guma na nosacu cevke auspuha, naravno sredio to i vise se ne cuje.

Ono famozno krckanje plastike koje se cuje na rupama je montaza zadnjeg desnog prozora, ovaj deo uz B stub. I to moram da regulisem.

Sad mi je vreme za mali servis jopet, pa ce najverovatnije ici i plocice, posle 3 i po godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites
... to sam resio tako sto sam zaglavio parce papira od orbita izmedju nosaca i karoserije. :D

Pravi izbor. Papir od Stars zvaka je dosta losijeg kvaliteta i Fiat ga ne preporucuje za svoje modele od '99. na ovamo.

A jel' da da je pravo odusevljenje kada otkrijes sta to lupka mesecima i jos mozes sam i da otklonis?! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego sta. Bez orbita nista, dihtuje deklu, lepi creva, amortizuje skripu... :thumbup:

edit: proklizao mi je sraf na tom nosacu, sraf je inace uglavljen u plasticnu maticu, i nemoz vise da se dotegne, tj, moze, ali beskonacno... :) tako da imam razlog vise da uzmem drugi 100% ispravan hladnjak, tj ventilator. Vec godinu i vise ima kako je dobio axijalno lufta na lezaju motora, pa tandrce ponekad).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najs :)

Stativ ili ruka. Ako je ruka, svaka mast.

A i ako je stativ, svaka mast na kadru ;)

Btw, da ne trujemo temu, bolje ovo prebaciti u fotografiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...