Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Punto Abarth

Moj prevoz...

Recommended Posts

prica o fotografiji nastavljena u sekciji za istu.

Danas ubo xcar link - vise nego zadovoljan.

Sad razmisljam o zameni zvucnika, pa ako neko ima da preporuci neke, rad sam ga poslusati. Ne bih uzimao neke ne znam kako besne, jer realno, slabo bih primetio neku preteranu razliku u odnosu na neke normalne, prvenstveno zbog radija i samog mp3-a ...

Dakle, moj plan za muziku je sledeci:

xcar link je tu,

menjacu zvucnike napred i nazad,

ubacio bih fabricki sub, kad bih nasao povoljno neki. Verovatno bih i u njemu odmah zamenio zvucnik.

Bilo bi fakat divno kad bih mogao naci radio koji je isao u Punta mk2b, u kombu sa volanom koji ima komande na sebi...

edit: ovaj radio i ovaj volan:

66298431.jpg

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

znam ja gde ima, ali moras da kupis ceo auto :p

Punto HGT 1.9 Mjet koza, digitalna klima, ovakav isti enterijer ukratko :D

presao 30 000, 2005god 7500E

e da, i to je jedini takav punto u srbiji (sa takvom opremom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da si rekao da ne bi neke besne zvucnike ali bi trebalo da cujes JBL uporedo sa ostalim standardnijim markama.

JBL razvaljuje :w00t:

Nazalost isto toliko su i skuplji (par 17 je oko 6-7000). Ja cekam priliku ali kad zvucnici dodju na red JBL ili nista! :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, rekoh da pare nisu ne znam kakav prob, ali, realno, koliku razliku bih primetio povezivanjem jbl na fabricki radio, u odnosu na nesto upola jeftinije. Mislim da ne bi bilo puno razlike, ako uopste. Mozda gresim, tho

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne greshish... kupi bilo koje, imas pionire za nekih 2-3000 dinara koji ce ti odraditi posao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se pajonira, pazari Alpine S, socijalniju varijantu, ili L ili E (Isto Alpine), pogledaj takodje Hertz i ako planiras pojacalo ubuduce za sisteme, baci oko na Alpine R ili neki JBL ili pak Boston Acustics :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^Poslusao bih te, ali niko mi nije nista rekao o ovim konvertorima vise gore sa strane, tako da je sad pojacalo ostalo u drugom planu. Radio se nece menjati, 100%, ma koliko weak link bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj realno Vule, koju ce razliku osetiti izmedju svega toga na fabrichkom tandrkalu?

aj da je fabricki bose, pa da bira zvucnike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrička trndrkala su u principu okej uglavnom, najčešće su sami zvučnici jako loši.

Magnati su vrlo dobri za pare koje koštaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upao novi Bosch S4 42Ah 390A. Prethodni star 3,5 godina radi i dalje na pola kljuca, al' reko', bolje da se ne za*ebavam sa servom...

Uskoro ce upasti jos nesto sa sporting-a. Samo da se ne ureknem sa najavljivanjem...

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao konacno teget sporting enterijer. Da sam hteo crni, uvaljao bih ga jos pre dve nedelje, ovako, cekam da se razbije malo ova salaukovina, pa da prebacujem i perem...

Pukla mi *ebena prednja zakacka na kucistu filtera vazduha, ona na koju ide ono govance sa federcicem. Popizd'o sam danas kad sam vid'o. I glupi ventilator hladnjaka vec toliko baca da ga moram menjati. Sreca pa nije leto, ne ukljucuje se... I brisaci su poceli da mi prekidaju. :rant:

Jedino sto sam konacno sredio selnu i crevo hladnjaka da nigde ne curi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispaljen za sporting enterijer najstrasnije, danas promenjene plocice. Nakon 3,5 godine od uvoza, i 50 000, jos sam mogao da ih lizem 5 - 10 000. Al aj kao, kad sam vec u servisu. Pakne nisu menjanje, i nece jos dugo.

edit: e, da. Nije napisano u temi: posto je stari poceo da benavi, ubacen je drugi amblender, i sada brisaci sljakaju kako treba.

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokupih jutros krater, ni jupiter ga se ne bi postideo.

Guma se smorila u roku od odma', laganica sam isao, pa nije bilo gorih posledica.

Sacekao policaj, dunuo nulu, napisao izjavu, pa cemo sad da vidimo sta i kako.

2 Hitrisa sa montazom cca 9 000, a moje 2 lepe Jokohamice odose u vecna lovista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavod za izgradnju grada će da plati ove gume, i proveru trapa, a danas smo produžili registraciju...

15 000, sa zelenim kartonom

6% razlike na prednjim kočnicama, 1 % na zadnjim

za ksenone niko ništa nije ni pitao (kao ni prošle godine), ove godine me nisu cimali ni za nalepnicu na zadnjem staklu...

130031 km, interesantan broj :D Primetio sam da svake godine zapisuju kilometražu (ovo mi je 5-a registracija kod njih), pa ih priupitam gde to skladište... Kažu u kompujter, njihovu arhivu, sa svim ostalim podacima. Rekoh, super, kad ga budem prodavao, imam na šta da se pozovem, kad mi ljudi ne budu verovali za kilometražu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

134740

set kvacila Valeo

kaisevi i spaner

oboje prethodni put menjano na 81411 km

sredjeno tresenje ventilatora.

Prosecna potrosnja prethodnih 4000 km -> 6 l / 100 km

izuzev skripave papucice kvacila i zadnjih tapacirunga, mogu samo da kucnem u drvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno,mislim da sam ja rekorder. Ima tacno 4 meseca da sam uzeo punta a presao sam za to vreme 997Km. :blushing: Nije zbog krize nego sve mi je blizu pa kola malo vozim. Inace rekord mi je 4000Km za godinu dana,doduse sa mazdom ali nema veze. Kad bude kinte prelazices 25000 za godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kada sam uzeo moj prelazio po 3.000 mesečno, ali prvih 3-4 meseca, posle sve nešto više od 1.000... Obavezno ću da ti maznem ovaj patent za retrovizore :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ga u aprilu 2006 uvezao sa 73 000, evo ga sad na 158 000. 85 000 za manje od 6, 5 godina, to je to otpr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...