Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Kupio sam masinu, s Bozijom pomoci. Naknadno cu postaviti i slike. :)

Sad za sad je sve ok.

A sada me zanima sledeci stepenik.... Zastita. Kako, sta i koju? Sta je najbolje? Ako je o ovome vec pricano, izvinjavam se i zamolio bih za link, posto ja ne nadjoh.

Pozz

Edited by Starday

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecna voznja! a za zastitu zeder,prekida dovod stuje i menanicki blokira upravljac, brzo se montira , sat i po do 2 recimo. A na price tipa ''ko to jos krade'' ne nasedaj, svakom njegov auto vredi a kad si vec dao izvetsan novac , ne stedi sad na ovome. POzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve osim Zedera.

Nezgodno je da ti preporucimo da ne stavis nista jer u slucaju kradje krivices sebe zbog poslusanih saveta sa foruma. Verujem da je jedini nacin da ti ukradu Stila da ga stave na slep, a tu ti ni nijedna zastita ne pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja Zeder..ali sam čuo priče da zna ljude da počne da zeza...naravno, ne sam Zeder (u smislu da on postane neispravan), već kao može negativno da utiče na kardan ili sl...

Ali opet...koga god da sam video da ima Zeder, pitao sam da li je imao nekih problema sa njim, i niko ništa ne kaže. :thumbup:

Meni su nekoliko puta popravljali stvar, jer je znao da cvili volan prilikom motanja (kao kada otvaraš neka stara zarđala vrata). Ali, sve mislim da je to zbog servisa gde je ugrađen. Naime i na bivšem autu (Brava 1.6) sam imao Zeder ugrađen na Dorćolu, skoro na samom kraju Francuske ulice. I sve je bilo odlično, pa sam zato po kupovini Stila opet otišao kod njih. Ali...počelo je da škripuće. Nekoliko puta su pokušavali da srede sa nekim podloškama ili šta već (stvarno su se trudili...pa sat ili dva podešavali), ali obično je trajalo od par dana do par nedelja i opet počne da škripi.

Na kraju sam otišao tamo do glavnog Zedera na starom Sajmištu...promenili su skoro sve (ostalo samo spoljašne telo od starog Zedera) i od tada (preko godinu dana) sve radi ok.

Sva ova duga priča zbog toga da ukoliko se i odlučiš za Zeder, idi u njihov servis na starom Sajmištu, kod Integre motors. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, ja sam stavila zeder, nemam nikakav problem sa istim, toliko ga rutinski zakljucavam da moram da se preslisam da li sam zakljucala. :)

Na nekim ranijim automobilima sam imala kandzu, dva obijanja al auto je bio tu, tako da svako prema nekom sopstvenom iskustvu i nahodjenju zeli da obezbedi svoj auto. Ja licno sam prvo odvezla da stavim zeder, jos do kuce nisam stigla :) a znam jos bar 4 ljudi koji su ga na stila stavili, i ni jedan nije imao problem sa istim.

Da samo da dodam , isto sam stavljala na starom sajmistu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako mi je za vas...ja sam u Bosni, i rekose mi da prije Beograda nemam gdje da ugradim Zeder. Zato sam i pitao za to...

A sta je sa onom varijantom da mi neki elektricar uradi neki prekidac ili kombinaciju dugmadi bez koje se ne moze upaliti motor...ili tako nesto?

Cuo sam da i to ima...

I ... koja je cijena ugradnje Zedera na Stilo?

Edited by Starday

Share this post


Link to post
Share on other sites

...tačno 200 evrića bilo. :thumbup: Samo, mi muški nigde ne dobijamo popust kada su automobili u pitanju... :whistle::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda neko sa zederom nema problema, ali meni je ozbiljan serviser i prijatelj, sa dugogodisnjim iskustvom u ovlascenom servisu rekao da ni slucajno ne stavljam u Lybru. Zbog letve. Da li isto vazi za Stila ne znam, ali sam poslusao savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

23k dinara je kostala ugradnja zedera u Stilo 115 JTD pre 2 meseca u njihovom servisu kod Cvetkove pijace a cela operacija je trajala ~45min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi i za stila zeder treba izbegavati stilo ima dovoljno svoje zastite i bez zedera,dovoljno je dva puta pritisnuti zakljucavanje i aktivira se dead lock + code

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam zeder na stilu i trenutno imam isti problem koji je nesa imao. to da volan malo cvili kad se okrece, ali sve ostalo radi savrseno. moze se podesavati po visini i dubini najnormalnije, ne blokira, nista slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi i za stila zeder treba izbegavati stilo ima dovoljno svoje zastite i bez zedera,dovoljno je dva puta pritisnuti zakljucavanje i aktivira se dead lock + code

CODE je uvek tu...i kada ne aktiviraš alarm. Ali naravno...još nije izmišljen fabrički sistem zaštite koji je neprelazan (pa tako ni taj na Stilu).

Druga je stvar što Fiat nije toliko interesantan lopovima kao neki drugi automobili...pa je to što ima uglavnom dovoljno.

Međutim...odluka da li će se i šta staviti od dodatne zaštite je pojedinačna. Ne bi bilo dobro da ljudi pomisle da je Fiatov CODE sistem sada neko čudo tehnike koje ne može da se provali...ili dead lock.

dead lock + code

Ako nije problem...moze li malo pojasnjenje ovoga?

Pre nego što si se registrovao na Forum, mi ovde napisasmo preko 90.000 odgovora :whistle: ...pa teško da nikada nigde nismo do sada pomenuli dead lock...pa bi sada zato trebalo posebno pisati samo za tebe. :thumbup:

Drugim rečima...koristi Search opciju (ima objašnjeno kako se koristi...eno ga uputstvo napisano debelim crvenim slovima na početnoj strani Foruma sa desne strane)

Pogledaj ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=23469&view=findpost&p=673255

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika ponuda-mala potraznja.Nema narod novca,u kredite se sve teze ulazi.I cene dolaze na realan nivo.Zarada nije vise 1000+ evra po autu vec 200-300 evra.Narod zanima samo da je sto jeftinije.Zato se i tesko prodaju automobili koji su na "ceni".Vise nema platio sam ga 5000,vozim 2 godine,ulozio sam 1000,prodacu ga za 4800.Sada je-platio sam ga 5000,vozio 2 godine ulozio 1000,a prodajem ga za 3500 evra.Realnost.Ko pre shvati,bolje za njega.Automobil je luksuz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ovo za dve godine tolko otisla cena u sunovrat http://www.polovniau...t_stilo_18_16v/ vidim da pre dve godine cene bile 5000 - 6000 - 7000 evra sad izgleda kriza cini svoje i poskupljenje goriva.

taj auto je presao preko 250.000 samo tako :) i star je 7 godina. ovo mu i jeste realna cena. Ono sto se promenilo sa vremenom je alavost preprodavaca, a ne vrednost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako.Ovaj stilo gore je kanta verovatno.Pogledaj mu samo papucicu kvacila,i sve ce ti biti jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio da ga vidim prednji desni far je star i pocelo je da se hvata nesto braonkasto sa unutrasnje strane a levi far je potpuno nov ima plave sijalice. Tako da izgleda nista od toga mozda je preziveo i neki sudar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio da ga vidim prednji desni far je star i pocelo je da se hvata nesto braonkasto sa unutrasnje strane a levi far je potpuno nov ima plave sijalice. Tako da izgleda nista od toga mozda je preziveo i neki sudar.

Pored straha od promaje, kod srba je izgleda drugi po redu strah od toga da auto nije udaran

Problem sa jednim prljavim farom (obicno suvozackim) ima svaki peti stilo. I to zbog toga sto je neko menjajuci sijalicu lose vratio poklopac, a nije imao shus pleh pa su se kondenzacija i voda skupljale unutra.

Nista sto jedno temeljno pranje ne moze da resi.

Šta kažete na ovog Stila, vredi li?

Meni uliva pouzdanje samim tim što je vlasnik stavio slike koje prethodno nije blur-ovao :clap:

http://www.polovniautomobili.com/oglas526612/fiat_stilo_19_jtd/

Moje iskustvo kaze: Idi vidi sve sto deluje da vredi videti.

Mnogi automobili za koje sam na slikama mislio da su solidni, uzivo deluju mnogo losije.

Pored toga, ova cena moze da se spusti i to sigurno za 300-400 eur.

Ako nece da spusti, idi dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao bih jedno pitanje: ponudjen mi je Stilo MJet 2005 godiste koji treba da vidim ovih dana. Ono sto me buni je sledece (video sam par fotografija) svi MJet-ovi koje sam do sda video imaju bele "cajgere". Na ovom, meni ponudjenom su obicni crni. Jel to ok ili je nesto budzeno?

Drugo, prodavac koji bi ga dovezao iz inostranstva kaze da ima 150ks. Najcesce sam vidjao one od 120ks. Da li postoji verzija od 150ks (fabricka) ili je ovde nesto cackano po motoru tipa chipovanje i sl.

Hvala na odgovorima. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam ni jednu... ali rado bih imao ovu jacu :yes Salm se, hvala na odgovoru.

Ono oko belih cajgera, znas li mozda u cemu je stvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni cajgeri su čak češći od belih. Ja imamam mjeta 16v sa crnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam za to,mada ne mora da znaci da svi imaju bele,to verovatno zavisi od paketa opreme,ako se odlucis za 16v tj 150hp neces pogresiti sigurno,ali pre nego sto uzmes auto obavezno ga odvezi na proveru kod nekog majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...