Jump to content
FAS Goran
loodilo

Gde nabaviti ili kako odraditi? - promena osvetljenja za cajgere / ''plazma'' table

Recommended Posts

Pozdrav,

radio sam ja kod njega osvetljenje cajgera a pored toga zamenio mi je i one diode na prekidacima za podizace stakala i maglenke. Što se tiče onih dioda kod ventilacije rekao mi je da je to preveliki cim a moguće i da ne može da se odradi, više se i ne sećam. To sam radio pre nekih godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mogu da te posaljem kod lika da ti to uradi, ali radi profi i cifra je 100e

ventilatori mogu da se urade ali je malo veci posao

prekidaci kod rucne isto mogu da se urade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci,

milane - koliko je sve izašlo i kako šljaka ovih god dana, jesi zadovoljan ??? :thumbup:

vuk - nemam nikakve prekidače kod ručne (ex-van), a cifra od 100 je preveliko bacanje para ( i 50 je, ali nema jeftinije) :cheers:

zvao sam lika sa TB i on traži 50, a i kolega mans je tu negde, gde bi ste pre odradili :question::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre ne dirao, ha ha, salim se, ma ja bih kod Mansa licno, ali sad ti vidi, znam sta je uradio sa komplikovanijim Stelom, tako da a + je tu kod tebe na Dorcolu tako da ni gorivo ne moras puno da trosis (posto non stop kukas za pare :D ) posto je danas gorivo poskupelo pogotovu NAFTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da je mans pouzdan lik samo ga treba navatati, ako ti treba broj pusti pp

a za cene jbg druze ti bi da za 100e da napravis CLS od punta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala momci,

milane - koliko je sve izašlo i kako šljaka ovih god dana, jesi zadovoljan ??? :thumbup:

vuk - nemam nikakve prekidače kod ručne (ex-van), a cifra od 100 je preveliko bacanje para ( i 50 je, ali nema jeftinije) :cheers:

zvao sam lika sa TB i on traži 50, a i kolega mans je tu negde, gde bi ste pre odradili :question::welcome:

Pa iskreno da ti kazem sve funkcionise odlicno i nisam imao nikakvih problema do sada. Aj probacu da slikam kako sve izgleda pa cu okaciti fotke ovde ... po meni je skroz ok.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako drushtvo da ne biste bili u debaklu koji broj u kataloshkim ponudama da trazite u vezi SMD-a , u Radio Club-u ,sadashnji Kelco koji se nalazi u Timockoj 18 ..

U pitanju su LED S 12 ovo 12 je 1,2 mm ugao osvetljenosti mislim da im je 120 stepeni..

Nakon tih stavki morate navesti koju boju zelite.. Ukoliko je to plava u pitanju onda navedite LED S 12 P . Bela u mom sluchaju je po srpski LED S 12 B .. I tako redom.. Na lageru su im 6 varijanti boja (zuta,bela,crvena,narandzasta stim shto morate navesti Smd s 12 O - kao Oranz, zatim plava i zelena.. ) Nazovite na (+381-11) 2835-239 chisto da se ne zalecete.. Shto se tiche cena , znam da je to ovde bitna stavka :lol: mislim da me je 10-ak izashlo neshto smeshno tipa 350 dina..

Komshija inzenjerac koji ima duvaljku sa toplim vazduhom mi je pomogao.. Mada se i sam zanimam oko elektronike.. Stoga slika govori dovoljno.. A za ostatak rasvete koja se svodi na male ubodne diode,sam doshao na ideju da izrokam 15 sitnih smd-a po jednom izvodu od 12V .. A u kucishtu za kontrolisanje protoka i temperature vazduha ih ima 4.. Koliko samo dioda moze da se potera sa svim tim portovima.. Dovoljno Vam govori to da sam mozda jedini koji ima svetlo u pregradi za dokumentaciju u puntu.. Stoga se svaki pandur zaprepasti kad otvorim kasetu.. Jer bljeshti - UBIJA..

1aLV69.jpg

1tiJwi.jpg

C2eDA.jpg

1aMgyr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo izgleda, ali ti nisi radio cajgere već samo centralnu konzolu + kasetu ... :cheers:

meni su cajgeri prioritet nekako mi mnogo dooobro izgledaju u plavoj kombinaciji - stvar ukusa !!! :thumbup::respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel video neko kako bi izgledala tabla sa belim diodama. Video sam na netu jednu, ali je bila od sportinga sa onim belim "prstenom" i izgledala je lepo. Kako bi to cucnulo na obicnu crnu tablu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako bi radio, jel bi pre radio kod lika sa TB- Toma ili kod Mans-a ??? ili opet imaš nekog svog super majstora ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

vili verovatno ima nekog drugog lika :lol: ,a takva pitanja je najbolje da postavljes preko PM

za mansa znam da radi super a za tomu ti ne mogu reci nista jer ga ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Led-belo mi je definitivno bolje :thumbup: ,iako je plagijat :D ,a i Opel gaji tu boju table,jos od 90-ih.

Ova puntova,fabricka,vec malko vuce na crveno-naranzdasto,a da je u fulu orange,bar meni bi bila previse bockava za oci :X .

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Full Orange je vishe bembakis style.. A meni lichno, je uzor Honda Acord .. Bela pozadina sa jarko crvenom skazaljkom.. Pozz komshiji iz 37. k i c b l o a.. Ali to je dokaz da svi imamo istanchan ukus.. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu sebi da pravim ovaj plasma tacho.

Ionako nema da se kupi za una, tako da cu morati sam da majstorisem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika tema oko toliko sitnih stvari :p

Jos se sad tu svadjaju golf plava i honda bela ;) stvar ukusa i naravno kome se moze probe :D

Meni se moglo,pa je u pocetku to bilo komplet pavo osvetljenje da bi se to sve uklopilo sa CD playerom,

a nakon toga je na snagu stupila bela boja samo u tabli a display je ostao plave kao i ostatak zajedno sa playerom.

Prva slika je staro izdanje,a druge dve su skoro slikane(na drugoj se bas i nevidi najbolje ali je tabla bela)

1GfaZJ.jpg

oGEvJ.jpg

1q7_gr.jpg

Jedna slika 1000 reci,a tek tri slike.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...