Jump to content
FAS Goran
loodilo

Gde nabaviti ili kako odraditi? - promena osvetljenja za cajgere / ''plazma'' table

Recommended Posts

Mans, kolko para da se odrade sve sijalicice na puntosakiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skinuo, vratio i sj..ao jednu izvukla mi se kazaljka zajedno sa iglom. Da li zna neko nekoga ko moze da to popravi.

Nisam bas siguran da sam te razumeo. Sta si izvukao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za cene stvarno na pp,a za kazaljku....veselo....

Kasno sam vide post i pp....Iglica iz motora moze da se vrati na mesto,ali je jako komplikovan proces...

Ne valja zuriti :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da cu vam biti malo od pomoci... sto se tice plazma osvetljenja, ja nisam bolje video od xtunersa iz Bugarske, inace sa njima saradjujem vec poprilicno i mogu reci samo reci hvale za njihov rad, a takodje mogu i da nabavim to sa ebay-a , ne samo delove za auto vec i druge stvari, kao i sa americkog i engleskog ebay-a, pa ukoliko neko bude imao potrebe za necim, stojim na raspolaganju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro Sandokane reci ti mene :) posto ti kostaju te plazme, nadam se da nisu iz bambija :) salim se ozbiljno koliko ti dodje plazma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad nameravaju da naprave za stilo? Namestio kazljku, vrlo prosta gimnastika al trejeeee. Kao sto rece Mans NE TREBA ZURITI. Nema sanse vise da ih skidam naravno ako budem nekad uzimao plazmu po vec menja stvar. :on2long:

Share this post


Link to post
Share on other sites
^^^ zavisi koje hoces, imas one jeftinije preko ebay i one preko xtunersa,

http://xtuners.com/forum/viewtopic.php?f=1...efb80b83ad2e601

cena je do Beograda 125 eura

ima i jeftinijih preko ebay-a, po meni su malo losiji , no mozda se nekom drugom svidjaju

Uh dobri su ovi plazma cajgeri ali mi nekako nisu kompletni... ne znam kako da opisem... Nekako mi brojke i kazaljka svetle extra a pozadina slabo (npr. kilometraza). Dodushe ja sam gledao za modele Bravo, Punto i Seicento... mozda bi to lepse stajalo na autu koji ima board computer ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako, raspitao sam se za ovo pitanje i nasao resenje (mozda)! Posto mi u firmi radimo elektroniku, moj kolega koji je profesionalac za smd rekao mi je sledece : Moze da se izvede, kostace 5 centi po lemnom mestu, odnosno diodi. Cena je takva zato sto skida stare i stavlja nove diode. Za pravljenje nekih drugih stvari cena je 3 centa po lemnom mestu, odnosno direktno lemljenje na stampu.

E sad je pitanje koja je cena tih SMD Ledica, jer ja sam kontaktirao par firmi koje sa nama saradjuju Mikro Princ, Radio Klub itd... i rekli su mi da model koji ste pomenuli gore NE POSTOJI.

Razumeo sam da ima 125 LED dioda, dakle prema ovome bi bilo 75 Eur samo za lemljenje, a gde su diode? Moze to da bude skupo zadovoljstvo...

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
...kostace 5 centi po lemnom mestu, odnosno diodi...

Razumeo sam da ima 125 LED dioda, dakle prema ovome bi bilo 75 Eur samo za lemljenje, a gde su diode? Moze to da bude skupo zadovoljstvo...

Pozdrav!

0.05x125 = 6.25 eura. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

xexe matematika :sofa:

No dragi FIAT-isti i Lancisti stigao mi je mail od lika iz Mikro Princa, kaze:

Postovani,

na lageru nemamo takve diode ali mozemo da vam porucimo iz Farnella.

Postoji mnogo vrsta i tipova tih dioda pa bi bilo najbolje da sami odaberete koja vam odgovara.

Rok isporuke je oko 15 dana a cenu mogu da vam kazem kada odaberete diodu.

http://uk.farnell.com/jsp/search/browse.js...PLCC-2&Ntx=

http://uk.farnell.com/jsp/search/browse.js...requestid=47413

Predrag Stojanovic

Mikro Princ d.o.o.

Kralja Milutina 31

pstojanovic@mikroprinc.com

www.mikroprinc.com

011/ 3629-999

011/ 3629-000

fax 011/ 3629-299

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvih crnih 125 dioda? Na puntu ih nema u instrument tabli vise od 15, garant. Na celom autu, ne vise od 40, aj da kazemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet, ne vise od 40, pa da menjas i sve na centralnoj konzoli, sa sve fabrickim radiom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, 18 dioda na istrument tabli, tako da cifra od 125 komada ukupno, deluje stvarno suludo.

Inace, znam g-dina Predraga iz Mikro Princa (njegov kum mi je super ortak), pa ako bude veceg interesovanja, mozda mogu da sredim neki popust (ne obecavam, probacu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno ako je toliko, ne vise od 40 onda je to prava stvar. Ja sam se malo zbunio, citao sam neki od postova u ovoj temi gde pise 125 LED dioda... Izvinjavam se... Sve u svemu ako znas Predraga, pitaj ga za cene, pa ako ima vise zainteresoivanih da nam sredi neki rabat. Uzmemo kolicinu i na lemljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sta ima od ponude za fiata:

http://shop.ebay.de/items/_W0QQ_dmptZAutot...n&_osacat=0

sa svim troskovima bi bilo do 80 eura, to je za 1 komad tj jedan auto, sto znaci da ako bi bilo vise zainteresovanih za ovaj proizvod, onda bi se podelila postarina na 2,3,4,5, i vise osoba i na kolicinu biste dobili popust :welcome:

Edited by sandokan

Share this post


Link to post
Share on other sites

video se juče sa Ninjom Pvo i kod njega stvarno extra izgleda !!! :thumbup: (još mu je i auto plav ...)

@ chikavili - ajde ima li nešto novo na "popustu" za plavo osvetljenje ??? :cool::respect::whistle:

i za bilo koga drugog koja je konačno cena sve komplet neko da uradi na Puntu ??? ( + fabrički kass) :welcome:

jel neko uradio kod onog lika na Tošinom bunaru i kako je zadovoljan... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam i rekao, ukoliko bude velika potraznja, mozda mogu da sredim popust, ali to se odnosi samo na nabavku dioda, a ne i na ugradnju, posto se ljudi iz mikroprinca ne bave time. Ja bih ipak pre isao na varijantu nekoga ko radi i ugradnju, kao na primer taj lik iz Tosinog Bunara. Planirao sam da odem do njega, ali nikako da stignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na odgovoru ...

zar je moguće da niko više nije radio plava svetla kod tog na TB osim Ninje ??? (njega izašlo oko 40-50( kaže ne seća se više)) ali mu nisu urađeni ni muzika (ima neku drugu isto plave boje) ni oni ventilatori dole ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...