Jump to content
FAS Goran
loodilo

Gde nabaviti ili kako odraditi? - promena osvetljenja za cajgere / ''plazma'' table

Recommended Posts

Guest 7459

Nadji u garazi clanova fiat stilo koji je nekada bio u vlasnistvu decka sa nickom Carter...

Koliko se secam, celo osvetljenje u kolima mu je promenjeno u plavu boju... u toj temi pise i kod koga, i koliko je kostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, poceo sam sa zamenom osvetljenja u stilu i naisao sam na jedan manji problemcic. Na ona 3 tocka za temp, brzinu ventilatora i smer vazduha je uradjeno da moze da svetli samo narandzasto, kako to odraditi da bude belo. evo slika da bude lakse.

Pq1tzDSA.jpg

aV1rvbci.jpg

Inace ako se neko odluci da sam radi nmnogo komplikovano samo oduzima mnogo vremena. U radiju ima 35 dioda, na podizacima 6 l+d, na plafonu 5, tablu skidam za vikend pa javljam i one tastere pored table.

Edited by speedster

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacna oznaka smd-ova koji idu za zamenu osvetljena puntovih instrumenata bi trebala da je plcc-2 smd.

U NS postoje dve radnje u kojima ih je vredelo traziti, i jedna u kojoj sam bio nije imala...

S tim da ja ne bih plavo, nego belo osvetljenje...

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko sliku od centralne konzole od Cartera ili Kartera jer ne mogu nigde da ga nadjem

Edited by speedster

Share this post


Link to post
Share on other sites

...uslikaće Mans svoju ( čim vidi ovu temu ), jer i on na svom Stilu ima plavo svetlo unutra...svuda... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mene samo zanima kako je resio ono oko tockica za ventilaciju to me ubi tera me da se manem celog projekta. da li je neko naisao a slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod sitla se pojavljuje cak tri razlicite vrste SMD dioda...

A zaniteresovani za osvetljenje za tabli mogu da se jave na pp :cool:

P.S.Karter je imao digitalnu klimu sto je sasvim drugacije izgledalo

@speedster oko tockica razredjivacem jako pazljivo...ili bolje nemoj! :nuke:

A evo i kako to izgleda na mom stilu,posto vam je Nesa obecao slike:p

aV1PBjQ0.jpg

Pq1RBv6S.jpg

i jedna u toku izrade a stuba cisto da bi se videlo i nesto pored table :cool:

Pq1RDINS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nista mi dtugo nije problem nego ovi glupi tockici a pretpostavljao sam da je imao dig klimu a nasao sam neko polu resenje ali cu ga pokusati za vikend jer sam stare sijalice zamenio plavim ali mnogo slabo svetlepa se nista ne vidi oko tockica.

P.S. Gde si nasao diode meni je ponestalo jer mi je to ostalo od ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si skidao kazaljke kad si radio tablu? Kako se skida ona grupa tastera pored table, levo? Jel imas slike centralne konzole ako si i nju radio u plavo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jee vidi ga Mans što se bacio na sređivanje! :) svaka čast, dobro izgleda osvetljenje! A stub je takođe extra... tu verovatno ide cajger za pritisak u turbini i šta još?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj neko nek stavi tacno oznaku za SMD za Punta, mislim tacnu oznaku za Srbiju :lol: jer na pitanje jel imate SMD PLCC2 u radio klubu su mi rekli da pod tim oznakama nemaju i da bi bilo najbolje da se donese uzorak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima zbog cega vam je bitna oznaka dioda. Ja sam kod mene stavljao i gledao sam samo da moze da dohvati stampu + i - naravno trebaju sve koje menjate da budu iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavuci nesto ispod i POLAKO ali JAKO POLAKO skini kazaljku, smisli pre toga kako ces da je vratis na isto mesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto na neki nacin obelezis poziciju kazaljke, najlakse se skida uz pomoc viljuske - zavuces viljuski i lagano dizes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...