Jump to content
FAS Goran
Guest 9816

Fiat Stilo / Nuova Bravo - LED bele pozicije

Recommended Posts

da ne otvaram novu temu, moze se ugurati i ovde... :)

gde da vidim koja gde sijalica ide, uzeo bi ove led za osvetljenje tablice i unutrasnjosti pa da ne pogresim......

ja se secam jednog sajta gde sam za starog brava gledao, samo udjes u model auta i godinu sve zivo izbaci , oznaku svake sijalice, ali se nikako ne mogu setiti adrese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksa, evo ti tabele sa specifikacijom svih sijalica na Stilu:

image.jpg

Trebaju mi sijalice za tablicu,za prednje i zadnje pozicije

Koliko se secam Stilo ne prijavljuje gresku za zadnje pozicije. Za ovo ostalo sto ti treba prijavljuje.

Znaci trazi Canbus LED za osvetljenje tablice i prednje pozicije, a po ovoj gore specifikaciji tipa sijalica. Moja preporuka je prethodno pominjani Arrow soft, a tamo vec i napamet znaju sta ti treba. U svakom slucaju je bolje da i sam znas sta trazis.

Oko xenona smo bas dosta pisali na ovoj temi: http://www.fiat-lanc...showtopic=43708

EDIT: Lorde, korisnicko uputstvo za Bravo, gde ces sigurnije ;) ? Po tim generalnim sajtovima znaju da omanu sa podacima za dosta stvari.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada kada vide ovu tvoju fotku, nadje upustvo i naravno u njemu sijalice...

za tablice isto kao i za pozicije W5W oznaka

koja je to dioda koja ne izbacuje gresku u arrow-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me pitas za tablice, pozadi mora Canbus LED da ne bi prijavljivalo gresku (ti vec vidi da li je isto za Bravo).

Npr. meni su ove bele Canbus sa 3 SMD odlicne za to (imaju i sa 6 SMD, ali je to vec verovatno kicerica koliko sljasti). Ovo je sasvim dovoljno svetlosti i bele nijanse, bar za moj ukus:

3_SMD.jpg

http://www.arrow.rs/...products_id=298

Cena je oko 200 kinti po komadu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

za tablicu na bravu su iste kao za poziciju.....koje su na stilu pozicije canbus eliminisale gresku oznaka W5W?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i ovu varijantu za tablice, malo je kraca (38mm), isto 3 SMD sa hladnjakom:

38mm.jpg

http://www.arrow.rs/...products_id=299

Na Stilu se one nalaze u onom metalnom lezistu koje moze da se rastegne, pa staju obe varijante.

Napred kod mene za poziciju idu one 4 ubodne T10, kod mene su jos uvek obicne zutare :sleeping: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam komplet osvetljenje u stilu uradio u ovim led diodama... I super je, sljakaju sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubodne, ubodne. te mi trebaju ...i za poziciju i za osvetljenje tablice su te ubodne........ko je ubacivao u stila canbus pozicije koje ne izbacuju greske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lord Markus

Evo, npr. ovako nesto za pozicije:

t10.jpg

http://www.arrow.rs/...products_id=433

Imas i ove jeftinije sa 5 SMD: http://www.arrow.rs/index.php?main_page=product_info&cPath=41_57&products_id=419

Uostalom, videces sve i sam na sajtu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel su uspesno ponistavale gresku te na stilu...

Da li komp ocitava gresku zadnjih maglenki? Tj.da li ce prijavljivati gresku ako se stave diode ? Na poziciji i rikvercu nema problema

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti, ja ih nisam stavljao jos uvek na pozicije (smara me da samo zbog toga grebem ruke, a i 4300K xenon ih prilicno pokrije), sto ne znaci da necu zameniti zutace. Znam ljude koji jesu, niko nije imao problema sa njima, zato ih i preporucujem, a i cena je vise nego odlicna.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su obicne ubodne diode u farovima prijavljivale gresku, ali samo kad su ugasene, cim ih upalim,greska nestane. Inace, moze da se stavi po jedna obicna i po jedna sa canbus-om, tako sigurno nece prijavljivati gresku, a sijace vrhunski, a i nesto je jeftinija varijanta. U vratima, mogu da se ubace i obicne diode, jer nema potrebe da tu idu sa ponistavacem, one ce svakako raditi bez problema. Sto se unutrasnjeg osvetljenja tice, mogu i obicne, ali je bolje staviti sa canbus iz razloga sto kada se stave obicne diode zadrska prilikom otvaranja i zatvaranja vrata, radi par sekundi krace nego sa obicnim sijalicama ili onim diodama sa canbusom. Neko to i ne primeti,a li kod mene je tako bilo. Sto se gepeka tice, tu mora dioda sa canbusom, jer u protivnom kad se gepek otvori svetlo ce se upaliti i ugasiti samo od sebe posle par sekundi. Sto se tablica tice tu opet moraju sa ponistavacem obe, jer ce u protivnom prijavljivati gresku, takodje ukoliko neko hoce da ubaci diode u maglinke, mora ponistavac. Toliko od mene, ko zeli da vidi slike ima u mojoj temi :) pozzz

E, da ukoliko nekome trebaju diode, mogu ih i pribaiti ili uputiti na ljude od kojih sam ja nabavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bre Terza, ti si ga celog zaLEDio ;) . A, u pepeljari, mora li i tu Canbus :laughing: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve zavisi dal si pusac ili nisi :p

A i bre nisam celog, samo pozicije i unutrasnjost. Stopaljke, tablice itd nisam dirao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji se uopste vizuelni efekat dobije ako se u npr stop svetlo i pozicije pozadi ubaci led u klasican stop far?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji se uopste vizuelni efekat dobije ako se u npr stop svetlo i pozicije pozadi ubaci led u klasican stop far?

Ja imam na zadnjoj poziciji led,ne prijavljuje nikakvu gresku,super sija

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lord Markus

Evo, npr. ovako nesto za pozicije:

t10.jpg

http://www.arrow.rs/...products_id=433

Imas i ove jeftinije sa 5 SMD: http://www.arrow.rs/...products_id=419

Uostalom, videces sve i sam na sajtu...

Uzeo sam identicne (T10 9SMD 5050 CANBUS) u Arrow Softu - 480 din kom. i ugradio ih pre par dana, sijaju odlicno i ne prijavljuju gresku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okaci sliku da vidimo kako svetle sa 9 dioda. Cisto da ljudi znaju kada kupuju koliko svetla da ocekuju. Evo slika kako svetli 5 dioda preko dana

dan.jpg

i kako svetle kasno poslepodne:

Predvece.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam izbusio poklopac fara i tu ubaco jednu fabricku onu ubodnu sijalicu od pozicije svijetli u unurasnjost motora da ne pravi gresku :D

skupe mi bile an bus tada dva para kostali 25-3o evra sad su vec povoljnije cijene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio u arrow, vise nema onih canbus, sada samo neka skuplja varijanta, uzeo sam sa 5dioda, canbus 350 din

kazu da su one imale problema sa cipom, da su se kvarile...u petak ce da legnu xenoni i ove pozicije...ima li neko preporuku za white light H1 sijalicu koju bi ubacio u maglenku da prati belilo xenona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je H1, mozda Osram NightBreaker, daju belicasto svetlo?

Ja sam ih imao na srednjim (H7) pre ugradnje ksenona i crkavale su kao blesave u toj varijanti. Mada to je problem sa dosta sijalica na srednjem svetlu na Stilu.

Za razliku od njih, H1 odlicno rade jos uvek na dugim, isti par jos od onda. E sad, jeste da se dosta manje koriste... Ili neka Philips varijanta mozda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista priča. Meni crkavale ko lude u kratkim, a na dugim i dan danas svetle, ubijaju (ja mislim od jeseni 2008).

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kada bi njih ubacio odmah i za dugo? ja sam razmisljao kasnije da ubacim xenone, ali ako su dobre, onda ...jel moze neko fotku da pusti kako izgledaju na autu

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...