Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dusan

Planiram kupovinu Fiat Brava 1.2 2001.god

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze planiram kupovinu doticnog auta, jer sam vec nasao jednog na jednom placu. Auto je presao 120000km-a, i na prvi pogled je u perfektnom stanju kako spolja, tako i unutra, ali ce konacnu rec dati majstor kada ga bude pogledao. Posto nisam bas upoznat sa Fijatima, a imam zelju da se upoznamo :lol: , mene interesuju sledece stvari:

-kako su se pokazali ovi 1.2 motori, i da li su skupi za odrzavanje?

-kako Brava ide sa ovim motorom, i koliko trosi?

-koliko kosta veliki servis za doticni motor?

Toliko o pitanjima za sada, ako se setim jos necega, pitacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni slab motor za tu kilazu,sto se tice odrzavanje nije skupo ja imam bravo 1.6 veliki servis je negde oko 15-17k dinara

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi kajsevi,spaneri i ostali tockici sa radom oko 14 000din .ulja+filteri+rad oko 4000din.po meni licno dobar motoric ako neocekujes trkalicu.imas temu prestavljanje auta -big fut jedan kolega sa foruma o svom bravo 1.2 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

u svakom slucaju ako je dobar auto,i ako ti se dopao uzmi ga neces se pokajati,odrzavanje kao sto vec rekoh nije skupo

ovo je taj motor samo sto je bravo pa procitaj ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

...čini mi se da sam ti odgovorio i na Cannonu preko PP-a... :)

Sada si dobio i tačnu cenu...mada sam ti tamo računao i svećice, filter klime, sve tečnosti...pa opet dodao još par desetina eura preko...da ne bude posle da sam rekao manju okvirnu cenu za prvi servis posle kupovine polovnog automobila... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti rekose gore.Mogu samo da dodam kao vlasnik gore pomenutog Foota da 120kkm je neka polovina exploatacije u koliko auto nije zloupotrebljavan.Ja sam na mom menjao dihtung glave jer fabricki nije dobro resen.Posle se stavi novi sa gumenom revizijom i teraj.Kad smo skinuli glavu,malo smo pogledali ostalo,cini se da je sve u top formi.Nema riseva,luftova i slicno.U tom trenutku je motor brojao 92kkm po cajgeru.Auto definitivno nije trkac,al je daleko od toga da je spor i nejak.Ko nije trkac nece se pokajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Prvo ga proveri preko epera , da se ne iznenadis ko neki...npr ja, jer je masa talijana podmladjivana ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na netu imaš ePer, kao što je Mane rekao. Ako je tamo sve ok i ako auto zaista izgleda očuvano, za svaku preporuku!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za Eper, i sigurno cu ga proveriti pre kupovine, ali ne verujem da je muljano, jer je na svi staklima broj 1. Kao sto sam rekao, jedino me je plasilo to da auto nije suvise tezak za taj motor, ali po vasim komentarim zakljucujem da nije.

Interesuje me jos koja je potrosnja Brave sa ovim motorom, i kako se ponasa kada je u njemu petoro ljudi plus upaljena klima?

Hvala svima na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nije tajna koji kes si spremio za Bravo ( kolko ga ceni- a za koliko misliš da će ti ga prodati )???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tajna, on ga je prvo cenio 4700, pa ga je spustio na 4400, ali ja cu da mu ponudim 4000, pa ako hoce hoce, a ako ne nikom nista, ja vise od 4000 ne dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ali ne verujem da je muljano, jer je na svi staklima broj 1.

Oznaka na staklima nije merodavna. Jedino ePER. Postoje ljudi koji mogu na staklima da ti stave šta god želiš.

Obavezno proveri jer je upravo najviše muljanja bilo sa tim 2001. godištem zbog čuvenog euro3 propisa...

Interesuje me jos koja je potrosnja Brave sa ovim motorom, i kako se ponasa kada je u njemu petoro ljudi plus upaljena klima?

Tada se ne ponaša nikako, tj. služi samo da stigneš od tačke A do tačke B...i to veoma sporo...bez preticanja bilo čega osim bicikle.

To mnogo oseti i 1.6 16v, a kamoli 1.2 16v...

Po gradu troši ispod 10L...ali nikako nemoj misliti da ćeš uspeti da smanjiš ispod 8L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka, iz ličnog iskustva Marea 1,9 JTD za tu lovu, Brava produžena komotna i bolja mehanizacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neshaoct, hvala na informacijama, u svakom slucaju ce trositi manje od ovog tehnodroma kog sada vozim (jugo 55). Ako pod opterecem i sa klimom bude isao kao prazan jugo, ja sam zadovoljan, pod uslovom da ga uzmem.

@Maki

Znam i ja sta valja, ali jedno su zelje, a drugo mogucnosti, pogtovu sto taj 1.9 jtd treba odrzavati i registrovati, a ovde u Kg-u biju po usima za sve preko 1600ccm, a ja sam jos uvek student, i zavisim od mojih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam student takođe...još mesec dana. :thumbsup:

Nije 1.9 JTD uopšte preterano skup za održavanje. Veruj mi, iznenadio sam se kad sam video cene delova. Mene je veliki servis (bez vodene pumpe) koštao oko 200 evra. Za Brava je možda jeftiniji, ali za 10-20 evra. Održavanje ti nije skupo, ali mene je registracija koštala 23000 dinara-prva registracija u Srbiji (tablice i dozvola), inače je 19000 din, ali za Brava JTD je manja zato što Bravo ima 77 kw. Uporedi performanse koje pruža 1.2 i 1.9 JTD i sa 1.9 ćeš laganom vožnjom imati minimalnu potrožnju, ali kad zatreba povućiće svom snagom, uz opet minimalnu potrošnju.

Nama studentima nije lako( :book: , :cheers: , ....), ali ako nađeš očuvanog dizelaša, nemoj se dvoumiti. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam malopre proveravao za cenu registracije i ona izgleda ovako 1.2 je 16000 dinara sa novim tablicama i saobracajnom (14500 dinara bez tablica i saobracajne), 1.6 je 22000 dinara sa novim tablicama (20000 dinara bez novih tablica), 1.9 jtd je 27000 dinara sa novim tablicama (25000 dinara bez tablica). Sve ove cene su za prvu registraciju u Srbiji, i kao sto vidis razlika je veca 6000 u odnosu na registraciju koju ti placas u Sr. Mitrovici za isti auto. Razlika izmedju 1.2 i 1.9 je veca od 10000 dinara u registraciji na godisnjem nivou, sto nije zanemarljivo. Kg ima ubedljivo najskuplju registraciju u zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti automobil koji zelis da kupis vec preko tri godine i ne slazem se sa nekim konstatacijama koje su neki da liako te nesto interesuje potrosnja itd. dodji na skup rado cu ti odgovoriti na svako pitanje, a javno ne jer ce uvek neko imati nesto da doda na to sto sam mislio da kazem.

U svakom slucaju odlican auto i jos bolji motor, juce sam se vrati iz Makedonije tj. sa Ohrida isao sam tim autom i od Ohrida do Skoplja kad sam pitao ljude za koliko ser dolazi rekli su mi svi za tri sata ja sam dosao za tacno dva sata. Ako si nekada bio tamo znas da su od Skoplja pa sve do Ohrida sve same planine znaci gore pa dole pa levo pa desno, a u beograd sam dosao za manje od 7 sati samo sam u Nisu na pumpi stao da sipam gorivo.

Prosecna brzina kojom sam vozio po nasem autoputu je bila 170km/h po satu iako je bila noc tako sam vozio i sve vreme isao levom trakom jer su svi sporo vozili desnom trakom, jedino uz buban potok uz uzbrdicu su me dva policiska A8 pretekla svi ostali su bili iza mene.

E sad, mozda sam ja malo loodovao po auto putu s obzirom da je bilo 22h i mrkli mrak a ja nisam spustao ispod 170 mada to i nije toliko velika brzina mada je devojka rekla pa gde zuris neidemo na trke, a jebiga ja tako vise volim, smor mi je da gledam kako penzos "ubija" A8 sa 100km/h po autoputu a ima bar duplo vise konja od mene i tri puta vecu ccm.

Slobodno ga kupi i uzivaj, moj preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor od 1.2 16V,zna da ima problem sa ler gasom,odnosno step motorom,tako da je to prvo sto treba da proveris,kako radi na leru i ako ima klimu,kad je upalis da lice ti se auto ugasiti ili ce nastaviti normalno da radi i malo podici obrtaje,kako bi trebalo.

U praksi su se mnogo pouzdanijim pokazali motori 1.2 8V,koji idu u punta,to sam cuo i od majstora,koji ih rade.

Toplo bih ti prporucio JTD-a,ako ga nadjes a da mu nije dusa izvadjena,sluzice te verno,uz minimalnu potrosnju i pruzi ce ti dosta zadovoljstva u voznji,sto nemozes bas da ocekujes od 1.2 16V u bravovoj karoseriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od doticnog 1.2 16v, jer nisam mogao da se utanacim sa vlasnikom placa oko cene.

Elem sada je u kombinaciju usao 1.6 16v isto 2001. godiste. Auto je presao 157000 km, i nalazi se na Trend Mobile placu u Novom Sadu http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...a_1.6_sx/188637.

Posto sam se ja poprilicno zagrejao za doticni auto, interesuje me da li je neko od clanova iz Novog Sada i okoline raspolozen da ode da ga pogleda i prenese utiske, posto sam ja iz Kg-a?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema vazdusni jastuk za suvozaca.Inace oprema trofeo.Mislim da je malo mnogo presla.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, odluceno je, uzimam ovu Bravu, i decko koji je prodaje je spustio cenu na 3700, tako da u nedelju idem po auto.

Interesuje me jos samo koliko je veliki servis za nju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da od 1.2 ne mozes ocekivati da nosi jer je oko tone i kusur tezak ali sasvim lepo vuce ako nisi prohtevan. Moj do 120 - u petoj - ne prelazi 6 lit na otvorenom a grad nisam ni merio. Zato sam odustao od plina ne isplati se jer mora zbog plasticnog usisa naj skuplja verzija.

Veliki servis je oko 200 eur ali ga radi tamo gde imas poverenja...mene su zeznuli pa mi nisu zamenili filter i ulje vec dolili. Delovi jesu poskuplji a i neke stvari su uradili idiotski tako d moras da kupis i ono sto ti netreba trenutno. I moj u trenutku nabavke je presao 118.000 ali sam znao gde ga uzimam i nisam pozalio. Generalno sam veoma zadovoljan i zaista ga ne bih dao. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...