Jump to content
FAS Goran
Guest 5450

Stilo - nivo ulja

Recommended Posts

Guest 5450

Drug mi ima Stilo 2001god.JTD i promjeno je filter i ulje za motor.Sipao je Seleniu turbo dizel,sve je uredu ali kad pali auto posle provjere sistema izbaci mu poruku lvl oil i sest tacki,cetiri su crne a dvije prazne.Sta mu znaci to da li je kolicina ulja nedovoljna ili mozda ulje nije dobrog kvaliteta.Inace ostalo je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te tufnice su ti isto kao sipka meraca ulja (od min do max). Znaci kad su sve tufnice pune onda je maximum, a kad su sve prazne onda je na min. Ako vec dodje do toga da fali ili ima previse ulja, stilo ce da prijavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 185

ume taj pokazivac na bordu da zavara, meni uvek pise da mi fale tve tacke do max nivoa ulja..

ali kad pogledam na pokazivacu u motoru, ulje mi stoji na maximumu..

tako da ako se nemoj mnogo oslanjati na displej, ipak je to elektronika

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5450

Hvala vam,danas je bio u servisu i isto su mu rekli.A da listilo resetuje kompijuter kad mu se skinu kleme kao kod starijih modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 185
A da listilo resetuje kompijuter kad mu se skinu kleme kao kod starijih modela.

Da, posle moras da ponovo namestis vreme, datum i ostale parametre na bordu

Share this post


Link to post
Share on other sites

..koliko ja znam, jedino se [ skidanjem kleme ] resetuje vreme i datum...

Ali sve greske i dalje ostaju...

Za sve ostalo osim datuma i sata, mora da se prikaci na komp... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao...jedno pitanje...to sto pokazuje nivo ulja na displeju ?! posle paljenja...kod mene se ne pojavljuje :)))

inace Stilo 1.9 jtd 2005 115 ks...to je ok ili nije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je meni poznato kod svih Stila sa dizel motorima se pojavljuje na displeju poruka o nivou ulja nakon okretanja ključa u položaj MAR ili (kontakt), to traje nekoliko sekundi pa su zatim sledeća čekiranja.

Ako se ne pojavljuje ova poruka onda sigurno nešto nije u redu.

Preporučujem ti da proveriš na dijagnostici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pojavljuje se posle paljenja, nego bi trebalo čim okreneš ključ, dok još uvek radi grejač. Ja nisam video JTD koji to nema, ali ništa me ne bi čudilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo...proverih...na poziciji MAR nista se ne desava...samo napise Checking...i posle prebaci na datum tj.kalsican izgled displeja...onda kad ga upalim...napise Check OK i to je to...

To za nivo ulja sam imao i na 206...ovde znaci nista :)

Pogledao sam u user manual :)...tamo ni traga ni glasa da to treba da pokazuje...

sumnjivo to meni...mozda je kineski FIAT :thumbsup:

Stilo Multiwagon 1.9 JTD 115KS, 2005god...hm... ni ovaj drugi na placu kad sam kupavao nije pokazivao to za ulje, sad kad vratim film...a bio je 2004...

Ajde neko ko ima isti auto da javi...

Pozdrav svima :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moj je iz 2003. isti motor ko tvoj pa pokazuje nivo ulja sa tackicama a isto ne pise nista u user manual-u... i ja nisam do sada video nijedan stilo da to ne pokazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...a mozda zavisi od opreme..moj je bio van :)

mozda nema taj senzor sta li je vec koji to meri...jel moguce to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogledao sam u user manual :)...tamo ni traga ni glasa da to treba da pokazuje...

Ako imaš srpsku verziju uputstva tamo ćeš naći na strani 23.

Lepo piše ˝Provera nivoa ulja˝(JTD varjanta).

U Italijanskom uputstvu je na str 32,33 ovde čak slovi da se ova opcija odnosi na JTD i MJT verzije.

Znači mora da ima bez obzira na godište.

Moguće je da su rihtanjem i vraćanjem kilometraže dundjeri isključili ovaj Check.

Ajmo još jednom Dijagnostika i samo dijagnostika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Evo..opet u kolima provedoh pola sata i nista...u italijanskom uputstvu koje je doslo uz auto nema nista o nivou ulja...knjigica inace ima 388strana :)...pominje se nivo ulja ali za neki multifunkcionalni displej koji ne izgleda kao moj...jbg...

a da kad udjem u service...pokazuje jos 1915km do servisa...ali mi nigde pri kontaktu to ne javlja a pise da ispod 200km pocinje da upozorava ana svakih 200km :question:

dobro...idem na dijagnostiku...sada pitanje...gde i posto to cudo?

da li ako nisu strucni mogu tu nesto da pokvare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemaju svi sezore nivoa ulja tako da se ne opterecujes time,inace drndanjem preprodavaca sa kilomertaza dole-gore zna da se zezne servisni interval pa nece da se resetuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ :unworthy: :unworthy: :unworthy:

znaci nemam taj senzor :)...

skinuo sam i uputstvo na srpskom,da tamo pise da ima...ali u italijanskom odakle je to prevodjeno na istom mestu je slika gde nema oil level...znaci da ipak nemam taj senzor... HVALA

e sad za servisni interval...ne verujem da je cackano...jer je auto kupljen na aukciji od firme(neka italijanska za keramiku, ustvari uzeta su dva pa sam ja birao posto to uvozi moj drugar)...sto znaci da niko od aukcije do mene nije cackao oko kilometraze...a imam i servisnu knjizicu posto je auto bio na lizingu...gde se km i datumi slazu...jbg...jedino ako to nije falsifikat...u sta sumnjam...tako da duboko verujem da nije drndano oko kilometraze...

Hvala TIM SERVISU :)))

jel moze kod vas da se uradi dijagnostika...i koliko ce to da me kosta...tj. da li moze da se sredi to oko servisnog intervala...

btw...pretpostavljam da je dijagnostika korisna stvar...saznam sve o autu svome :) jel da?

Izvinjavam se svima na opsirnosti ( oni koji su citali :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi pokazuje servisni interval jos 1915km tako da ti to sljaka inace na jtd servisni interval po fabrickom setovanju je mislim 15000km ili 365 dana pa sta prvo stigne.sto se tice dijagnostike imam fiatov egzaminer a kompletan pregled kola racunajuci i trap+kocnice kosta 1500din.to ti je to komsija

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I opet hvala :)

Zaboravio sam da kazem da mi to 1915km (odnosno 195 dna ) pokazuje...kad udjem u meni service...a ne pri kontaktu kljuca...a onda kakva je vajda od njega ako treba sam da se setim pa da pogledam tamo :question:

no dobro...sta je tu je...svraticu pa ce da vidimo :)....

jos samo da radite posle 17h da ne begam sa posla :)...a bogati moze i subota :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa u uputstvu pominju 2000km...ali tako napisano da samo pisac moze da provali :)

btw...pise i da nivo ulja pokazuje JTD na multifuncijskom displeju ?! jel to ovaj koji ja imam ili zaboga ima razlicitih displeja...

mada mislim da mi je oprema Active Van...ako to nesto znaci...e da, jel moze da se vidi sta sadrzi ta oprema...inace ima Digitalnu klimu :w00t: ... a nema nivo ulja...bruka...

Ali da ne smaram dalje ionako je sipka zakon :D

E sad koliko treba da trosi ulja?

Mislim iskreno...i da li to ima veze od toga da li se vozi 150-190...ili ne...sipam Selenia WR...a presao sam tek 3000km...pa nemam iskustva po tom pitanju...

Sad znam da svima auto ne trosi ni kap :whistle: ali iskreno valjda mora malo...

Pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo zanemarljiva potrosnja ulja ali kad se gazi ume da skine nesto malo ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam imam 1.9 JTD MW, 2005 godiste. Servisni interval mi ne radi, pokazuje samo crtice. Na servisu su mi rekli, da mozes da resetujes interval samo 8 puta, posle toga pokazuje samo crtice. E sada ako je to istina, neka bude, hehe. Mozda Miki zna nesto vise o tome?

Inace ni ovaj stilo nema pokazivac nivo ulja kada das kontak. Nacuo sam negde, da su taj senzor "ukinuli" posle 2003 godine, mada nisam siguran. Mozda je i 2004 pa napred...

Zamoljavam Mikija. da mi on kaze ako zna nesto vise o tih 8 puta resetovanja servisa. Jer kada sam dobio avto, imao je 1436xx km. E sada ako su pravili servis na 12000 ili 15000, to je to...

A ako su pravili na 20000 onda su sabijani kilometri. Kako drugacije do realne kilometraze??

Hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...