Jump to content
FAS Goran
Markoni Bg

Lancia Ypsilon 1.4 16v - nasumično se pali/gasi kompresor automatske klime

Recommended Posts

U pitanju je Lancia Ypsilon 1.4 16V 95ks 2008 godiste koja ima automatsku klimu. Na pocetku leta sam uradio servis klime zamenjen tom prilikom hladnjak i presostat i napunjen sistem sa 500gr freona , klima radi dobro sad po ovim vrucinama ali ono sto me iritira je sto se u voznji u opsegu od 2000-3000 obrtaja nasumicno pali i gasi kompresor osetim to kako otpusti i spoji , preko 3000 obrtaja to ne osecam da se dogadja  , a na leru kada ga izturiram do 4000-5000 obrtaja ne primecujem da se to dogadja.

 

Imao sam pre ovog auta Punta 1.3mjet sa manuelnom klimom i njemu je radila klima veoma dobro i kompresor je bio uvek ukljucen u leru i voznji na bilo kojem broju obrtaja. Sad nisam pametan da li na Lanci treba tako da radi posto je automatska klima ili ne?

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjen je reostat ventilatora motora  jer nije palio prvu brzinu koja treba da se aktivira prilikom ukljucenja klime.Sve radi ali ne radi kako treba :lol: , samo me taj kompresor buni i iritira.

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/8/2021 at 1:23 PM, Markoni Bg said:

klima radi dobro sad po ovim vrucinama ali...

...nema ''ali''. :D Što hoćeš da diraš stvar koja dobro radi... :D 

 

Sad ozbiljno, gasi li tako povremeno kompresor i kada klimu staviš u ručni režim, a ne na AUTO? 

Inače, evo ovde vlasničkog uputstva za Ypsilonku gde imaš detaljnije i oko rada automatske klime: klik@FLCS

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto npr kada jer auto na motornom kocenju i usporavam dogodi se da otkaci kompresor i da odjednom dobije blago ubrzanje i par puta me tako iznenadio zamalo da napravim karambol ili pri ubrzanju ga ukljuci i to se oseti na ovom atmo motoru.To se dogadjalo kada je u rucnom rezimu rada , procitao sam uputstvo pa cu probati sa AUTO rezimom pa cu videti kako se ponasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...