Jump to content
FAS Goran
nestor

Fiat / Lancia / Alfa dijagnostika - adapteri, softver i primena (by Banetv)

Recommended Posts

Pa kako da kazem svi auti rade osim mog jednostavno ispise unknown/unsupported engine iso code 0D 07 0D 98 0E koji god da odaberem 1,2 8v motor na fiat ECU scan

evo i na slici sve je ok druge fiate alfe citam bez problema, vjerovatno mi treba elm ili obd?!

iso2.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

KABAL je usb kkl 409.1 samo da napomenem.

DA mogu pristupiti akutatoru brisanju gresaka ako odaberem opciju da nastavim bez obzira na pogrean iso cod.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj neku stariju verziju FES-a (mislim da je bilo price da je 2.5 najstabilnije "aktivirana" verzija).

Ja sam pre 2 dana dobio kkl i konektujem se bez problema na ECU ali prvo sam mogao da odaberem samo jedan parametar za pracenje a nakon toga mi nije dao ni jedan da odaberem.

Nije pomoglo ni restartovanje programa a verzija FES-a je cini mi se 3.2 pa ako neko ima resenje bio bih mu zahvalan.

Brava 1.8 16v 1996 hitachi mpi ECU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

poslednji kablić ELM327 koji sam kupio na Limundo, radi savršeno.

Nije potrebna nikakva prepravka da bi se pristupilo ostalim modulima van motorne jedinice.

Kada se koristi pretraga modula u FES-u, otvara ih zaredom sve što ima: ABS, Jastuke, Parking sistem, .....

Program FES V2.6, nepodržava pogled u klima sistem na Cromi 1.9, ali ga vidi sa ovim ELM327. I naj noviji FES neprepoznaje sve module koje ovaj ELM izpronalazi.

ne znam da li smem da imenujem prodavca, ali mislim da je tu među nama, i puno mu hvala. :thumbsup:

Sada mi je ograničenje FES, pa ako neko ima nešto novije od FES 2.6, moglobi da se zadene negde ovde ;) .

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna molba ako neko ima i VAC COM diagnosticki software dobro bi mi dosao da link share email ili bilo sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tox

...to sa v2.5 nije tačno. Neću dalje zalaziti u problematiku.

Autoru posta sa pomenutim problemom savetujem da sa free verzije 3.2 pošalje autoru report preko crvenog dugmeta u samom programu. To će mu najviše pomoći.

Pozdrav svima,

poslednji kablić ELM327 koji sam kupio na Limundo, radi savršeno.

Nije potrebna nikakva prepravka da bi se pristupilo ostalim modulima van motorne jedinice.

Kada se koristi pretraga modula u FES-u, otvara ih zaredom sve što ima: ABS, Jastuke, Parking sistem, .....

Program FES V2.6, nepodržava pogled u klima sistem na Cromi 1.9, ali ga vidi sa ovim ELM327. I naj noviji FES neprepoznaje sve module koje ovaj ELM izpronalazi.

ne znam da li smem da imenujem prodavca, ali mislim da je tu među nama, i puno mu hvala. :thumbsup:

Sada mi je ograničenje FES, pa ako neko ima nešto novije od FES 2.6, moglobi da se zadene negde ovde ;) .

Hvala

Imenuj ga ili imenuj se... :whistle: jer ELM327 ne pristupa jastucima ni pomoću trikova na tvojoj Cromi.

Ne verujem u to što si napisao, pa te molim da pojasniš članovima FLCS Foruma...

Edited by neshaoct
prilagođeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu...

sad sam posumnjao u sebe.

Sutra probam ponovo (nije mi večeras ELM kod mene), i javljam rezultate.

Sa starim ELM na mojoj Cromi mogao sam da pristupim samo motornoj jedinici a sa novim nalazi i prepoznaje i ostale.

Ponoviću test pa javljam.

Verovatno sam nešto pogrešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi kojim slucajem samo video spisak modula koji postoji pri odabiru vozila (u ovom slucaju Croma) ili si bas pristupio istim?

Mora da se odradi prepravka pinova za ELM i nema druge, ali sve je to vec objasnjeno.

Ranije si mozda imao ELM verziju 1.2 pa zbog toga si ocitavao samo motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenuj ga ili imenuj se... :whistle: jer ELM327 ne pristupa jastucima ni pomoću trikova na tvojoj Cromi.

Ne verujem u to što si napisao, pa te molim da pojasniš članovima FLCS Foruma...

image.png image.png

image.png image.png

image.png image.png image.png

Probali danas Dex i ja ponovo, radi bez ikakvih modifikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se promaklo mi je ovo da je Croma '05. u pitanju, na njoj je moguće samo sa ELM-om prići Airbagu. Mada kod Crome ima još nekih nelogičnosti u odnosu na ostale Fiate. Pogledaj na skeniranju koliko imaš unknown/unsuported modula.

Ili recimo pokušaj bez modifikacije da se konektuješ na Xenone ako ih imaš ili na TRW Electric Power Steering. Što opet govori o tome da nisi kupio nikakv čaroban ELM, već si ranije verovatno imao nekompatibilni v1.2 a sad imaš v1.3 ili neki noviji. Pokušaj da se sa tim interfejsom konektuješ na ABS, Airbag ili City na bilo kom drugom autu osim na Cromi '05 i videćeš da sam u pravu.

Već sam negde napisao u ovoj preglomaznoj temi da ima dosta modela kojima ELM uopšte ne treba na kojima KKL završava sve isto tako ima modela na kojima ELM radi skoro sve kao kod tebe. Ali ne sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"unknown/unsuported" su takvi iz razloga što verzija FES programa u to vreme nije podržavala te module.

Sa novijim Fiat Ecu Scan i ti moduli su prepoznati, probao sam sa 3.2free (doduše ima još par koji su unknown/unsuported) ali će u nekoj narednoj verziji FES-a verovatno i oni biti prepoznati.

Naprimer Verzija 3.2 vidi i ksenone i klimu...

Nisam mislio da je moj kablić "čaroban" ali svrsishodan je možda prava reč.

Verzija ELM 327 1.4b... tako piše, sa podebelim kablom na usb.

Ja sam veoma zadobvoljan sobzirom da nisam radio nikakve prepravke :whistle: . Doduše kupio sam ga sa tom namerom kad ono :w00t: radi extra.

Ako je neko zainteresovan (učini mu se da je kablić solidan), a ineresuje ga , gde je interfejs kupljen, neka piše na PP.

A ja očekujem da će mi neko poslati nešto novije od FES-a 2.6, pogledao bi nešto na klimi.

Pozdrav :welcome: za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet delimično tačno, najbolje bi bilo da si pre kupovine ELM-a pogledao spisak podržanih vozila. Na spisku se jasno vidi koji moduli, koje informacije i sa kojim interfejsom mogu da se očitaju. I tu greške nema.

Druga stvar, zar misliš da bi se lomio da pravim sve ono prikazano na šemi u pre par postova da sve to može bez toga?

Naravno svo vreme pričam o poslednjoj legalnoj verziji ne o krekovanoj iz decembra 2010.

Dakle konkretno za tvoj modela auta na slici ispod može se videti šta se sve može očitati sa ELM-om (obeleženo zelenom)

Ovo zaokruženo crvenom su moduli za koje je neophodna modifikacija na 12 pin. (ELM 12 i KKL 12)

Što će reći da Xenonima i EPS-u nema pristupa bez modifikacije i to nema nikakve veze sa verzijom FiatECUScan-a.

Croma05.jpg

Ovo sve pišem ne da bi se sad natezao sa tobom oko toga nego zato što takve površne izjave dovode ljude u zabludu. Svakog dana imam pozive ljudi koji su kupili ELM ili KKL negde na Limundu i sl. i nije im jasno kako to ne čita ABS recimo. A tamo neko mu je napisao da čita sve. I onda misle da su kupili neki pogrešan ili neispravan interfejs a problem uopšte ne leži u fabričkoj izradi interfejsa već u modifikaciji.

Kao što sam rekao ima dosta modela kojima je KKL sa modifikacijom dovoljan, ima modela kojima večinu funkcija pokriva modifikovani ELM.

NE POSTOJI NI JEDAN INTERFEJS KOJI BEZ MODIFIKACIJE MOŽE DA POKRIJE SVE MODULE NA BILO KOM AUTU !!!

Ko kupuje interfejs za kućnu upotrebu samo za lični auto, najbolje je da pogleda spisak gore i po modelu auta kupi ono što mu treba. Ko hoće da radi više modela mora da kupi oba interfejsa sa modifikacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani BRAVO JTD, nisam ni jednog momenta hteo da omalovažim Vaš trud i postignute rezultate.

Vi ste me potpuno pogrešno razumeli. Dosta površno čitate ono što pišem, i prebrzo donosite zaključke. Ne želim nikoga da obmanem i zbunim, i ne vidim ni jednu nepravilnost koju sam izneo. Sve je tačno kako kažete, cenim Vas i podržavam vaš trud. Izvinjavam se ako sam nekome bio nejasan ili me je loše razumeo.

Evo da budem još jasniji:

Što će reći da Xenonima i EPS-u nema pristupa bez modifikacije
i ja potvrđujem
i to nema nikakve veze sa verzijom FiatECUScan-a
ovde mislim da ima veze (ispravite me ako grešim), sa verzijom FES-a 2.6 se nemože pristupiti ksenonima, ni sa prepravkom iz razloga što ksenona nema uopšte u samom korisničkom okruženju, što se da videti i na priloženim slikama za ovaj model vozila.

3_2.jpg 2_6.jpg

Mogao sam i ja da kažem da ste obmanuli članove foruma kada ste rekli da se ne može ni pomoću trikova prikačiti na jastuke na Cromi, ali gle ono može! U redu je izvinuli ste se.

Mogao sam reći i da ste rekli neistinu, da nema veze koja se verzija FES-a koristi, bitno je samo prepraviti kabl.... međutim sa slika se vidi da ima veze itekako.

Međutim za takvim tonom stvarno nema potrebe.

Veliki pozdrav za Vas!

P.S.

sutra pripremam i iskupljam delove za prepravku kabla ELM327 po Vašim instrukcijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

poslednji kablić ELM327 koji sam kupio na Limundo, radi savršeno.

Nije potrebna nikakva prepravka da bi se pristupilo ostalim modulima van motorne jedinice.

Kada se koristi pretraga modula u FES-u, otvara ih zaredom sve što ima: ABS, Jastuke, Parking sistem, .....

Program FES V2.6, nepodržava pogled u klima sistem na Cromi 1.9, ali ga vidi sa ovim ELM327. I naj noviji FES neprepoznaje sve module koje ovaj ELM izpronalazi.

ne znam da li smem da imenujem prodavca, ali mislim da je tu među nama, i puno mu hvala. :thumbsup:

Sada mi je ograničenje FES, pa ako neko ima nešto novije od FES 2.6, moglobi da se zadene negde ovde ;) .

Hvala

Ovo je sporan post iz koga bi većina članova pomislila da ELM koji ste vi nabavili ima čarobne mogućnosti i oni neće morati da mu rade modifikaciju. Nema ničeg posebnog u tom ELM-u svaki v1.3+ bi radio isto tako.

Možda smo se pogrešno razumeli, nigde nisam podizao ton osim tamo gde sam hteo da naglasim činjenice oko kojih smo se usaglasili koliko vidim čitajući ovo poslednje.

Ja sam se izvinio zbog greške odmah u prvom sledećem postu, jednostavno mi je promaklo to. Opet Croma je jedinstvena po tom pitanju, samo kod nje je to moguće i nigde više.

Oko verzije FES-a se nismo razumeli ali nema veze da ne odugovlačimo sad. Srećano sa modifikacijom. :thumbup:

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako može još jedno pitanjce

Imam i "VAG-K+CAN COMMANDER FULL" kablić .

Za šta je prvenstveno ovaj interfejs namenjen, ima li nekih prednosti u odnosu na druge kabliće ?

Instalirao sam i program za njega

My link

nebi da eksperimentišem, (uplašili ste me sa GALLETO igrankom) okruženje mu je malo čudno, ako može neko pojašnjenje.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima ovde!Iako nisam aktivan forumas redovno citam teme koje me interesuju a pogotovo ovu temu.Stvarno je zanimljiva i ima puno korisnih saveta. Procitah sve od pocetka do kraja a jedino nisam nasao adresu sajta preko kojeg mogu da se kupe kablovi pa ako neko moze da ostavi link ka adresi gde je narucio tj gde mogu da se naruce ti kablovi iz Kine...Hvala puno i pozz drugari!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre nisi video,skoro svako je postavio link koji interface je narucio i sve je na Ebay.com.

Odes na www.ebay.com kucas u pretragu kkl,elm,obd... i sve ces naci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tox

Nisam mislio na aukcijski sajt tipa ebay, toliko i to naravno da sam video i znam, nego bas sajt za narucivanje iz Kine, ljudi spominju Hong Kong...Mozda sam nesto pogresno shvatio iz hjihovih postova...Ili su svi ovi kablovi kupljeni na ebay-u, a prodavci su bili iz same KIne... :whistle: AJd, uzdravlje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebay nije isključivo aukcijski tip sajta. Imaš mnogo "Buy it now" predmeta. Sve to dolazi iz Kine, a najlakše je poručiti preko baš tog sajta. Na ebay.com su pretežno kinezi tj. Hong Kong tako da je tox lepo rekao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li neko da izbaci link za modifikaciju kkl interfejsa jer koliko sam vidio ima samo za elm interfejs?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...