Jump to content
FAS Goran
coa565

Fiat Punto mk.2 1.9D - diže radnu temperaturu

Recommended Posts

Dobro pumpu cu nekako vec da uzubim napred nazad... Nego meni je bitnije da resim zasto kuva a sve je ispravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel proveri termostat? Nisi li neko crevo kontra povezao? :D Nije li smer ventilatora kontra okrenut? Neka glupost je verovatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat otvara ali malko kasnije. Creva ne mogu kontra da se povezu jer je svako razlicite debljine :stuart: a ventilator ne pali uopste ali ga ja palim rucno na relej nabijem cackalicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov je stavljen ali mislim da nije u tome problem jer ja ga jos ne upalim ladnog prvo mu upalim ventilator pa ga palim ladnog na gurku a on posle nekog vremena kad se optereti uzbrdo podigne odma temperaturu i izbija vodena para na cep od posude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, sa novinom i dimom i duva ka motoru...

Jedino je ostala vodena pumpa ali nigde ne curi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio dobro uzubio pumpu bila okrenuta za 180^ jutrps sam ga razupcio da zamenim semenik na bregaste i uzubim ga ja okrenem kljuc da ga zaverglam na kratko da povuce ulje on upali a grejaci otkaceni :D

Vozio sam ga ceo dan uzbrdo nizbrdo i vuce solidno svud trecom izlazi. Temperaturu ne penje vratio sam stari termostat a novi ne otvara uopste i njega sutra nosim da reklamiram.

Uglavnom punto sad pali bolje nego moj, bolje da sam sam radio moj kad puko zupcasti nego sto sam slepao kod lolica a nisu ga dobro uradili nisu zamenili sve ventile i gumice...

Malo antireklame ali ajd valjda nece zameriti admini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nadje tu crvenu dihtung masu kad imas i crnu da kupis i meni se ne svidja kako radi sa tom pumpom na leru kao traktor pa moj se ne cuje naspram tog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i crnu viktor reinz celu tubu ali ovaj se brze susi pa sam njega stavio. Ne radi toliko lose nego malo telefon uoblicuje snimak a onaj prvi snimak je kad je pukao dihtung na glave pa se culo kao da puca nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cvili k'o gladno mače, biće da su po zvuku neki roler, španer, kaiš dotrajali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha cuje se malo pk kais koji je danas zamenjen. Ako neko bude imao simptome kao na prvom snimku znaci da mu je probio dihtung izmedju nekih cilindra i onda izbacuje kompresiju na susedni klip na kome je ventil otvoren i izbaca vazduh na usisni ventil. Ovde je bio slucaj da je bio bukvalno pokidan dihtung izmedju treceg i cetvrtog cilindra. Isto moze da se utvrdi i merenjem kompresije pa ako dva susedna cilindra nemaju uopste kompresiju onda je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, zoran rakita said:

I meni se ne svidja kako radi sa tom pumpom na leru kao traktor pa moj se ne cuje naspram tog...

Na tvom je verovatno pumpa od golfa 3 1.9 TDI pa malo manje trokce, ovde je pumpa od golfa 2 1.6 D pa se cuje kao malo da trokce ali to samo u leru u voznji gotovo da se i ne cuje zahvaljujuci dobro odradjenoj izolaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...