Jump to content
FAS Goran
igor0511

Telenor -> MTS

Recommended Posts

Fino od njih :)
Ja sam dobio po auto-response od Telenora i MTS-a pa sada čekam ponude. Mada trebaju ovi iz Telenora da se dobro potrude da bi bili bolji od MTS-a.

Telefon koji me zanima je 11 000 jeftiniji u MTS-u i skoro 300din je jeftiniji paket. Znači da bez 15 000 popusta nemam zašto ni da razmišljam o Telenoru više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji telefon? :D

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko ti je bitan internet i brzina istog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iphone 6.

 

Dobio sam odgovor od MTS-a u kome realno ništa pametno ne piše :D

 

Štaviše nije uopšte tako povoljno kako sam očekivao.

 

Da bih dobio telefon na rate moram da barem 6 meseci budem korisnik MTS-a.
Za 50% popusta moram prvo da pređem u mrežu, a kasnije podnesem zahtev za popustom.

Moje pitanje o dodatnim pogodnostima su preskočili.

 

@Bocca tek sad videh pitanje. Realno nijedno od toga nije nešto bitno. 2-3 puta dnevno pogledam mailove i to je to. Ako ne radi opet nije frka jer često imam dostupan wi-fi.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako izuzmes internet mozes da razmisljas o MTS-u, ali mislim da ce ti trebati malo vise truda od pukog slanja mailova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno.

Pogotovu što na ove mailove odgovara korisnički servis koji realno zabole za korisnike već gledaju da što pre otaljaju svoj deo posla i nemaju neodgovorenih mailova.

 

Baš me zanima koga je Neša kontaktirao pa su hteli da pročitaju mail pošto sam ja dobio copy-paste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Iphone 6.

 

Da bih dobio telefon na rate moram da barem 6 meseci budem korisnik MTS-a.

Za 50% popusta moram prvo da pređem u mrežu, a kasnije podnesem zahtev za popustom.

 

iPhone ali da ne koristim internet :D

 

Ako bas vijas taj fon, onda ti se isplati preci u Lelekom i sacekati da prodje 6 meseci

ali opet, 72000 za telefon, hmmmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam razloge za uzimanje tog telefona.

Treba da za master rad radim iOS aplikaciju, a i telefon mi crkava pa rekoh da odjednom rešim oba problema..

 

Iz istog razloga ih i ne bih čekao 6 meseci :D Koja je to paranoja da moraš da budeš njihov korisnik da bi ti da litelefon na rate..Pa Telenor mi je oba puta pri potpisivanju ugovora nudio telefon na rate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije paranoja nego su u pocetku prodaje telefona preko operatera mnogi uzimali telefone na neke nepostojece licne karte i nikad nisu ni prvi racun platili a otisli su sa telefonom.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestra mi je presla u Telekom, uzela P7 pre dva-tri meseca, ista prica bila kao 6 meseci ovo ono, pa su na kraj odobrili tako sto su prilokom sklapanja ugovora trazili unapred dve mesecne pretplate, a da ce prva dva meseca oni njoj od tog "depozita" umanjuju za pretplatu. Meni se nije svidjalo to ali je ispalo na kraju ok ;) a inace kad poredim Telenor i Vip net, VIP sije telekom svuda, ali svuda :D ja sam treca godina u Vipu i nemam nekih primedbi, ali imaju i neke glupe pakete koji su recimo uz telefon ok a na kraju ti se ne isplati, pricam o Smart tarifama.

I malo su ispali pe...ri sto e tice mog produzetka, jer su mi odobrili na tel da imam jos 6meseci dodatnog popusta od 25% ali samo u Standard i Smart tarife. Nisam na kraj uzeo te tarife i nemam ni prava na taj popust. Za sada sam zadovoljan.

Mogu samo da kazem da je pre tri god bila ocajna mreZa i ja sam pizd...o zbog toga, imas signal a ono se pali govorna posta kako si nedostupan. Sada je to daleko daleko bolje. Ne secam se da mi je neko rekao skoro sto si nedostupan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno su pročitali moje pitanje ljudi iz Telekoma i dobio sam striktno NE :)

 

Čekam još Telenor pa da vidim šta dalje, ali 99% uzimam paket sa 50% popusta. Očigledno se ništa drugo kod naših operatera ne isplati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da im zapretim da ću da ih ispljujem na forumu koji ima 20 000 ljudi ako mi ne daju popust :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proslog aprila presla u Telekom i uzela 50% popusta na pretplatu. Pitala "sluzbenika" da li u toku trajanja ugovorne obaveze mogu da promenim isti ( na moju stetu :-)-da uzmem telefon i izgubim popust na sta mi je isti odgovorio-da,naravno. Kad je krenula prica oko Iphone-a , zvala ih i pitala da li mogu da uzmem 3x skuplju pretplatu,potpisem ugovor na 3 godine i uzmem telefon dobila sam odgovor da to ne moze, da sam potpisala ugovor i da ne moze da se menja dok god traje. A kad sam odlazila iz Vipa zvali su me skoro svaki dan i nudili mi silne popuste samo da se predomislim....Mislim,sta reci-drzavna firma. Bila spremna da im em platim telefon,em povecam pretplatu em produzim ugovor i oni odbili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ono što sam ja sada spomenuo.

Imaš ljude čiji je interes da zadrže što više kupaca. Oni te maltretiraju da ostaneš.

 

Imaš korisnički servis koji samo treba da nema nerešene probleme i oni su mene otresli momentalno i verovatno tebi odbili Iphone da bi imali što više "rešenih" problema.

 

Kada naše firme shvate da ne treba tako funkcionistati i da nije merilo broj zatvorenih problema i brzina odgovora već kvalitet usluge druačije će se poslovati. Do tada ćemo da pretimo prelaskom kod drugih operatera da bismo nešto izvukli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acikota

To nije tacno. U pocetku je mogao iphone da se uzme samo ukoliko uzimas vecu tarifu od potpisane na 50% popusta. A sada mozes da uzmes bilo koji telefon i da prekines popust. Bitno je samo da je tarifa veća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kažeš?

 

Znam da nema ništa od telefona ako uzmem 50% popusta. To je i isplativija varijanta, ali ako uzmem telefon preko provajdera mogu na 24 rate i uređaj da otplaćujem, a gubitak je recimo 40e za te dve godine što mi deluje kao jako dobra ponuda.

Još ako uraćunaš inflaciju i skok evra praktično zaradiš uzimajući uređaj na rate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru je pre mesec dana istekao ugovor sa Telenorom, kontaktirao ih i trazio da mu ponude nesto, inače prelazi u MTS, na keca mu da li50% popusta na preplatu.

Jedino sto me nervira je sto kad pogledam sada ovi novi paketi kod Telenora vise nemaju neograničen internet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih 50% je standardna ponuda, samo nije transparentna kao u MTS-u.

A paketi im sada nisu nešto. Za oko 1600din koliko mene sada košta imam ili dosta minuta ili dosta Interneta, nikako oboje. Nije da mi treba nešto mnogo, ali 200MB Interneta bi mi bilo taman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sada Telenor, imaju varijantu Telefon 12/24 meseca + 30% popusta na pretplatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam za to znao. NIje ni to loša ponuda, samo kada bi imali malo niže cene telefona.

 

Sećam se kada sam uzimao DesireS, telefon je koštao oko 600e, a u Telenoru je bio 40ak hiljada +paket, gotovo da na istu cenu izađe, a sada su baš mnogo podigli cene telfona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...