Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
kolega.jankovic

Pomoć oko sobnih vrata

Recommended Posts

Da ne duzim - u skorije vreme treba da promenim neka sobna vrata. Ni jedna nisu standardna i treba da se pravi po meri. U Smederevu nema coveka koji bi napravio/ofarbao/ugradio.

 

Tip vrata - master kraft i puno drvo ne dolaze u obzir. znaci mogu neka standardna ili MDF.

 

Problematika je oko farbanja - nitro, uljana, vodorazredive, poliuretanske boje ili pa presvuceno folijom.

 

Zbog cene PVC/ALU ne dolaze u obzir.

 

Dobio sam informacije da je lose MDF (medijapan) farban nitro i uljanim. Ove vodene su kako cujem OK i naravno poliuretan koji kosta.......koliko i vrata cela :D

 

Na kraju sam nasao nesto sto mi se svidja u Kovacici/Debeljaci ali covek radi samo poliuretanom. 

 

Cifre za mdf vrata su okvirno:

 

Vrata 50-60€

+ penal za ne standardne mere

+ penal za stok od 22cm

+ kvake

+ brava

+ ugradnja

 

======= oko 12.000din

 

na to dodati farbanje koje kosta oko 3000 ili oko 6500din za poliuretan.

 

 

I sad se bijem glavom u zid jer je to sad pa za 30godina....


Ako neko ima nekih iskustva sa vratima.....nek podeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi bio kod Rase na Kolarskom putu?

Nisam siguran da razumem sve sto trazis, ali on radi svasta, nama je pravio cetvoro sobnih vrata i sva su razlicitih dimenzija, radio nam je i prozore, ali ne one klasicne drvene, vec neke koji izgledaju mnogo lepse nego obicno drvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas, uzeo broj. Radionica mu je na Kolarskom putu, Tanjin sokak, posle onog novog marketa, nekih 300 metara sa leve strane.

Nema kuce u dvoristu :D

Rasa

064 411 5118

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod vas u Beogradu, ali kod nas je obicaj da umesto alarma i kamera u dvoristu radionice stoji neki neuhranjeni ker, pa kad se najmanje nadas on iskoci iz bureta i oce da ugrize bas tamo gde najvise boli :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, posto sam iz okoline Debeljace ako se taj lik zove ili preziva Kalmar,

imas svaku preporuku sa moje strane. Lik bas ima ozbiljnu pricu i radio je ozbiljne poslove.

Ali svuda su okvirne cene oko 200 evrica po tome sto ti trazis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ALU ram za sobna vrata, naravno sa krilima mogu da ti nabavim za cifru od 90 do 130 evra, za neka standardna vrata.

Ispunu plota, tj krila, mozda mozes sam da napraviš od iverice i tako uštediš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod vas u Beogradu, ali kod nas je obicaj da umesto alarma i kamera u dvoristu radionice stoji neki neuhranjeni ker, pa kad se najmanje nadas on iskoci iz bureta i oce da ugrize bas tamo gde najvise boli :D

Za dzep?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U majku im *ebem,to su neke opasno dresirane pasmine, smederevski gonici novcanika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću ti samo dati savet da ako nećeš ništa raditi sam uzmi nekog da ti odradi sve komplet. Znači vađenje starih, izrada i ugradnja novih sa plivajućim pervajzima (pretpostavka). Prvo izaćiće jeftinije nego da pojedinačne stvari plaćaš različitim majstorima a drugo nema prostora kasnije za ono"…nije to zbog mene onaj ti shebao dok je čupao… " i tome slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"…nije to zbog mene onaj ti shebao dok je čupao… "

 

E bas to. Zato sam i pisaao ovde, nema niko da dodje, odradi sve i da ode, nego jedan skida stara, drugi montira nova, treci da farba a ja da pripomognem oko pervajz lajsni, kvaka i sl.... E jbg tako nece moci!

 

Zato sam se manje vise odlucio da razgovaram sa ovim iz debeljace jer ce sve on odraditi osim skidanja mojih vrata (mada na moj zahtev moze i to) i to po (tu i tamo) pristupacnij ceni. Zasto pristupacnoj - ne zato sto je cena niza od ostalih vec zato sto je cena priblizna a dobije se malo vise. Mnogo vise. Kompletna usluga + vrata na 3 brodske sarke + farbanje poliuretanom a ja ruke u dzepove i gledam (kako odlaze pare :D :D :D ).

 

To je u neku ruku profesionalizam + sta god da ne valja sam je kriv i uvek samo njega za gusu. Napominjem da mi vrata nisu po standardnim merama jer je visina 200 i 197 a standard je 205, a i sirina je stand.70-80-90 a kod mene 85 :D :D :D

Da ne pricam o debljini zidova/sirini stoka.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sve znaš!

To malo skuplje (ako je skuplje) je sigurno jeftinije od traženja više njih, dogovaranja tri-četiri dolaska umesto jedan-dva i onog nisam ja majke mi već onaj drugi shebao.....

Srećno sa radovima.....

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otezavajuca okolnost je sto moram da radim vrata po meri, ali to je ujedno i sreca jer je broj potencijalnih majstora ekstremno opao i ostali (valjda) majstori svog zanata. 90% njih je na pomen ne standardnih mera pocelo da uvija, muca i sl....

 

A bilo je i onih koji su trazili 200-300€ po vratima. Obicnim vratima. Furnir ili MDF sve jedno. A kao izgovor su najcesce koristili ovo : "Prijatelju ta ti je cena ovde u Beogradu, a ti vidi tamo, mozda neko od lokalnih majstora hoce da radi za manje" 

 

:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...